Eli.lt

Iš Studento Vikis.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

ELI.jpg

Eli.lt- tinklapis, siūlantis kasdien atsinaujinančius straipsnius įvairiomis temomis, paskaityti aktualias naujienas, grožėtis fotogalerijomis, videonaujienomis, paskaityti horoskopą ir pasidalinti patirtimi bei padiskutuoti žurnalo forume.

Svetainės adresas: www.eli.lt

Turinys

Ko vartotojas tikisi iš šios svetainės?

Svetainės www.eli.lt kategorijos:

 • Meilė ir seksas
 • Grožis ir stilius
 • Sveikata ir dieta
 • Nėštumas ir vaikai
 • Namai ir maistas
 • Gyvenimo būdas
 • Žvaigždės
 • Pramogos

Pagal pateiktas kategorijas galima spręsti, jog svetainėje galima būtų tikėtis rasti daug įvairios informacijos. Kategorijos perpildytos straipsniais apie madą, sveiką gyvenseną, dietas, namus, maisto gaminimą, laisvalaikio praleidimą ir t.t. Būtent tokių temų ieškojimas ir atveda lankytojus į šią svetainę.

Galime pasižiūrėti, kaip savo teikiamą informaciją, esančią šiose kategorijose, apibūdina patys puslapio kūrėjai:

Sa2.jpg

Nuorodų, kurios veda į šią svetainę, sąrašas:

Alexa Sites Linking to Eli.lt

Pagal sąrašą galima pastėti, jog nuorodas į svetainę galima rasti įvairaus pobūdžio svetainėse, nes Eli.lt turi daug įvairios tematikos pramoginio ir pažintinio pobūdžio straipsnių.

Raktažodžiai, kuriais randama svetainė

Kadangi informacija, esanti svetainėje yra labai įvairi, todėl raktažodžiai, atvedantys į svetainę yra visada kintantys.

Dažniausi raktažodžiai:

 • Meilė
 • Sveikata
 • Dieta
 • Mada
 • Grožis

nagrinėjant svetainės HTML kodą, galime pamatyti, pagal kokius raktažodžius administratoriai tikisi užeinančių lankytojų. Tai galime spręsti iš HTML meta žymos:

<meta name="keywords" content="mergina, moteris, grožis, seksas, mada, stilius" />
<meta name="description" content="Merginoms ir moterims: grožis, seksas, mada, stilius..." />

Palyginus su Alexa pateikiama statistika, jie nelabai sutampa:

 • knygu prasymai kraujo tuneliai 5.86%
 • celine dion sensational tualetinis vanduo 5.54%
 • philips she9551 skelbimai 4.81%
 • zaidimai tik sekso suaugusiams 4.75%
 • lumene men kasdienis veido prausiklis 150 ml 4.75%
 • venta lw44 4.60%
 • 10 džono merfio prekybos taisykliu 4.56%
 • skapeno klastos jaunimo teatras 4.50%
 • hp pavilion dv6 200 4.50%
 • kaip rasti darba new york? 4.43%

Statistika

Alexa.com reitingas

Pagal Alexa reitingą pasaulio mąstu, informacijos apie svetainės www.Eli.lt lankomumą nėra, bet yra nurodytas nuorodų į šią svetainę skaičius, kuris yra 47. Nuoroda

Kita statistika:

 • www.google.com paieškoje įvedus raktažodį "eli.lt" randama apie 4.380.000 rezultatų.
 • PageRank - 3 - 2010-05-11 dienos duomenimis.
 • Netcraft.com Puslapis pirmą kartą pastebėtas 2006 metais rugpjūčio mėnesį. Puslapio IP adresas: 193.105.146.16
 • Bizinformation.org Pagal tinklapio bizinformation.org statistiką tinklapio www.eli.lt vertė yra 4557.88 Lt.
 • Markosweb.com Markosweb.com puslapis pateikia daug įvairios statistinės informacijos. Pagal ją galima būtų teigti, jog nagrinėjamas puslapis Eli.lt nėra labai populiarus ir dažnai lankomas, bei jo vertė nėra didelė.

