Efoto.lt

Iš Studento Vikis.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

eFoto.lt - tai tinklapis skirtas lietuviškos fotografijos mėgėjams, taip pat besidomentiems fototechnika ir norintiems pasidalinti su pasauliu savo fotografijomis.

Turinys

Ko vartotojas gali tikėtis iš šio tinklapio?

 1. Pamatyti profesionalių bei pradedančiųjų fotomenininkų darbus;
 2. Užsiregistruoti, bei dalintis savo fotografijos darbais, sulaukti kritikos, profesionalų įvertinimų;
 3. Rasti naujausius straipsnius apie fotografiją;
 4. Dalintis naudinga informacija apie fotoaparatus, objektyvus, blykstes ir pan.
 5. Dalyvauti įvairiuose konkursuose.

Vartotojo sąsajos aprašymas ir analizė

Pagrindinis tinklapio efoto.lt puslapis yra per daug informatyvus, vos užėjus daug informacijos supainioja. Tačiau pradėjus gilintis ir įdėmiau pažvelgus į puslapį pasidaro viskas aišku. Taip neturėtų būti, tinklapis turėtų būti aiškus ir neperkrautas bereikalingos informacijos. Pagrindiniame puslapyje pateikiama informacija apie geriausias vartotojų išrinktas savaitės, dienos nuotraukas. Taip pat dešiniojoje puslapio srityje yra naujausios nuotraukos, naujausi skelbimai, nauji pokalbiai forumuose, skelbiami konkursai. Reikia žinoti ko eini į šį tinklapį, nes kitaip viskas gali pasirodyti per painu ir atbaidyti vartotoją, nuo naudojimosi sistema. Dešiniajame viršutiniame puslapio kampe yra pagalbos mygtukas, kuris turėtų padėti susiorientuoti tinklapyje, tačiau ten yra keli "Dažniausiai užduodami klausimai". Bet apskritai tinklapis nėra prastas, jame gali stebėti konkretaus fotomenininko darbus, jei esi užsiregistravęs narys, net juos komentuoti. Taip pat galima ieškoti nuotraukų pagal tam tikrą raktažodį. Šiame tinklapyje galima rasti labai daug įvairios informacijos apie daugumą fotoaparatų bei kitos fotografijai reikalingos įrangos modelius. Taip pat ši svetainė yra prieinama keturiomis kalbomis: lietuvių, rusų, vokiečių bei anglų.

Vartotojo sąsajos projektavimo principų lentelė:

Principas Paaiškinimas Ar efoto.lt atitinka
Vartotojų pažinimas Sąsaja turi būti pagrįsta vartotojui suprantamais terminais ir koncepcijomis. Vartotojo sąsaja nėra skirta vien fotografijos profesionalams, taigi nėra vartojami terminai nesuvokiami paprastam bent kiek su fotografija susijusiam vartotojui.
Atstatomumas Lengvas klaidų taisymas – galimybė panaikinti atliktus veiksmus. Šiame tinklapyje yra gana sudėtinga padaryti klaidų, tačiau įmanoma. Galima įdėti nuotrauką ne ta kurią norėjai a paverstą ne tuo kampu. Tačiau šios klaidos yra lengvai ištaisomos, nuotraukas galima ištrinti ir tiesiog įdėti naujas. Su komentarų rašymu kiek kitaip, jei jau parašei komentarą, jo ištrinti nebegali, todėl prieš rašant turi gerai pagalvoti ką rašyti.
Vadovavimas vartotojams Turima omenyje vartotojo gidus bei pagalbos sistemas (help or tutorials). Pagalba tinklapyje yra, tačiau ji nėra išsami. Paspaudus pagalbos klavišą yra nukreipiama į dažniausiai užduodamus klausimus.
Vartotojų skirtingumas Turi būti skirtingos sąsajos skirtingiems vartotojų tipams. Šiame tinklapyje nėra išskiriamos vartotojų sąsajos profesionalams ir mėgėjams. Terminologija yra visiems aiškiai suprantama, puslapio valdymas taip pat gana paprastas.
Greitas išmokstamumas Nereikia investuoti pernelyg daug laiko norint išmokti, kaip naudotis. Sistema iš tikrųjų nėra sudėtinga, todėl norint ja naudotis nereikia idėti papildomų pastangų norint išmokti naudojimosi. Tinklapio pagalba yra paprasta, dėl to galima interpretuoti, kad sistema yra ant tiek paprasta, kad net pagalba reikalinga tik išskirtiniais atvejais.
Atgalinis ryšys Kiekvienam vartotojui suteikta teisė apie sąsają pateikti atgalinį ryšį (feedback). Atsiliepimų šiame tinklapyje deja nėra, vartotojas negali išsakyti savo nuomonės apie vartotojo sąsają. Yra suteikta galimybė tik naudotis tinklapio suteikiamomis galimybėmis.
Daugkartiškumas Kiekvieną sykį nereikia papildomai pergalvoti apie sąsajos elementus, juos specialiai prisiminti (ši savybė siejasi su paprastumu). Ši sąsaja yra paprasta, nesikeičia. Jau kelis metus (kiek aš žinau šį tinklapį) viskas ten yra taip pat. užėjus antra, trečia, ar kelintą kartą nebereikia pergalvoti, apie sąsajos elementus.
Kalbos barjeras Visos sąsajos turi būti prieinamos jų gimtąja kalba. Ši vartotojo sąsaja yra prieinama keturiomis kalbomis: Lietuvių, Anglu, Vokiečių ir Rusų kalbomis.
Vidinės paieškos sistema Vartotojo sąsaja turi turėti paieškos sistemą savo viduje. Rezultatai turi būti tikslūs pagal užklausą. efoto.lt vartotojo sąsajos paieška yra skirta tam, kad surastum kokį nors fotomenininką pagal jo pseudonimą, ar fotografiją, pagal jai priskirtą raktažodį.
Informacijos neperkrautumas Neturi būti nereikalingos informacijos, nereikalingų nuorodų ir pan. Šiame tinklapyje nereikalingų nuorodų nėra, tačiau pagrindinis tinklapio puslapis yra kiek perkrautas, neaiškiai išdėstytas.


