Delfi.lt

Iš Studento Vikis.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

delfi.lt naujienų portalas

Turinys

Ko vartotojas gali tikėtis iš šio tinklapio?

 1. Sužinoti aktualiausias dienos naujienas.
 2. Susikurti savo Blogą bei elektroninį paštą.
 3. Naudotis naujausia TV bei renginių programa.
 4. Praskaidrinti nuotaiką įvairiais žaidimais, pokštais, nuotraukomis bei atvirutėmis.
 5. Sužinoti dienos horoskopą.
 6. Naudotis Lietuvos žemėlapiu.
 7. Dėti savo skelbimus ir t.t.

Kas yra DELFI?

DELFI - tai vardas, atstovaujantis didžiausiai interneto portalų kompanijai Baltijos šalyse. Tai - interneto vartai, savo kokybe bei apimtimi pranokstantys daugelį kitų Lietuvoje veikiančių interneto vartų. Svarbiausi DELFI privalumai yra šie: aktualios, išsamios žinios bei įvairūs skaitiniai, daugybė žaidimų, patogus naudoti elektroninis paštas, paieškos sistema, MANO DELFI, leidžiantis vartotojams patiems susikurti savo vartus į internetą.

DELFI istorija

DELFI istorija Lietuvoje prasidėjo 1999 metų rudenį, kai bendroves „Skaitmeninės komunikacijos“ ir „Taidė“ įsigijusi kompanija „Microlink AS“ jas sujungė (dalį „Taidės“ verslo pardavė kitai įmonei) ir bendrą įmonę pavadino UAB DELFI. Tuo metu DELFI teikė interneto paslaugas – ryšį, tarnybinių stočių priežiūros bei kitas paslaugas.

Dar 1999 metais, sausio mėn. „Microlink“ Estijoje atidarė portalą online.ee (portalą valdė įmonė pavadinimu „Neti Värav“ - 50 proc. akcijų turėjo „Microlink“ ir 50 proc. - BNS). Tais pačiais metais BNS pardavė savo „Neti Värav“ akcijas naujai įkurtai įmonei DELFI AS.

„Neti Värav“ tikslas buvo sukurti panašius portalus Latvijoje (online.lv) ir Lietuvoje (online.lt), tačiau vėliau buvo nuspręsta sukurti naujus projektus, pavadintus DELFI.

Latvijoje DELFI įkūrė interneto ryšio tiekėjas „Parks LvNet AS“ jų portalo navigators.lv pagrindu. Delfi.ee ir Delfi.lv buvo paleisti 1999 m lapkričio mėn.

2000 m. vasario mėn. 3 d. startavo naujienų portalas www.delfi.lt.

2001 m. „Microlink“ nusprendė reorganizuoti įmones DELFI ir išskaidyti pagal veiklos rūšis – taip DELFI tapo „DELFI Internet“ (visos su interneto ryšiu susijusios paslaugos), atsirado „DELFI Interactive“ (svetainių kūrimo bei priežiūros paslaugos), „DELFI Netcoms“ (tinklų diegimas) bei įkurta nauja bendrovė pavadinimu DELFI, UAB, kuri dabar administruoja portalą www.delfi.lt.

2004 metų sausio mėn. „Microlink“ pardavė visus trijose šalyse (Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje) veikiančius portalus benrovei „Findexa“, kuri vėliau dar tais pačiais metais pakeitė pavadinimą į „Interinfo Baltic OU“. Ši bendrovė tuo metu priklausė amerikiečių kontroliuojamai finansinių investicijų kompanijai TPG (Texas Pacific Group).

2007 metais DELFI įsigijo Estijos žiniasklaidos bendrovė „Ekspress Group“.

http://web.archive.org/web/*/www.delfi.lt

Pagrindinis portalo delfi.lt meniu

 • Blogas / Foto / Pokalbiai / El.paštas / Skelbimai / Gatvė / Žaidimai / Valiutos / Horoskopai / TV programa / Renginiai / Pokštai / Atvirukai / Delfi ID / Žemėlapis
 • Dienos naujienos / Naujausios / Nuomonių ringas / Verslas / Auto / Sportas / Pramogos / Gyvenimas / RU Delfi / Mano EP / Delfi TV / Modelių atranka

