Lrytas.lt

Iš Studento Vikis.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

lrytas.lt - Naujienų portalas, kuriame pateikiamos svarbiausios naujienos iš Lietuvos ir viso pasaulio, videonaujienos, tv programa, diskusijos, orai ir kt.

Lrytas.jpg

Turinys

Ko vartotojas gali tikėtis iš šio tinklapio?

 1. Sužinoti aktualiausias dienos naujienas.
 2. Patalpinti savo skelbimą.
 3. Sužinoti dienos orų prognozes.
 4. Surasti savo dienos horoskopą.
 5. Naudotis naujausia TV programa.
 6. Susiskurti savo tinklaraštį.

Kokiai vartotojų grupei skirtas šis tinklapis?

Tinklapis skirtas įvairaus amžiaus vartotojams. Tinklapio informacija aktuali įvairaus amžiaus žmonėms. Puslapio struktūra nėra sudėtinga, tad naudojimasis šiuo puslapiu yra prieinamas kiekvienam. Dažniausiai šiame tinklalapyje besilankančių vartotojų amžius nuo 18 iki 24 metų. Čia galite pamatyti kitus statistinius lankytojų duomenis. ALEXA

Tinklapio struktūros analizė ir vertinimas

Tinklapio struktūros analizė

Tinklapio viršuje kairiajame kampe yra tinklapio pavadinimas. Jis visada išlieka toks pats. Šalia pavadinimo rodoma reklama, kiekvieną kartą įėjus į šį tinklapį reklama pasikeičia. Tinklapyje yra keletas meniu pasirinkimų: horizontalusis (mažiau detalus), ir vertikalusis (suskirstytas į konkrečias kategorijas). Horizontaliajame viršutiniame meniu galimi šie pasirinkimai:

Vertikaliajame meniu galimi šie pasirinkimai:

Taip pat šis vertikalusis meniu žemiau yra pateikiamas kiekvienai kategorijai priskiriant naujausius straipsnius, tad vartotojas gali pasirinkti, kuris meniu jam yra patogesnis. Tinklapio centre pateikiami kiekvienos dienos aktualiausi straipsniai, svarbiausios naujienos, tad kiekvienas atsidaręs šį tinklapį iškart pamato kas yra svarbiausia. Tinklapio viršuje pateikiama oro temperatūra trijuose šalies miestuose. Taip pat dešiniajame kampe yra pateikiamas Videonaujienų langas. Puslapyje visuomet vykdoma apklausa (Lrytas.lt klausimas) dešiniajame puslapio kampe. Be viso to yra atskiras laukas skirtas blogams (Blogai), bei atskiras laukas Spauda, kur vartotojas gali patekti į atskirų leidinių tinklapius tokius kaip:

Labai patogi vartotojui šiame puslapyje veikianti renginių paieškos sistema dešiniajame kampe, apačioje. Pasirinkus miestą, dieną, renginio kategoriją, vietą bei renginį pateikiama atitinkama informacija. Reklamos tinklapyje yra gana daug. Atsivėrus kiekvienam naujam langui reklama yra viršuje, dešiniajame bei kairiajame kampuose, taip pat apačioje.

Puslapiui peržiūrėti reikalinga slankjuostė, puslapis netelpa į vieną lapą, tai gali sukelti pirkėjui nepatogumų. Tačiau pateikiamos informacijos kiekis yra gana didelis, todėl į vieną lapą ją sutalpinti būtų sunku . Tinklapio apačioje pateikiama informacija: UAB ,,Lrytas" adresas, įmonės kodas, kur kreiptis iškilus techininiams nesklandumams bei lrytas.lt redakcijos elektroninis paštas.

Paieška tinklalapyje

Naudotojui, kuris užsuka į šį tinklapį ieškodamas informacijos susijusios su konkrečiu asmeniu, objektu ar žodžiu, dešiniajame tinklapio kampe, viršuje yra paieškos laukas, kuriame galime pasirinkti kokią paiešką naudoti (paprastąją ar išplėstinę). PAIEŠKA

Vartotojo sąsajos projektavimo principų lentelė

Principas Paaiškinimas Vertinimas (maksimalus įvertinimas - 10)
Vartotojų pažinimas Sąsaja turi būti pagrįsta vartotojui suprantamais terminais ir koncepcijomis. 10 (Tinklalapyje esantys terminai, meniu pasirinkimai yra parašyti visiems suprantama kalba).
Minimalus nustebimas Jei komanda veikia žinomu būdu, vartotojas turi sugebėti iš anksto nustatyti panašios komandos veiksmus. 10 (Nėra klaidinančių komandų, paprasta naudotis).
Atstatomumas Lengvas klaidų taisymas – galimybė panaikinti atliktus veiksmus. 9 (Registruoti vartotojai turi galimybę panaikinti atliktus veiksmus).
Vadovavimas vartotojams Turima omenyje vartotojo gidus bei pagalbos sistemas. 1 (Pagalbos sistemų nėra).
Vartotojų skirtingumas Turi būti skirtingos sąsajos skirtingiems vartotojų tipams. 1 (Yra viena bendra sąsaja).
Greitas išmokstamumas Nereikia investuoti pernelyg daug laiko norint išmokti, kaip naudotis. 5 (Tinklalapis pateikia keletą skirtingų meniu, tai gali suklaidinti vartotoją).
Struktūriškumas Bet kuri sąsaja turi turėti savo struktūrą. 10 (Kiekviena sąsaja turi savo struktūrą).
Atgalinis ryšys Kiekvienam vartotojui suteikta teisė apie sąsają pateikti atgalinį ryšį. 9 (Registruoti vartotojai turi galimybę pateikti atgalinį ryšį forume, kiekvienas vartotojas gali palikti komentarą prie bet kurio straipsnio).
Paprastumas Atvėrus sąsają iškart suprantamas jos naudojimo principas. 7 (Keletas skirtingų meniu gali būti ne iš karto suprantami vartotojui).
Kalbos barjeras Visos sąsajos turi būti prieinamos jų gimtąja kalba. 10 (Sąsaja prieinama lietvių kalba).
Vidinės paieškos sistema Vartotojo sąsaja turi turėti paieškos sistemą savo viduje. Rezultatai turi būti tikslūs pagal užklausą. 10 (Sąsaja turi paieškos sistemą, paprastąją arba išplėstinę).
Informacijos neperkrautumas Neturi būti nereikalingos informacijos, nereikalingų nuorodų ir pan. 7 (Tinklalapyje yra nemažai reklamų bei nuorodų į kitas svetaines).
Malonumas Gana subjektyvus principas teigiantis, jog vartotojui turi būti malonu naudotis sukurta sąsaja. 9 (Pateikiama svarbi informacija vartotojui suteikia malonumą naudojantis tinklalapiu).

