F-1.lt

Iš Studento Vikis.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

F-1.LT - F1, F-1, Formulė-1, WRC, MotoGP, autosportas

Formulė-1: naujienos, komandos, pilotai, trasos, spėlionė, svajonių komanda.

Svetainę galite pasiekti adresu www.f-1.lt arba mobiliuoją versiją wap.f-1.lt.

Turinys

Istorija

 • F-1.LT puslapio įsikūrimo data yra laikoma 1996-ųjų metų gruodžio 5-ta diena.

Puslapio vertinimas

Vartotojo sąsajos projektavimo principų lentelė

Principas Paaiškinimas Ar F-1.lt atitinka
Vartotojų pažinimas Sąsaja turi būti pagrįsta vartotojui suprantamais terminais ir koncepcijomis. Taip
Minimalus nustebimas Jei komanda veikia žinomu būdu, vartotojas turi sugebėti iš anksto nustatyti panašios komandos veiksmus. Taip
Atstatomumas Lengvas klaidų taisymas – galimybė panaikinti atliktus veiksmus. Taip
Vadovavimas vartotojams Turima omenyje vartotojo gidus bei pagalbos sistemas (help or tutorials). Ne
Vartotojų skirtingumas Turi būti skirtingos sąsajos skirtingiems vartotojų tipams. Ne
Greitas išmokstamumas Nereikia investuoti pernelyg daug laiko norint išmokti, kaip naudotis. Taip
Struktūriškumas Bet kuri sąsaja turi turėti savo struktūrą. Taip
Atgalinis ryšys Kiekvienam vartotojui suteikta teisė apie sąsają pateikti atgalinį ryšį (feedback). Taip
Daugkartiškumas Kiekvieną sykį nereikia papildomai pergalvoti apie sąsajos elementus, juos specialiai prisiminti (ši savybė siejasi su paprastumu). Taip
Kalbos barjeras Visos sąsajos turi būti prieinamos jų gimtąja kalba. Taip
Vidinės paieškos sistema Vartotojo sąsaja turi turėti paieškos sistemą savo viduje. Rezultatai turi būti tikslūs pagal užklausą. Taip
Informacijos neperkrautumas Neturi būti nereikalingos informacijos, nereikalingų nuorodų ir pan. Taip
Malonumas Gana subjektyvus principas teigiantis, jog vartotojui turi būti malonu naudotis sukurta sąsaja. Taip


Dizainas

Puslapis gerai atvaizduojamas su populiariausiomis naršyklėmis (Internet Explorer 8, Internet Explorer 7, Mozilla Firefox, Google Chrome). Puslapis pritaikytas įvairaus dydžio kompiuterių ekranams, didesniems nei 800 px skiriamosios gebos. Puslapio spalvinė gama neperkrauta, labai patraukli ir informatyvi. Yra atskiri reklamų skydeliai, kurie visiškai netrukdo vartotojui. Puslapis suskirstytas į 3 pagrindines vertikalias dalis. Kairėje viršutinėje pusėje puslapis turi savo informacinį medį, per kurį galima pasiekti ivairią informaciją:

Kairėje apačioje pateikiama F1 čempionato pilotų ir komandų statistika.

Pačiame viršuje per vidurį pilkame fone pateikiama data ir laikas kiek liko iki kito GP (pvz. Iki Australijos GP liko 6 d. 20 h 34 min. 2010 m. kovo 21 d., 11:25). Tai labai patogu, nereikia ieškoti tvarkaraščio, kad sužinotum kada vyks sekantis GP. Viduryje pati aktualiausia informacija - naujienos, kurios tvarkingai sugrupuotos pagal data. Po jomis įrengta greita naujienų paieška. Dar žemiau- naujausios temos iš diskusijų.

Dešinėje puslapio dalyje papildoma informacija apie šių metų F1 čempionatą, nuotraukų galerijos, taip pat apklausos.