Puslapio statistika

Delfi.lt puslapio reitingas pagal Alexa.com duomenis http://www.alexa.com/siteinfo/delfi.lt

DELFI pasiekiamumas (gemiusAudience duomenys):

 • 2005 m. vasaris - 69 %.
 • 2006 m. sausis - 74 %
 • 2007 m. sausis - 72 %
 • 2008 m. sausis - 73 %
 • 2009 m. sausis - 61 %
 • 2009 m. rugsėjis - 57 %

DELFI lankytojų statistika (gemiusAudience duomenys):

 • 2005 m. vasaris - 516 318
 • 2006 m. sausis - 603 045
 • 2007 m. sausis - 792 750
 • 2008 m. sausis - 1 129 475
 • 2009 m. sausis - 1 009 487
 • 2009 m. rugsėjis - 970 944 tūkst.

Svetainės delfi.lt vartotojo sąsaja

Naudotojo sąsajos vertinimas pagal pagrindinius vertinimo kriterijus

Kriterijus Rezultatas
1.Draugiškumas vartotojui Atsakymai į klausimus, iškilusius dėl naudojimosi sąsaja, pateikiami portalo forume, taip pat iškilus problemoms dėl naudotojo sąsajos rašyti adresu pagalba@mail.lt.
2.Kokybė DELFI portalas turi aiškų, paprastą dizainą, kuris gerai pritaikytas informaciniam portalui. Dominuoja mėlyna, oranžinė, juoda ir balta spalvos. Turi aiškią vaizdų ir pranešimų išdėstymo struktūrą. Parinktas lengvai skaitomas teksto šriftas.
3.Patogumas Naudojami paprasti ir lengvai naudojami valdymo elementai, jie išdėstyti patogiai. Portalas yra masyvus, pagrindiniame puslapyje matoma tik naujausia informacija, siekiant neapkrauti ir taip masyvaus puslapio. Navigacija yra intuitivi, viskas pasiekiama maksimaliai. Pagrindinis portalo meniu yra viršuje, kur vartotojas gali lengvai pasirinkti tai ko jam reikia (pvz: pokalbiai, pokštai, TV programa ir t.t.). Puslapio viršuje yra paieškos sistema, pagal raktinius žodžius leidžianti greitai ir patogiai rasti reikiamą informaciją.
4.Individualizavimas Vartotijas negali pritaikyti visų sąsajos elementų savo poreikiams.
5.Prieinamumas Sąsaja nėra pritaikyta bei tinkama vartotojams, turintiems regėjimo, klausos ir judėjimo negalią.


Ar sistema pritaikyta paieškai?

Puslapio delfi.lt paieška yra pasirinktinai trijų tipų: 1. Lietuvos WWW 2. Naujienos 3. Infoplius taigi vartotojas gali lengvai pasirinkti iš kur jis nori gauti informaciją apie pateiktą užklausą. Tai pat paieškos laukeliai yra kiekviename delfi.lt potinklyje, pavyzdžiui vartotojas užėjęs į "DELFI foto" per paiešką gali susirasti konkrečią fotografiją, informaciją apie fotografą ar konkretų nuotraukų albumą. Tokia paieška yra labai patogi, nes vartotojas iškarto ieško jam reikiamos informacijos.


