Diena.lt

Iš Studento Vikis.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Tinklapio paskirtis:

Diena.Lt - naujienų portalas. Šiame tinklapyje publikuojamos svarbiausios, kasdien aktualios naujienos, straipsniai ir kita kasdien naudinga informacija. Galimybė skaityti atskiriems miestams - Vilniui, Kaunui, Klaipėdai.

Turinys

Koks puslapio turinys?

 • Svarbiausios dienos naujienos.
 • Diskusijos įvairiomis temomis (politika, dienos aktualijų temomis ir kita).
 • Orai, kita kasdien naudinga informacija.
 • Blogai. Galimybė susikurti savo blogą ir pritraukti skaitytojų auditoriją.

Ko galima tikėtis iš šio portalo?

 • Tai naujienų portalas, todėl šio tinklapio pagrindiniame puslapyje lankytojai tikisi aptikti svarbiausias dienos naujienas. Naujienos turi būti suskirstytos pagal atitinkamas kategorijas, kad būtu lengviau orientuotis(pvz.: kriminalai, pramogos, politika ir t.t.).
 • Puikus funkcionalumas būtu pasirinkti naujienas pagal miestus.
 • Galimybė užsisakyti naujienas el. paštu arba prenumeruoti RSS naujienas.
 • Dienos aktuali informacija - orai, vardadieniai, šventės. Galbūt ir dienos mintis ar anekdotas, dienos praskaidrinimui.
 • Labai svarbu, jog kiekvieną naujieną būtų galima komentuoti ir vertinti (WEB 2.0 principas - abipusis bendravimas tarp tinklapio administratorių skelbiamų straipsnių ir lankytojų komentarų).
 • Galimos papildomos funkcijos - skelbimai, diskusijų forumai, lankytojų atsiųsti straipsniai, naujienos, galerija.
 • Šių dienų naujienų portalai pasižymi vaizdo transliacija, portale taip pat turi būti tokia galimybė. T.y. turi būti talpinamos vaizdo naujienos.
 • Portalui būtu naudinga turėti ir savo radijo stotį, joje pranešinėti naujienas gyvai, diskutuoti su lankytojais aktualiomis temomis. Licencijos yra gana brangios, tačiau internetinio radijo licencijas galima įsigyti už pakankamai prieinamą kainą pagal LATGA skelbiamus įkainius.

Tinklapio statistika ir analizė

Alexa duomenys:

Alexa Traffic Rank: 27,621.
Sites Linking In: 73.
Didžioji dalis lankytojų yra 18 - 24 metų amžiaus, turintys universitetinį išsilavinimą. Tai lankytojai, dažniausiai portalą lankantys darbe.

Statistika pagal subdomenus

Pagal valstybes

 • 89% lankytojų yra iš Lietuvos.
 • 4.4% - Anglijos.
 • 2.2% - JAV.
 • 1.6% - Švedijos.
 • 0.5% - Airijos.
 • 2.6% - kitų valstybių.

Išsamesnė statistika.

Tinklapio vertė

 • Tinklapio vertė Lt 1.50 Milijonų.
 • Dienos peržiūrų skaičius 24156.
 • Dienos lankytojų skaičius 7897.
 • Įvertinimas pasaulyje 32225.
 • Įvertinimas Lietuvoje 33.

Tai subjektyvus vertinimas pagal tokius parametrus kaip lankomumas, reitingai Lietuvoje ir Pasaulyje.

Šaltinis: BizInformation.Org.

Raktažodžiai, pagal kuriuos ateina daugiausiai lankytojų iš paieškos sistemų:

Kaip pastebime, daugiausiai lankytojai ateina būtent suvesdami raktažodį į paieškos sistemas, kuris yra susijęs su portalu. Tačiau nemažai aktyvių apsilankymų ir pagal tokius raktažodžius kaip "youtube", "facebook", tai rodo, jog šis portalas turi dominančios informacijos apie FaceBook ir YouTube socialinius tinklus.

Kodo validumas

Kadangi kodas pakankamai validus, tai galima tikėtis, jog ir su visomis populiariausiomis naršyklėmis tinklapis bus atvaizduotas tinkamai. O taip būtent ir yra. Net skirtingose OS aplinkose tinklapis atvaizduojamas puikiai. Tai galima pažiūrėti su BrowserShots.Org įrankiu.