Svetainės vartotojo sąsaja

Svetainės sandara

Medis

Sveitainės medis yra pačioje puslapio apačioje, jis atrodo taip:

Sa3.jpg

Svetainės medžio talpinimas puslapio apačioje, mano manymu, nėra labai patogus, nes tenka nemažai pavargti kol jį surandi. O naudojant svetainės medį galima daug lengviau perprasti puslapio struktūrą, ir rasti tai, ko ieškoma.

Pagrindinis meniu

Pagrindinis meniu randamas puslapio viršuje ir jis atrodo taip:
Sa4.jpg

Manau jis yra aiškus, lengvai randamas, gražus ir spalvingas.

Paieška

Labai svarbus kiekvieno puslapio elementas yra paieška. Tokią galima lengvai rasti ir nagrinėjamame puslapyje eli.lt. Paieškos laukelis yra išdėstytas iškart po pagrindiniu meniu, todėl jo nereikia ilgai ieškoti ir tai yra labai patogu.

Sa5.jpg

Puslapio lango išdėstymas

Be pagrindinio meniu ir paieškos laukelio, puslapyje yra labai daug kitų jį sudarančių elementų. Iškart atsidarius puslapį galima pastebėti ir pagalbinį meniu, kuriame talpinamos ir dažnai atnaujinamos naujienos ir pasikeitimai puslapyje, t.y. straipsnių ir kategorijų atnaujinimai. Taip pat yra skiltis, skirta apklausoms. Ten galima rasti visų, puslapyje vykdytų apklausų archyvą.

Sa6.jpg

Peržiūrėjus žemesnę puslapio dalį randame atskiras kategorijų lenteles, kur yra dar smulkmeniškiau nei pagalbiniame meniu, talpinami naujų straipsnių ištraukos. Tai yra labai patogu, jei tave domina būtent tam tikrų kategorijų straipsniai, ir seki jų atsinaujinimą. Tačiau pažiūrėjus iš kitos pusės, tai labai apkrauna puslapį, ir jau pradinis puslapis esant nesparčiam internetui ilgai kraunamas, nes jis tiesiog atrodo per didelis.

Reklama puslapyje

Reklamos puslapyje yra tikrai nemažai ir ji yra šiek tiek erzinanti, nes naudojama daug judančių ir spalvotų paveikslėlių, daug ryškių užrašų, kurie blaško ir atitraukia nuo pateiktos naudingos informacijos. Beje, manau ir pats reklamų išdėstymas neapgalvotas, geriau didžiausias reklamas būtų talpinti ne lygiagrečiai su straipsniais, bet puslapio apačioje.

Svetainės atvaizdavimas

Svetainę atvaizduojant be paveikslėlių labai iškraipomas turinys, tačiau naudotis svetaine įmanoma. Svetainės kūrėjai kurdami svetainės kodą panaudojo HTML kodo "alt" žymę, kuri mums leidžia naršyti po tinklapį ir nenaudojant paveikslėlių.

Eli-bepaveiksleliu.jpg

Naudojantis svetainės http://browsershots.org/ teikiama paslauga - svetainės peržiūra daugelyje naršyklių, naudojant daug OS, galime peržiūrėti, kaip nagrinėjama svetainė atrodo jose. Kaip matome, nevisos naršyklės labai tiksliai atvaizduoja programuotojų ir dizainerių užrašytą HTML ir CSS kodą. Iš to galime spręsti, kad nebuvo testuota su daugeliu senesnių naršyklių, nes IE8, Google Chrome, Mozilla Firefox (naujausios versijos) svetainę atvaizduoja beveik tobulai.