Atitikimas pagrindiniams principams, keliemiems vartotojo sąsajos projektavimui

Principas Paaiškinimas Vertinimas (max10 balų)
Vartotojų pažinimas Sąsaja pagrįsta vartotojui suprantamais terminais ir koncepcijomis. 9 - sąsaja yra skirta plačiai visuomenei, todėl straipsniai rašomi įvairiomis temomis, todėl pavyzdžiui žmogus nesidomintis politika tikrai gali nesuprasti kai kurių terminų.
Atstatomumas Vartotojas gali redaguoti savo skelbimus. 9 - vartotojas parašęs savo skelbimą gali laivai jį pataisyti, tačiau jokiu būdu negali redaguoti nei savo, nei kitų vartotojų komentarų.
Vadovavimas vartotojams Yra pagalbos sistema, padedanti vartotojui atlikti tam tikrus veiksmus. Inforamciją galima rasti tiek forumuose tiek parašius laišką klientų aptarnavimo darbuotojams. 5 - kilus klausimams ir nesklandumams galima rašyti elektroninį laišką arba skambinti nurodytu numeriu, tačiau tokia pagalba ne visuomet būna tinkama.
Greitas išmokstamumas Sąsaja yra paprasta naudojimui, viskas yra aiškiai ir suprantamai išdėstyta. Žinoma prie tam tikrų jos funkcijų reikia "priprasti" kaip ir prie kiekvienos sąsajos. 9 - paprastam vartotojui nereikia per daug persistengti, kad rastų kažkokį tai dominantį straipsnį, žinoma yra funkcijų reikia priprasti ir išmokti, tačiau vieną kartą pabandžius kitą karta jau nekils klausimų kaip ta funkcija veikia.
Struktūriškumas Pakankamai aiški ir konkreti struktūra. 8 - sąsajos struktūra pakankamai aiški bet kokio tipo vartotojui, tačiau galbūt šiek tiek "perkrautas" pagrindinis puslapis.
Atgalinis ryšys Galimybė pateikti atgalinį ryšį. 2 - galimybės išsakyti savo nuomonę būtent apie vartotojo sąsaja vartotojai neturi.
Daugkartiškumas Portalo sąsajos elementų reorganizacija. 7 - portalas ne kartą buvo tvarkomas ir šiek tiek keičiamas, tačiau drastiškų pokyčių niekuomet nebuvo.
Kalbos barjeras Sąsaja būtinai turi būti prieinama valstybine kalba. 10 - sąsaja prieinama pagrindinėmis kalbomis (LT / RU / LV / EE / UA).
Vidinės paieškos sistema Vartotojo sąsaja turi paieškos sistemą savo viduje. Rezultatai turi būti tikslūs pagal užklausą. 8 - vidaus paieška yra, pateikus užklausą, ekrane išmetami straipsniai susiję su konkrečiai pateikta užklausa.
Informacijos neperkrautumas Turi būti pateikiama konkreti informacija. 8 - puslapyje informacija yra konkrečiai tos dienos, tačiau pagrindinis puslapis šiek tiek perkrautas visokiomis reklamomis.
Malonumas Pagal reitingus ir atsiliepimus sąsaja patogi naudojimui. 9 - pagal vartotojų lankomumą, puslapis iš tiesų populiarus ir patogus naudojimui.


Privalumai - Trūkumai - Patarimai

Privalumai

 • „MANO DELFI“ yra jūsų asmeninė svetainė, kurią galite sukurti pagal savo skonį tik porą kartų spustelėję pelės klavišą. Kai kitą kartą apsilankysite „MANO DELFI“, čia rasite tik tai, kas jus domina.
 • Skaitytojai savo nuomonę gali išreikšti komentarų skiltyse.
 • Skiltis "Pranešk naujieną", kur vartotojai gali pranešti apie kokį nors jiems aktualų atrodantį įvykį, taip pat pranešti apie klaidas, pasidalinti savo mintimis įvairiais klausimais.
 • Pilnai išvystyta kipertekstualumo savybė, nes per nuorodas mes galime patekti ir į vidinius, ir į viso interneto puslapius.

Trūkumai

 • DELFI komentarai neredaguojami ir iš karto atsiduria puslapiuose. Dėl šios priežasties per įdiegtus filtrus prasprūsta nemažai komentarų su necenzūriniais žodžiais ir straipsnio autorių ar herojų žeminančių tikrovės neatitinkančių žinių.

Patarimai

 • Galbūt reikėtų pasinaudoti kitų šalių praktika, pavyzdžiui CNN ar BBCC, ir pradėti redaguoti kometarus.
 • Sparčiai augant konkurencijai vertėtų atverti alternatyvų galimybes, kad tie, kurie yra nepatenkinti televizijų, laikraščių pozicija, informacijos ir interpretacijų ieškotų naujienų portaluose. Reiktų labiau skleisti informaciją su portale galima rasti informacija, taip portalas sulauks dar daugiau vartotojų dėmesio, juo labiau, kad šiuo metu reklamos industrija labai plati, reikia tik sugalvoti kaip atrodys reklama.

Nuorodos

Naudotojas:Rakapociut

Asmeniniai įrankiai
Google AdSense