Ar sistema pritaikyta paieškai?

Mano nagrinėjamo puslapio paieška yra labai gera. Šioje šioje paieškos sistemoje didelis privalumas yra tai,kad galimos kelios ieškojimo rūšys. T.y. galima iekoti pagal konkrečias kategorijas: Nuotraukos, tekstas, vartotojai, nuspaudus ant kurios nors kategorijos, atsiranda laukelis, kuriame įrašomas paieškos žodis. Taip pat paspaudus paieškos mygtuką, yra pateiktos fotoaparatų paieškos kategorijos: paprasta (reikia įrašyti paieškos žodį), modelių palyginimas (pasirenkami keli modeliai ir lyginami jų parametrai) ir rekomenduojami fotoaparatai. Objektyvų paieška taip pat turi kategoriją: katalogas-paieška (pasirenkamas fotoaparato modelis, kuriam reikia objektyvo, ir pateikiami variantai). Paspaudus paieška/tekstas/ išplėstinė paieška, galima rasti konkretų žodį ar frazę visuose straipsniuose, arba tik pasirinktuose: foto terminų žodynas, grupė, fotostraipsniai, skelbimas, Pokalbių tema (forumas), Tinklapio informacija, naujiena. Svetainės efoto.lt paieškos sistema yra tikrai labai patogi, bei kokybiška.


Kiek žingsnių prireikia aprašytiems vartotojų scenarijams?

Tinklapio efoto.lt sistema yra padaryta taip, kad ja būtų patogu naudotis. Norint kur nors nueiti nereikia daug žingsnių, viskas yra sugrupuota. Tačiau pasitelkus į pagalbą paiešką, tenka padaryti nemažai žingsnių.

XHTML kodas

Patikrinus XHTML rekomedacijas :

Rastos 187 klaidos. Pagal gautus duomenis matyti, jog tinklalapio kūrėjai neišpildė labai daug apsibrėžtų XHTML 1.0 taisyklių. Tačiau klaidos nėra kritinės, nuo jų puslapio kokybė nesuprastėja.

CSS kodas

Patikrinus CSS rekomendacijas: Rastos 37 klaidos. Apibrėžti CSS level 2.1 reikalavimai buvo neįvykdyti.

Nuorodų juostos aprašymas

 • FOTOŽINIOS - tai tarsi pagrindinio puslapio žymė. Šios nuorodos potemės: straipsniai, skelbimai, forumas, terminai, gairės
 • FOTOTECHNIKA- rekomendacijos, fotoaparatai, fotoobjektyvai, parduotuvės. Šia nuoroda naudojasi žmonės, kuriems yra reikalinga informacija apie fotoaparatus ir kitokią fototechniką.
 • ŽURNALAS - Tinklapio redaktoriai turi sukūrę skaitmeninį žurnalą, skirtą fotomenininkams, bei mėgėjams. Vartotojai gali užsiprenumeruoti šį žurnalą. Šios nuorodos potemės yra: Žurnalo prenumerata, galimos taikomos nuolaidos, albumas "100 geriausių mėgėjų darbų".
 • FOTO KURSAI - Tai nuoroda skirta foto mėgėjams, norintiems patobulinti jau turimas žinias, ir galbūt įžengti į profesionalios fotografijos pasaulį. Čia yra gausu įvairios literatūros, informacija apie rengiamus kursus, profesionalų patarimai. Šios nuorodos potemės yra: vienos dienos kursai, fotografijos ABC, fotografijos pagrindai, klasikinė fotografija, klausimai ir atsakymai.


