Labas.lt

Iš Studento Vikis.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Logo.jpg

Labas.lt - tai Bitės ryšio išankstinio mokėjimo kortelės naudotojų puslapis, sukurtas vienyti ir informuoti vartotojus apie vykstančias akcijas, naujus pasiūlymus ir suteikti galimybę rinktis, keisti ir valdyti savo ryšio planus.

Turinys

Kuo vartotojui naudingas šis puslapis?

1. Vartotojas gali matyti informaciją apie sąskaitos likutį.
2. Keisti bei užsisakynėti naujus/esamus jam reikalingus ryšio planus.
3. Matyti akcijas, tarifus.
4. Rašyti nusiskundimus bei pagyrimus administracijai.
5. Gauti detalią išklotinę kada ir kam siųstos trumposios sms žinutės/ skambinta.
6. Žaisti LABAS siųlomus žaidimus, bendrauti su kitais vartotojais.
7. Pildyti sąskaitą internetu.

Labas.lt statistika

Statistika gauta pasinaudojus Alexa pateiktais duomenimis.

Šiuo metu (2010) labas.lt puslapio reitingas pagal alexa.com duomenis yra: Pasaulio reitingas: 241,563, o Lietuvos reitingas: 305. Analizuojant šiuos duomenis, matome jog tinklapis užima ganėtinai aukštą vietą Lietuvoje. Update: po metų pabandėme vėl pasižiūrėti tinklapio užimamą vietą pasaulio bei Lietuvos reitinguose. Rezultatai ganėtinai nustebino. TInklapis per trumpą laiką peršoko į dvigubai aukštesnę vietą (151) Lietuvoje ir (150,637) pasaulyje.

Vartotojai pagal pasaulio šalis
Lithuaniaflag.jpg Lietuva - 94.5%
Englandflag.jpg Anglija - 4.5%
Kitos - 1%

Statistika rodo, jog dauguma labas ryšio vartotojų - lietuviai. Taip yra, nes šis ryšys yra platinamas Lietuvoje. Antrojoje vietoje - Anglija. Ši šalis turi daug emigravusių lietuvių, todėl natūralu, jog svetaine naudojasi ir šioje šalyje esantys gyventojai.

Raktažodžiai dažniausiai naudojami paieškos sistemose norint surasti labas.lt svetainę:

1. labas.lt 1.70%
2. labas papildymas 1.13%
3. mano.labas.lt 0.99%
4. manolabas 0.82%
5. labas tarifai 0.69%
6. bite labas 0.61%
7. mano bite 0.50%
8. labas fanas 0.38%
9. bite.lt 0.32%
10. www.labas.lt 0.31%

Raktažodžiai atvedantys į svetainę

(Išdėstyti pagal labiausiai vartojamus)

1. labas 54.35%
2. labas lt 8.80%
3. mano labas 7.82%
4. manolabas 5.48%
5. www.labas.lt 1.45%
6. siaubukai 1.40%
7. labas siaubukai 1.28%

Visi raktažodžiai susiję su paslaugos pavadinimu. Paskutinieji 2 taippat, nes tai ryšio operatoriaus naujausios akcijos pavadinimas. Susipažinti su akcija 'Siaubukai'

Žmonių grupės dažniausiai naudojančios Labas svetainę:

AMZIUS.png
ISSILAVINIMAS.png

Šie duomenys rodo, jog labas.lt svetaine (galime daryti prielaidą, kad ir labas ryšiu) daugiausiai naudojasi jaunimas dar nebaigęs mokyklos/universiteto, todėl šio ryšio administracija turbūt ir orientuojasi į jaunus žmones.

Statistiniai duomenys

Pagal NetCraft tinklapio duomenis:

Netcraft.png

Pagal BizInformation:

Ivartis.png

Vartotojo sąsaja

Pagrindinio meniu punktai

Meniu.png
Apie labas Informacija apie LABAS ryšį, kaip pradėti, kaip pildyti sąskaitą.
Tarifai Labas ryšio tarifai.
Akcijos Galiojančios ryšio akcijos.
Paslaugos Teikiamos paslaugos vartotojams.
Pramogauk Žaidimai, laisvalaikio praleidimas.
D.U.K Dažnai užduodami vartotojų klausimai.

Pagrindinio meniu antriniai punktai

Sub.png

Šie meniu antriniai punktai labai palengvina ir pagreitina tinklapio naršymą. Vos tik užėjus ant reikiamo meniu jis automatiškai išmeta daugiau galimų variantų.

