Knyguklubas.lt

Iš Studento Vikis.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Knygu klubas.jpg

Turinys

Kas yra Knygų klubas?

Knygų klubas – tai pirmasis tokio pobūdžio klubas Lietuvoje, veikiantis nuo 2003 m. rugsėjo. Šiuo metu Knygų klubas vienija jau daugiau kaip 53 000 knygų mylėtojų. Gantuodamas didesnę informacijos apie įvairią literatūrą ir alternatyvius knygų įsigijimo būdus sklaidą, Knygų klubas neabejotinai skatina skaitymo poreikį.

Daugiau informacijos rasite: knyguklubas.lt

Puslapio vertinimas

Ar sistema pritaikyta paieškai?

Mano nagrinėjamo puslapio sistema yra iš dalies pritaikyta paieškai. Šioje sistemoje didelis privalumas yra tai, kad paieškos sistemoje yra sufleris, jis padeda greičiau bei tiksliau rasti norimą daiktą. Tačiau jeigu paieškoje suklydote rašydami žodį, tai paieškos sistema nepateikia suflerio 'Galbūt jūs norėjote ieškoti:'. Atlikus paiešką sistema parodo kiek rasta atitikmenų.

Meniu analizė

Puslapis sukurtas pagal F-formos principą (kai puslapyje yra naudojamos dvi horizontalios juostos ir viena vertikali). Naudojant šį principą, vartotojo akys automatiškai yra nukreipiamos į svarbausius svetainės punktus. Viršutinė horizontali juosta yra išskirta tam, kad kilus neaiškumams dėl naudojimosi sąsaja, būtų lengva ir patogu tuos neaiškumus panaikinti. Viršutinėje juostoje yra tokie meniu punktai: apie klubą, tapkite nariu, kas naujo klube?, katalogas, kaip pirkti?, pagalba, susisiekite su mumis. Kairėje svetainės pusėje yra pateikiamas pagrindinė svetainės kategorijos, tokios kaip: ypatingi pasiūlymai, išpardavimas, naujienos, anonsai, dovanų idėjos, autorių rodyklė bei skirtingų knygų žanrų sąrašas. Kairėje svetainės pusėje esančioje juostoje yra navigatorius, todėl yra lengva susigaudyti, kuriame meniu punkte mes esame, tačiau viršutinėje horizontalioje juostoje nėra navigatoriaus.

Kokią vaizdo dalį užima reklama? Ar reklama neblaško vartotojo?

Sąsajoje reklama užimta itin mažą vaizdo dalį, todėl reklama neblaško vartotojo. Ji yra įdėta sąsajos apačioje, kairėje pusėje. Yra reklamuojamas tik http://www.skano.com/ puslapis. Taip pat yra reklamuojamas national geographic žurnalas, kurį galima užsiprenumeruoti pačiame www.knyguklubas.lt puslapyje.

Kiek žingsnių prireikia aprašytiems vartotojų scenarijams?

Pasirinkau patikrinti kiek yra siūloma pirkti autorės 'J. K. Rowling' knygų. Yra dvi galimybės sužinoti: tai suvesti į paieškos laukelį arba iš pradžių nueiti į autorių rodyklę, tada paspausti r raidelę (nes autorės pavardė prasideda iš r raidės) ir tada paspausti ant 'J. K. Rowling'. Taigi pasirinktu scenarijumi prireikė trijų žingsnių.

Naujo vartotojo registracija

Naujo vartotojo registracija yra šiek tiek neįprasta. Pačioje pradžioje yra paklausiama, ar jūs estare fizinis ar juridinis asmuo. Vėliau paprašome įvesti elektroninio pašto adresą tam, kad patikrinti, ar nėra užsiregistravęs (galbūt pamiršęs, kad tai daręs) žmogus su tuo el. paštu ir tam, kad, jeigu bus pamirštas slaptažodis ir jis bus išsiųstas į el.pašto dėžutę. Paprašoma sugalvoti slaptažodį ir jį dar kartelį patvirtinti. Taip pat yra paklausiama ar norima gauti naujienlaiškį elektroniniu ar įprastu paštu. Paspaudus mygtuką registruotis, atsiunčiamas laiškas į el. paštą. Tada paprašoma patvirtintį naują vartotoją.

Sąsaja ir naršyklė

Bandžiau sąsają atidaryti su trimis pagrindinėmis naršyklėmis (Opera, Mozilla Firefox, Internet Explorer). Įvedinėjant į naršyklę 'knyguklubas.lt' atsidarė visos naršyklės. Sąsaja yra puikiai pritaikyta įvairaus tipo naršyklėms.

Ar daug skyrių ir straipsnių sudaro sistemą?

Sistema turi šiek tiek daugiau nei 20 skyrių. Skyriai, kuriuose yra daugiausiai straipsnių: dovanų idėjos, autorių rodyklė, grožinė literatūra, knygos vaikams ir jaunimui, informaciniai leidiniai, mokyklinė literatūra.