Naršyklių palaikymas

Palyginimui pateikiamos penkios naršyklės. Kiekvienoje buvo atidarytas tas pats pirmas portalo puslapis. Vėliau išjungta galimybė matyti paveikslėlius, ir vėl palyginta su kitomis naršyklėmis.

Naršyklė Puslapio išvaizda, privalumai, trukumai Puslapio išvaizda, privalumai, trukumai (išjungus paveikslėlius)
Mozila Firefox 3.6.3 Informacija pateikiama normaliai, viskas savo vietose ir puikiai veikia. Puslapio struktūra išlieka tokia pati, viskas savo vietose, veikia gerai.
Opera 10.53 Informacija pateikiama normaliai, viskas savo vietose ir puikiai veikia. Puslapio struktūra išlieka tokia pati, viskas savo vietose, veikia gerai.
Internet Explorer 8.0.6 Informacija pateikiama normaliai, viskas savo vietose ir puikiai veikia. Puslapio struktūra išlieka tokia pati, viskas savo vietose, veikia gerai.
Google Chrome 4.1.249.1064 Informacija pateikiama normaliai, viskas savo vietose ir puikiai veikia. Puslapio struktūra išlieka tokia pati, viskas savo vietose tačiau meniu juosta neveikia, pasirinkus kokia nors kategoriją pasirodo baltas puslapis.
Safari 4.0.5 (531.22.7) Informacija pateikiama normaliai, viskas savo vietose ir puikiai veikia. Puslapio struktūra išlieka tokia pati, viskas savo vietose, veikia gerai.

Taigi, Mozila Firefox, Opera, safari ir Internet Explorer parodė gerus rezultatus. Blogiausiai pasirodė Google chrome.

Statistika

Alexa

 • Pagal www.alexa.com raktažodžiai kurie atveda į svetainę efoto.lt:
  1. efoto 1.21%
  2. parduodu zuiko 0.64%
  3. fotosrautas 0.51%
  4. olympus µ tough-8000 kaina 0.51%
  5. nikon d80 0.46%
  6. canon eos 500d 0.39%
  7. facebook lietuviskai 0.34%
  8. olympus e-420 0.34%
  9. efoto.lt 0.28%
  10. canon ef 70-300mm f/4-5.6 is usm 0.25%

Dauguma raktažodžių atvedančių į šį tinklapį yra fotoaparatų pavadinimai. Žmones besidominčius įvairia fototechnika tinkamai nukreipia į šį tinkapį, kuriame yra gausu informacijos apie tai.

 • Vartotojų auditorija pagal pasaulio šalis:
  1. Lietuva 88.8%
  2. Vokietija 2.1%
  3. Anglija 1.3%
  4. Kita 7.7%

Šis tinklapis nėra populiarus užsienio šalyse, galbūt dėl. to, kad apie jį yra mažai reklaminės informacijos. Efoto.lt, turi savą vartotojų ratą, tačiau maloniai priima ir naujus vartotojus. Gaila, kad tai nėra populiarus tinklapis kitose šalyse.

Bizinformation

 • Tinklapio vertė pagal http://bizinformation.org : Lt 475321.23
 • Dienos Peržiūrų Skaičius: 39461
 • Dienos Lankytojų Skaičius: 2730

Icentras

 • Apytikslė puslapio vertė: 73 921,60 LTL
 • Galimas uždarbis per dieną: 101,83 LTL
 • Parodymų per dieną: 15 896

Du informacijos šaltiniai pateikia visiškai skirtingus tinklapio įvertinimus, be to šie paskaičiavimai nėra pagrįsti jokiais faktais. Ši statistika tik dėl smalsumo.

Reitingai

Alexa

Šiuo metu (2010.04.19) tinklapio reitingas pagal alexa.com duomenis yra: www.alexa.com Pasaulyje: 63,074 . Lietuvoje: 76

Bizinformation

 • Įvertinimas Pasaulyje: 71981
 • Įvertinimas Lietuvoje: 89

Tinklapis yra įvertintas gana aukštais balais. Pabendravusi su 7 šio tinklapio vartotojais, susidariau teigiamą nuomonę apie tinklapį. Žmonėms patinka juo naudotis, jų nuomone tinklapis yra labai vertingas tiek pradedantiems , tieks profesionaliems fotografams.

Rekomendacijos

Efoto.lt rekomenduočiau pakeisti pagrindinio puslapio išdėstymą. Jame patarčiau dėti tik naujienas, o visa kita vartotojas galėtų susirasti per nuorodų juostą.

Asmeniniai įrankiai
Google AdSense