Kita įdomi informacija apie tinklapį

 • Diena.Lt domenas užregistruotas 2001 metais pagal Netcraft.Com.
 • Daugiau apie tinklapio istoriją ir praeitį galima sužinoti Web.Archive.Org.
 • Puslapio užkrovimo greitis 1.64 s. pagal IWebTool.Com.

Išvados

Tai vienas populiariausių ir lankomiausių tinklapių Lietuvoje, turintis autoritetą. Lankomiausios yra Kauno ir Klaipėdos miestų naujienų skiltys. Pagrindiniai įeinantys paieškos sistemų raktažodžiai būtent ir susiję su Kauno Ir Klaipėdos mieste platinamu laikraščiu. Taip pat iš publikuojamos statistikos galima teigti, jog tinklapį lanko ir šią spaudą skaito išsilavinę, protingi Lietuvos piliečiai. Tinklapių archyve (Web.Archive.Org) galima aptikti senesnes portalo versijas ir nustatyti tendencija kaip vystėsi šis naujienų portalas. Taip verta paminėti vienus didžiausių šio portalo konkurentų internete, tai - Delfi, Alfa, Respublika, 15min ir kt. Tinklapio kodas validus, tik kelios (3) lengvai ištaisomos klaidos, galima teigti, kad projektas suprogramuotas tinkamai, laikantis standartų. Šiame tinklapyje naudojami "XHTML 1.0 Transitional" ir "CSS level 2.1" standartai.

Vartotojo sąsaja

Principas Paaiškinimas Įvertinimas balais Paaiškinimas
Vartotojų pažinimas Sąsaja turi būti pagrįsta vartotojui suprantamais terminais ir koncepcijomis. 8 Nemažai reklamų, todėl vartotojas kartais gali būti suklaidintas ir nerasti norimos informacijos.
Minimalus nustebimas Komandos veikia žinomu būdu ir vartotojas gali iš anksto nustatyti panašios komandos veiksmus. 9 Tinklapio naršymas ir naudojamas pakankamai aiškus ir standartiškas, tačiau yra keletas menkų smulkmenų, kurios gali komplikuoti vartotoją. Pavyzdžiui registracijos puslapyje registracijos mygtukas pavadintas "Išsaugoti", o ne "Registruotis!".
Atstatomumas Lengvas klaidų taisymas – galimybė panaikinti atliktus veiksmus. 9 Tradiciškai, kaip ir visuose tokio pobūdžio portaluose yra galimybė komentuoti. Komentarą galima redaguoti tol, kol nėra paspaudžiamas mygtukas, jog komentaras būtų įrašytas. Pakankamai aišku ir tradiciška.
Vadovavimas vartotojams Turima omenyje vartotojo gidus bei pagalbos sistemas . 1 Jokio pagalbos puslapiai neegzistuoja, yra tik elektroninis paštas, kuriuo įmanoma susisiekti, tačiau portalas yra pakankamai aiškus, suprantamas, todėl nenuostabu, jog vartotojų gido nėra ir nereikia.
Vartotojų skirtingumas Turi būti skirtingos sąsajos skirtingiems vartotojų tipams. 9 Yra atskiros kategorijos pagal miestus, pavyzdžiui - Vilnius, Kaunas... Reklamos taip pat skirstomos pagal miestus, jog net ir reklama būtu kuo aktualesnė.
Greitas išmokstamumas Nereikia investuoti pernelyg daug laiko norint išmokti, kaip naudotis. 9 Įprasta naudotis, visa struktūra pakankamai nuspėjama.
Struktūriškumas Bet kuri sąsaja turi turėti savo struktūrą. 7 Sistemą sudaro labai daug straipsnių ir kategorijų. Struktūra egzistuoja, tačiau pakankamai daug skilčių ir ne visada paprasta surasti norimą informaciją.
Atgalinis ryšys Kiekvienam vartotojui suteikta teisė apie sąsają pateikti atgalinį ryšį (feedback). 7 Galimybė susisiekti tik elektroniniu paštu.
Daugkartiškumas Kiekvieną sykį nereikia papildomai pergalvoti apie sąsajos elementus, juos specialiai prisiminti (ši savybė siejasi su paprastumu). 9 Tinklapis pakankamai paprastas, todėl vieną kartą pripratus prie jo naudojimo, kitą kartą jau nieko nereikia papildomai perprasti.
Kalbos barjeras Visos sąsajos turi būti prieinamos jų gimtąja kalba. 10 Portalo vartotojai - Lietuvos gyventojai. Visi straipsniai parašyti be klaidų, aiškiai suprantama Lietuvių kalba, tai nesukelia jokių papildomų problemų naršant.
Vidinės paieškos sistema Vartotojo sąsaja turi turėti paieškos sistemą savo viduje. Rezultatai turi būti tikslūs pagal užklausą. 10 Naudojamas Google paieškos varikliukas, kuris yra pripažintas ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.
Informacijos neperkrautumas Neturi būti nereikalingos informacijos, nereikalingų nuorodų ir pan. 7 Labai daug naujienų, reklamų, ne visa publikuojama informacija būna aktuali, tačiau visi naujienų portalai pasižymi tokiomis pačiomis savybėmis, todėl šis keblumas jau įprastas.
Malonumas Gana subjektyvus principas teigiantis, jog vartotojui turi būti malonu naudotis sukurta sąsaja. 5 Nėra didelio malonumo naršyti tokį tinklapį, nes portale labai daug reklamos.