Naudotojo sąsajos vertinimas pagal pagrindinius vertinimo kriterijus:

Kriterijus Rezultatas
1.Draugiškumas vartotojui Atsakymai į klausimus, iškilusius dėl naudojimosi sąsaja, pateikiami forumo skiltyje "Pagalba" temoje Pagalba
2.Kokybė Fono spalvos pasirinktos oranžinė ir ruda, kurios kartu dera, tačiau oranžinė spalva šiek tiek rėžia akį. Šriftai yra parinkiti tinkamai. Vos įėjus į puslapį iš karto krinta į akis 'ypatingų pasiūlymų straipsnis', dėl kurio dažnas vartotojas apsilanko šiame puslapyje.
3.Patogumas Puslapis sukurtas pagal F-formos principą (kai puslapyje yra naudojamos dvi horizontalios juostos ir viena vertikali). Naudojant šį principą, vartotojo akys automatiškai yra nukreipiamos į svarbausius svetainės punktus. Kairėje svetainės pusėje yra pateikiamas pagrindinė svetainės kategorijos, o viršutinė horizontali juosta yra išskirta tam, kad kilus neaiškumams dėl naudojimosi sąsaja, būtų lengva ir patogu tuos neaiškumus panaikinti. Navigatorius yra tik kairėje svetainės pusėje, viršutinėje horizontalioje juostoje navigatoriaus nėra.
4.Individualizavimas Vartotojas gali prisitaikyti sąsajos elementus savo poreikiams. Užsiregistravęs jis gauna atskirą krepšelį, kuriame bus jo pasirinktos knygos. Vartotojas gali keisti pasirinktų knygų kiekį, pašalinti pažymėtas prekes, taip pat peržiūrėti ir patvirtinti užsakymą.
6.Prieinamumas Sąsaja nėra pritaikyta bei tinkama vartotojams, turintiems regėjimo, klausos ir judėjimo negalią.

Ko vartotojas tikisi iš šito portalo?

 • Rasti ieškomų knygų ir užsisakyti pigiau nei knygynuose.
 • Pasiskaityti kitų žmonių nuomones apie tam tikras knygas, kurias aš norima įsigyti.
 • Sužinoti, kokios naujos knygos katik pasirodė knygynuose.
 • Ypatinguose pasiūlymuose ar knygų išpardavime įsigyti norimų knygų.
 • Sužinoti kokie renginiai, susitikimai su autoriais vyks artimiausiu metu.
 • Dalintis naudinga informacija apie savo perskaitytas knygas.
 • Užsiprenumeruoti knygų klubo katalogą.
 • Dalyvauti žaidimuose, konkursuose.

Vartotojų sąsajos principų atitikimas:

Principas Apibūdinimas Vertinimas (taip, ne, iš dalies)
Vartotojų pažinimas Sąsaja pagrįsta vartotojui suprantamais terminais ir koncepcijomis. Taip. Terminai ir koncepsijos, tokie kaip "kaip pirkti?", "naujienos", yra aiškiai suprantamos vartotojui.
Atstatomumas Vartotojas ne visas klaidas gali ištaisyti pats, bet yra galimybė panaikinti atliktus veiksmus. Iš dalies. Sąsajoje galima atšaukti savo užsakymus, tačiau negalima ištrinti/redaguoti komentarų.
Vadovavimas vartotojams Yra pagalbos sistema, padedanti vartotojui atlikti tam tikrus veiksmus, t.y. nurodo veiksmų seką. Taip. Yra atskira viršutinė horizantali juosta, kuri skirta vartotojams, susidūrusiems su nesklandumais sąsajoje.
Greitas išmokstamumas Sąsaja yra labai paprasta naudojimui, viskas yra aiškiai ir suprantamai išdėstyta. Taip. Terminai ir koncepsijos, tokie kaip "kaip pirkti?", "naujienos", yra aiškiai suprantamos vartotojui.
Atgalinis ryšys Kiekvienam vartotojui yra suteikta teisė apie sąsają pateikti atgalinį ryšį. Iš dalies. Sąsaja suteikia galimybę rašyti komentarus apie knygas, žurnalus, kompaktinius diskus parduodamus knygų klube, tačiau nėra atskiros kategorijos meniu punkte, kuriame galima būtų parašyti komentarą apie sąsają.
Daugkartiškumas Sąsajos elementai yra pastovūs, juos lengva prisiminti. Taip. Yra keičiamas tik sąsajos fonas, o elementai lieka pastovūs.
Kalbos barjeras Sąsaja prieinama tik lietuvių kalba. Taip. Sąsaja prieinama tik lietuvių kalba.
Vidinės paieškos sistema Vartotojo sąsaja turi paieškos sistemą savo viduje. Rezultatai yra tikslūs pagal užklausą. Taip. Paieškų sistemoje yra sufleris (dėl to paieška tampa greitesnė ir tikslesnė).
Malonumas Pagal žemiau pateiktus reitingus, matosi, kad ši sąsaja yra patogi naudotis, nes jei būtų kitaip - šis portalas būtų nepopuliarus. Taip. Ja paprasta, malonu naudotis. Nėra sudėtinga ją perprasti.