Turinys

 • Naujienos skiltis atnaujinama labai operatyviai. Vertimas iš kitų kalbų atliekamas kokybiškai, todėl naujienų turinys išties kokybiškas. Vartotojų patogumui padarytas RSS duomenų šaltinis RSS. Naujienų santraukas taip pat galima prenumeruoti ir gauti elektroniniu paštu prenumerata. Po kiekviena naujiena idiegtas AddThis tipo mygtukas, kurio pagalba naujiena galima pasidalinti su kitais vartotojais 274-iose ivairiose sistemose ar socialiniuose tinkluose, pvz. Facebook, Twitter, MySpace, StumbleUpon. Naujienas gali komentuoti registruoti vartotojai. Komentarai yra cenzūruojami, yra galimybė vienu paspaudimu pranešti moderatoriams apie netinkamą komentarą. Netinkamų komentarų mažinimui idiegta geltonų-raudonų kortelių sistema, kurios pagalba vartotojai rašantys netinkamus komentarus gali būti blokuojami keliems mėnesiams.
 • Straipsniai skiltyje galima aptikti straipsnių apie F1.
 • Sezonas skiltyje pateikimas einamojo sezono tvarkaraštis su nuorodomis į trasų aprašymus.
 • Komandos skiltyje pateikiamas dalyvaujančių komandų sąrašas su nuorodomis apie komandų istorijas ir faktus.
 • Pilotai skiltyje pateikiama išsami informacija apie F1 čempionate dalyvaujančius pilotus. Jų statistika, istorija, nuotraukos.
 • Trasos skiltyje detaliai aprašomos trasos, pateikiami idomiausi faktai iš ivykusių lenktynių, laimėjusių pilotu sarašai.
 • Nuotraukos skiltyje rasite ivairių galerijų, ne tik susijusių su F1.
 • Diskusijos skiltyje egzistuoja 10 forumų, kuriuose vartotojai gali diskutuoti įvairiausiomis temomis, tačiau turi laikytis tam tikrų taisyklių, kadangi forumai taip pat yra moderuojami kaip ir naujienos. Diskusijose vartotojai gali naudotis veidukais. Diskutuoti labai paprasta, tai byloja ir forumuose parašytų žinučių kiekis, kuris viršija ketvirtį milijono.
 • Spėlionė - tai nauja skiltis, idiegta šiais metais. Pastaruoju metu yra populiarios ivairios spėlionės, totalizatoriai, taigi f-1.lt puslapis idiegė F1 lenktynių rezultatų spėlionę, kur vartotojai gali registruotis, dalyvauti ir gale sezono laimėti prizus.
 • Svajonių komanda - taip pat naujas žaidimas/menedžeris, kuris leidžia vartotojams isijausti i komandos savininko rolę, valdyti savo sudarytas svajonių komandas, pirkti parduoti lenktynininkus ir pan.
 • GO-1 - tai kartingo pirmenybės, kuriose dalyvauja "Formulės-1" fanai, susibūrę į komandas. GO-1 turi griežtas taisykles - Sportinį Reglamentą bei Bendras Taisykles, kurių privalo laikytis visi GO-1 dalyviai. GO-1 užsimezgė 2001-ųjų metų vasarą, kai Vilniaus Plytinės kartodrome palenktyniauti susitikę F-1 fanai nutarė, jog jiems reikia kažko rimtesnio, o ne tik paprasto pasivažinėjimo gokartais.
 • Apie F-1 skiltyje pateikiami atsakymai i dažniausiai užduodamus klausimus apie F1, pateikiami idomiausi faktai, aprašyta formulės 1 istorija, suskirstyta į dešimtmečius.
 • Apie mus - informacija apie f-1.lt komandą, puslapio isikūrimo istoriją.

Siūlymai, patobulinimai

 • Straipsniai skiltyje galėtų būti daugiau straipsnių.
 • Komandos skiltyje prie kiekvienos komandos galėtu būti nuorodos i bolido pristatymo galerija.
 • Trasos skiltyje prie trasų galėtų būti nuorodos i galerijas iš ivykusių lenktynių.
 • Diskusijose galima būtų idiegti privačių žinučių galimybę. Idiegti galimybę vartotojam turėti kiekvienam savo profilį, kuriame galėtų talpinti ivairias nuorodas, nurodyti savo pomėgius.
 • Kadangi puslapio lankokumas yra didelis, galima bandyti idiegti socialinį tinklą.

Palyginimas su kitais panašiais puslapiais

Antras pagal populiarumą lietuvoje panašus puslapis - www.formule1.lt. Puslapio lankokumas yra 3,5 karto mažesnis nei f-1.lt puslapio. Facebook tinkle gerbėjų ratas taip pat gerokai mažesnis 769 prieš 5088. Ivedus i google 'F1 naujienos', pirmieji gražinami rezultatai priklauso f-1.lt . Puslapis neturi WAP varianto. Formule1.lt Dizainas jaunatviškesnis, tačiau titulinis puslapis šiek tiek perkrautas. Puslapio turinys ir pateikiama informacija panaši į f-1.lt puslapio, tačiau labai skiriasi išdėsymas. Nėra žaidimo Svajonių komanda, tačiau idiegta galimybė pirkti F1 atributiką ir bilietus į lenktynių savaitgalius.

Puslapio statistika (2010-03-19)

Pagrindinės užklausos, kuriomis galima surasti svetainę:

 • f1.lt 17.86%
 • f-1 14.63%
 • f1 lt 3.60%
 • f1 1.97%
 • f-1.lt 1.57%
 • formule 1.30%

Reitingai

 • Alexa Šiuo metu (2010-03-19) f-1.lt puslapio reitingas pagal alexa.com duomenis yra: Pasaulio reitingas:74,336, o Lietuvos reitingas: 69.
 • Statistiniai duomenys pagal Netcraft .

Kita:

Serverio vieta - Lietuva, Klaipėdos Universitetas
IP adresas - 193.219.76.12
Tinklapio archyvas - Internet archive

Asmeniniai įrankiai
Google AdSense