Išvados: Vartotojo sąsaja sukurta pakankamai tradicinė (suteikia intuityvumo), o tai yra gerai, tačiau portale labai daug reklaminių skydelių, kurie lėtina tinklapio užkrovimo laiką. Dėl gausybės reklamų tampa sudėtingesnis portalo naršymas, galimybė pasimesti tarp gausybės informacijos ir reklamų. Portalas turi ir atskiras kategorijas pagal miestus, tai - kauno.diena.lt, vilniaus.diena.lt, klaipedos.diena.lt, tačiau jeigu užeisime į www.diena.lt tinklapį, ne taip ir lengvai rasime atskirtas naujienas pagal miestus, kas supaprastintų naršymą. Taigi, galima prisikabinti prie ne visai tinkamos struktūros. Pritaikytas Google paieškos varikliukas, kuris pripažintas kaip vienas geriausių paieškos mechanizmų, todėl dėl paieškos nevertėtų nerimauti. Paieškos rezultatai pateikiami tikrai kokybiški. Tinklapio dizainas deja nėra labai informatyvus ir supaprastinantis naudojimą. Galėtų būti labiau išskirti atskiri tinklapio segmentai, kad vartotojui būtu aišku kur reklamos, kur publikuojamas straipsnis ir t.t. Galbūt čia pagelbėtų ir paprastos ikonėlės, kurios taip pat ir pagyvintų tinklapio vaizdą. Tik žinoma ikonas vartojant neperdėtai. Naudojamas FaceBook puslapis, kas šiuo metu yra labai populiari ir veiksminga marketingo priemonė.

Galimi tinklapio korekcijos darbai

 • Vartotojų pagalbos skyrelis.
 • Sukurti ir populiarinti kaip naują marketingo priemonę - internetinį www.diena.lt radiją.
 • Pasitarti su specialistais dėl tinklapio koncepcijos keitimo darbų, įkainių, portalo naudojimo patogumo ir kt.
 • Kitaip išdėlioti reklaminius skydelius, bent jau, kad pačiame viršuje esantis reklaminis skydelis būtu panaikintas, nes jis visuose puslapiuose užima daug ploto, pačioje svarbiausioje vietoje ir daro nepatogų naršymą vartotojui.
 • Yra nemažai klaidų, kurias ištaisius būtu galima tinkamai optimizuoti svetainę paieškos sistemoms (paslaugas teikia - www.kim.lt).

Naudota literatūra, informacijos šaltiniai

Aprašymą rengia: VIBD8-02, Viktoras Miltenis. (Dėl internetinio marketingo ir kitų IT konsultacijų galite susisiekti www.kim.lt tinklapyje - svetainių kūrimas)

Asmeniniai įrankiai
Google AdSense