Puslapio privalumai:

 • Svetainėje vartotojas gali pasiskaityti ne tik knygos aprašymą, bet ir skaitytojų (jau perskaičiusių) komentarus apie leidinį.
 • Paieškų sistemoje yra sufleris (dėl to paieška tampa greitesnė ir tikslesnė)
 • Yra skirtingos sąsajos - skirtingoms knygų rūšims (pvz.: knygos jaunimui, grožinė literatūra, mokslinė literatūra ir pan.)
 • Vartotojai esantys knygų klubo nariais gali įsigyti knygas daug pigiau nei yra knygynuose. Taip pat galima užsisakyti knygas internetu, o tai yra patogu.
 • Galima atsisiųsti/užsisakyti katalogą, kuriame būna pranešamos, kokios naujos knygos pasirodė prekyboje, kokioms yra taikomos išskirtinės nuolaidos, pasiūlymai ir pan.
 • Yra dvi juostos, vienoje pagrindinės svetainės kategorijos, kitoje - visa reikiama pagalba, susidūrus su bėdomis.

Puslapio trūkumai:

 • Sąsaja prieinama tik lietuvių kalba.
 • Nėra navigatoriaus viršutiniame meniu (Jis yra tik kairėje pusėje esančiame meniu).
 • Nėra atskiros skilties 'kontaktai'. (Norint juos rasti tenka ieškoti skiltyje 'apie klubą').
 • Jeigu paieškoje suklydote rašydami žodį, tai paieškos sistema nepateikia suflerio 'Galbūt jūs norėjote ieškoti:'
 • Nėra svetainės medžio.
 • Kairėje pusėje esanti vertikali juosta yra per ilga, norint ją visą pamatyti, tenka su pele "pavažiuoti" žemyn.

Rekomendacijų tikrinimas:

Patikrinus XHTML rekomedacijas :

Errors found while checking this document as HTML 4.01 Transitional! Result: 9 Errors, 3 warning(s)

Buvo rasta neišpildytų apsibrėžtų XHTML 1.0 taisyklių. validator.w3.org

Statistika

Puslapio statistika:

 • Knyguklubas.lt puslapio reitingas pagal Alexa.com duomenis yra: Pasaulio reitingas: 275,906 o, Lietuvos reitingas: 394
 • Statistiniai duomenys pagal Netcraft.com: Puslapis pirmą kartą pastebėtas gegužės mėnesį 2004 metais. Puslapio IP adresas: 92.61.33.113
 • Kiti statistiniai duomenys: who.is
 • Tinklapio Vertė(Lt): 163570.02; Dienos Peržiūrų Skaičius 5551; Dienos Lankytojų Skaičius 924. Informacija pagal bizinformation.org
 • Parodymų per dieną: 3 720; Galimas uždarbis per dieną: 26,78 LTL; Apytikslė puslapio vertė: 19 552,20 LTL. Informacija pagal: icentras.lt

Informacija apie sistemos populiarumą: kokie lankytojai alexa.com:

Daugiausiai tai yra 25-34 metų žmonės. Ne daug nuo jų atsilieka 35-44 metų žmonės. Taigi puslapis yra labiau orientuotas į suaugusiuosius, dirbančius žmones. Knygų klubo puslapį dažniau lanko vyrai, nei moterys. Vartotojai mieliau žiūri puslapį būdami darbe, o ne namuose.

Užklausos dažniausiai nukreipiančios į puslapį alexa.com:

1 knygos 9.62%

2 knygu klubas 7.10%

3 knygos internetu 2.44%

4 knygos internete 2.39%

5 alma litera 1.59%

6 david owen 1.55%

7 knygų klubas 1.10%

8 knyguklubas 1.04%

9 knyguklubas.lt 0.93%

10 jaunatis 0.70%

Knygų klubo paieškos statistika alexa.com:

Į knygų klubo puslapį vartotojai dažniausiai patenka per šiuos puslapius:

 • 61.67% - google.lt
 • 13.33% - google.com
 • 10.00% - etarget.org
 • 8.33% - one.lt
 • 6.67% - facebook.com

Svetainę lankiusių šalių statistika: alexa.com

Lietuva 98.6%

Kitos 1.4%

Panašūs puslapiai:

Parengė Lina Gumbytė Vibd8-03

User:ligumbyte

Asmeniniai įrankiai
Google AdSense