Forumas

Iš Studento Vikis.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Turinys


Forumas - vieša erdvė, gyventojų susirinkimo vieta

Forumas (lot. forum 'turgaus aikštė') – vieša erdvė senovės Romos miestų centre. Forumai veikė ne tik kaip turgaus aikštės, bet ir kaip miesto gyventojų susirinkimo vieta, kur vykdavo politinės diskusijos, debatai, susitikimai.

Forumai buvo būtina Romos provincijų dalis Respublikos ir Imperijos laikais. Naujuose romėnų miestuose forumas būdavo įrengiamas pagrindinių gatvių, ėjusių šiaurės-pietų (lot. cardo ) ir rytų-vakarų (lot. decumanum ) kryptimis, sankryžoje ar greta jos. Visi forumai šiaurinėje pusėje turėdavo Jupiterio šventyklą. Forume būdavo ir kitų šventyklų bei bazilika. Forume būdavo viešas svarmenų ir matų stalas, kad turgaus pirkėjai galėtų pasitikrinti, kad jų neapsvėrė ar neapmatavo. Dažniausiai netoliese būdavo pirtys.

Rinkimų metu kandidatai sakydavo kalbas nuo šventyklos laiptų.

Žr.: Forumas (straipsnis Vikipedijoje)

Architektūrinis ansamblis Romos Forumas

Romos Forumas (it. Foro Romano) yra didelis architektūrinis ansamblis, išsidėstęs tarp Romos Kapitolijaus kalvos, Palatino kalvos ir Koliziejaus. Dauguma pastatų išlikę nuo Romos respublikos laikų.

Roman forum cropped.jpg

Žr.: Romos Forumas (straipsnis Vikipedijoje)

Internetinis forumas

Internetinis forumas – dar vadinamas diskusijų forumu – interneto svetainėje esanti programinė įranga, skirta keistis mintimis ir patirtimi.

Sąvoka apima ir bendruomenę, besinaudojančią ta sistema, taip bendraujančią virtualioje erdvėje.

Interneto forumuose, kitaip, nei interneto pokalbių kambariuose, bendravimas vyksta asinchroniškai, t. y. dalyvis perskaito ne tik naujausias žinutes, o ir senesnes; pats parašęs nesitiki, kad į jo pranešimą tuoj pat bus atsakyta.

Dažniausiai interneto forumas turi konkrečią paskirtį (forumo bendrą temą). Kai kada forumai turi ne apibrėžtas temas, bet dalyvių grupes - tokie forumai apima visus iš anksto neapibrėžtus jo dalyvių interesus. Taip, pvz., mamų forume daug dėmesio skiriama statybos ir remonto temoms.

Nauja žinutė arba atsako į kitą žinutę (pratęsia pokalbio giją), arba užduoda klausimą, pradeda naują temą (pradeda pokalbio giją).

Interneto forumų sistemose paprastai vienas forumų variklis aptarnauja daug nepriklausomų forumų skirtingomis temomis.

Socialinių tinklų informacinių sistemų (Google-Plus, Fabebook ir pan.) viena iš esminių funkcijų yra nespecializuotas forumas, kuriame asmenys pradeda gijas bet kokia tema. Šiose sistemose veikiančios "grupės" yra tipiški specializuoti forumai.

Žr.: Internetinis forumas (straipsnis Vikipedijoje)
Asmeniniai įrankiai
Google AdSense