Vartotojo sandaros vertinimas

Kriterijus Paaiškinimas Vertinimas(Taip/Ne)
Vartotojų pažinimas Sąsaja turi būti pagrįsta vartotojui suprantamais terminais ir koncepcijomis. Taip, nes išskirtos labai aiškios įrašų temos
Minimalus nustebimas Jei komanda veikia žinomu būdu, vartotojas turi sugebėti iš anksto nustatyti panašios komandos veiksmus. Taip, nes navigacija ir tinklapio struktūra labai nuspėjama ir lengvai perprantama
Atstatomumas Lengvas klaidų taisymas – galimybė panaikinti atliktus veiksmus. Taip, naršyklės navigacijos mygtuku "GRĮŽTI" labai lengvai galima atstatyti buvusią būseną
Greitas išmokstamumas Nereikia investuoti pernelyg daug laiko norint išmokti, kaip naudotis. Taip, kaip minėta, labai lengvai viskas perprantama
Struktūriškumas Bet kuri sąsaja turi turėti savo struktūrą. Ne
Atgalinis ryšys Kiekvienam vartotojui suteikta teisė apie sąsają pateikti atgalinį ryšį. Taip, kiekvienas vartotojas gali palikti atsiliepimus ar komentarus
Paprastumas Atvėrus sąsają iškart suprantamas jos naudojimo principas. Taip
Kalbos barjeras Visos sąsajos turi būti prieinamos jų gimtąja kalba. Taip, nes puslapis skirtas tik lietuviams, todėl turinys visas lietuviškas
Vidinės paieškos sistema Vartotojo sąsaja turi turėti paieškos sistemą savo viduje. Rezultatai turi būti tikslūs pagal užklausą. Taip, paieška labai tiksli
Informacijos neperkrautumas Neturi būti nereikalingos informacijos, nereikalingų nuorodų ir pan. Ne, daug reklamų
Malonumas Gana subjektyvus principas teigiantis, jog vartotojui turi būti malonu naudotis sukurta sąsaja. Iš dalies, nes yra neigiamų bruožų: daug reklamos, per didelis naujienų kiekis

Vartotojų poreikiai

Vartotojų poreikis Taip/Ne
Paprastas naudojimasis Taip
Naujienos keliomis kalbomis Ne
Naujienos gerai matomos Taip
Yra paieškos laukelis Taip
Reklamos blaško dėmesį Taip
Lengva rasti norimą informaciją Taip
Tinklapis palaiko visas naršykles Taip
Lengvas klaidų taisymas, atstatomumas taip
Video naujienos taip

Bendras sąsajos vertinimas

Kriterijus Vertinimas
Draugiškumas vartotojui Susisiekti su puslapio administratoriais galima pagal skiltyje "Kontaktai" pateiktą informaciją Kontaktai.Taip pat galima bendrauti forume Forumas.
Kokybė Puslapyje vyrauja šviesios, pastelinės spalvos, kurios kuria moteriškai švelnią nuotaiką. Tai yra gerai, nes puslapis ir yra skirtas moteriškajai auditorijai. Tačiau didelis kiekis reklamų šiek tiek gadina bendrą puslapio vaizdą.
Patogumas Svetainėje naudojami paprasti valdymo elementai,jie išdėstyti taip jog būtų lengvai prieinami. Kuriant puslapio struktūrą, manau, buvo daugiausia dėmesio skiriama naujienų pateikimui, todėl galima rasti daug pagal kategorijas suskirstytų straipsnių atnaujinimų. Nevisai patogiai randamas svetainės medis.
Individualizavimas Puslapio vartotojas negali pritaikyti visų sąsajos elementų savo poreikiams.
Prieinamumas Sąsaja nėra pritaikyta bei tinkama vartotojams, turintiems regėjimo, klausos ir judėjimo negalią.

Išvados

Puslapis Eli.lt turi daug privalumų, bet tuo pačiu ir nemažai trūkumų. Mano siūlymai būtų patobulinti vartotojo sąsają sumažinant reklamų kiekį, arba randant tinkamesnę vietą kur ją patalpinti. Taip pat pati puslapio struktūra galėtų būti geriau apgalvota, manau galima būtų ją padaryti dar paprastesnę ir patogesnę.

Panašaus pobūdžio svetainės


Cosmopolitan- žurnalo moterims virtuali versija
Moteris.lt-internetinis laikraštis moterims apie viską.
Supermama- puslapis mamoms.

Analizę atliko: Sandra Rabašauskaitė, VIbd8-03

User:sarabasaus

Asmeniniai įrankiai
Google AdSense