Pagrindiniai principai vartotojo sąsajos projektavimui

Principas Paaiškinimas Labas.lt įvertinimas Komentaras
Vartotojų pažinimas Sąsaja pagrįsta vartotojui lengvai suprantamais terminais ir koncepcijomis 10 Nėra neaiškių žodžių, terminų, nuorodų, viskas aišku.
Minimalus nustebimas Komandos veikia įprastu būdu, vartotojas gali iš anksto nustatyti komandos veiksmus. 10 Visos nuorodos yra aiškios ir nuveda ten, kas parašyta ant jų.
Vadovavimas vartotojams Yra pagalbos sistema, padedanti vartotojui atlikti tam tikrus veiksmus. 2 Pagalbos sistemos nėra, vienintelė pagalba realizuota tinklapyje yra D.U.K. ( dažnai užduodami klausimai).
Greitas išmokstamumas Sąsaja yra paprasta naudojimui, nereikia investuoti daug laiko norint išmokti, kaip naudotis. 10 Išmokti gana paprasta, meniu taippat greitai įsusavinamas.
Struktūriškumas Aiški ir konkreti struktūra. 5 Tinklapyje labai daug paveikslėlių kas kartais apsunkina naršymą, nes jie tuo pačiu metu būna ir nuorodos į tam tikrus puslapius, šokinėja, išsiskleidžia ir trugdo greitam naršymui.
Atgalinis ryšys Kiekvienam vartotojui yra suteikta teisė apie sąsają pateikti atgalinį ryšį (feedback). 0 Atgalinio ryšio galimybės nėra.
Daugkartiškumas Kiekvieną sykį nereikia papildomai pergalvoti apie sąsajos elementus, juos specialiai prisiminti (ši savybė siejasi su paprastumu). 10 Jeigu žmogus išmoks naudotis šituo puslapiu tai jau ir mokės nauduotis, nes jis skirtingas nuo kitų puslapių ir lengvai įsimenamas.
Kalbos barjeras Sąsaja prieinama tik viena kalba. 4 Yra tik vienintėlė lietuvių kalba. Užsieniečiai atvykę į Lietuvą ir norintys turėti lietuvišką ryšį sunkiai galės suprasti svetainę.
Vidinės paieškos sistema Vartotojo sąsaja turi paieškos sistemą savo viduje. Rezultatai yra tikslūs pagal užklausą. 0 Tokios sistemos nėra.
Informacijos neperkrautumas Neturi būti jokios kitos nereikalingos informacijos, nuorodų ir pan. 10 Visa informacija pateikta tikslingai. Kiekvienam šio ryšio naudotojui tai yra aktualu.
Malonumas Ar sąsaja yra patogi 9 Pagal pateiktus reitingus ir tinklapio analizę matosi, kad tipiškam naudotojui ši sąsaja yra patogi, tačiau nemokant lietuvių kalbos gali tapti kiek kėbli suprasti.

Ar yra viskas ko vartotojas tikisi iš tinklapio?

Paprastas naudojimasis Taip
Vertimas į užsienio kalbą Ne
Geriausi pasiūlymai matomiausioje vietoje Taip
Įvairūs atsiskaitymo būdai Taip
Greitas užkrovimas Taip
Neperkrautas pagr. puslapis Taip
Informacija susisteminta Taip

Skirtingos naršyklės

Chrome1.jpg

Naudojant Google Chrome naršyklę vaizdas užkraunamas taisyklingai ir greitai. Iš bandytų naršyklių būtent Google gaminys pasižymėjo aukščiausia kokybe atveriant Labas.lt tinklalapį.

Explorer1.jpg

Vaizdas užkraunamas ganėtinai lėtai. Po užkrovimo seka dar antras papildomas krovimas, kad taisyklingai išdėstyti paveikslėlius. Atrodo, jog IE sunkiai tvarkosi su Flash platformoje kurtais paveikslėliais.
Firefox1.jpg

Užkrovimas greitas bei taisyklingas, tačiau ne toks kaip pirmojoje programoje ( Chrome ).

Apibendrinimas

Palyginus Labas.lt ir kitus panašius išankstinio mokėjimo kortelių internetinius puslapius, galime spręsti jog tai papraščiausias, bet tuo pačiu ir labiausiai traukiantis akį tinklapis. Naršymas jame nesudėtingas, nėra perkrauta bereikalinga informacija, galimi įvairūs atsiskaitymo būdai kas yra labai svarbu klientui. Tinklapio lankomumas sparčiai auga ne dėl jo tech. duomenų gerėjimo, naujų funkcijų atsiradimo,- jis didėja nes vis daugiau žmonių turi mobiliuosiuos prietaisus su bevielio interneto funkcija, o labas ryšys suteikia tiek finansiškai tiek praktiškai patogų ryšį.

Darbą atliko

Darbą atliko: Matas Kolpertas Vibd8-02

Asmeniniai įrankiai
Google AdSense