XHTML kodas

Patikrinus XHTML rekomendacijas :

Errors found while checking this document as XHTML 1.0 Strict!
Result: 	92 Errors

CSS kodas

Naršyklių palaikymas

Palyginimui pasirinktos 4 populiariausios naršyklės: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera ir Internet Explorer.

Naršyklė Svetainės išvaizda
Mozilla Firefox 3.6.3 Informacija pateikiama tvarkingai, nėra jokių nesklandumų.
Google Chrome 4.1.249.1064 Informacija pateikiama tvarkingai, nėra jokių nesklandumų.
Opera 10.53 Informacija pateikiama tvarkingai, nėra jokių nesklandumų.
Internet Explorer 8.0 Informacija pateikiama tvarkingai, nėra jokių nesklandumų.

Išvada: Palyginimui pasirinkus šias naršykles ( Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera ir Internet Explorer) įėjus į tinklapį visose naršyklėse matoma informacija ir jos vieta nesikeičia. Svetainė puikiai pritaikyta įvairioms naršyklėms.

Svetainės pagrindinis puslapis su paveikslėliais Svetainės pagrindinis puslapis be paveikslėlių Svetainės pagrindinis puslapis išjungus paveikslėlius ir JavaScript
Lrytas11.jpg Lrytas21.jpg Lrytas31.jpg

Išjungus paveikslėlių įkėlimą, svetainės lango vaizdas žymiai pakinta, nebelieka svetainės logotipo, prie kiekvieno straipsnio nėra rodomos nuotraukos. Išjungus paveikslėlių įkėlimą, bei JavaScript nerodomos netik logotipas, nuotraukos prie straipsnių, bet ir reklamos, svetainėje lieka tik straipsnių tekstai. Kadangi svetainė yra informacinio pobūdžio, paveikslėlių įkėlimas yra labai svarbus, kadangi be jų svetainė praranda kai kurias savo funkcijas.

Naujienų portalų palyginimai

Šioje lentelėje pateikiami palyginimai su kitais informaciniais portalais.

Tinklapio pavadinimas Tinklapio aprašymas Tinklapio pranašumai Tinklapio trūkumai Tinklapio panašumai
delfi.lt Delfi.lt – viena populiariausių naujienų svetainių Lietuvoje. Joje pateikiamos naujienos suskirstytos į kategorijas tokias kaip Naujausios, Dienos naujienos, Verslas, Sportas ir kt., yra galimybė komentuoti kiekvieną straipsnį. Portalas taip pat veikia Rusijoje, Estijoje, Latvijoje ir Ukrainoje. Portale galima užsiregistruoti ir naudotis elektroniniu paštu bei kitomis registruoto vartotojo privilegijomis. Yra galimybė pasirinkti keletą kalbų: rusų, estų, latvių, ukrainiečių. Delfi.lt taip pat suteikia galimybę pamatyti videonaujienas (Delfi TV). Pagrindinis puslapis labai perkrautas nereikalingomis reklamomis. Galimybė gauti pačių naujausių įvykių apžvalgas, komentuoti straipsnius, nusiųsti savo naujieną, straipsniai suskirstyti į kategorijas.
balsas.lt Balsas.lt - internetinis informacijos ir naujienų portalas. Balsas.lt viena populiariausių internetinių svetainių Lietuvoje. Neįprastas straipsnių ir naujienų išdėstymas. Galimybė žiūrėti TV laidas, žinias. Daugiau nuorodų į kitus vartotojui naudingus puslapius. Tinklapio dizaino spalva panaši į lrytas.lt (baltas fonas). Šioje svetainėje meniu pasirinkimai pateikiami raudona spalva, kuri erzina akis. Daug reklamos. Naujienų apžvalgos ir straipsnių komentavimas, nuorodos į kitas svetaines.
15min.lt 15min.lt – internetinis naujienų portalas. 15min.lt tinklapyje svarbiausios naujienos sudėtos į pirmą, ilgą puslapį. Naujienos portale atnaujinamos ne rečiau kaip kas 15 minučių. Tinklalapyje galima rasti nuotraukų, galerijų, videonaujienų. Dešinėje portalo pusėje galima rasti konkursų, žaidimų, interneto dienoraščių (redakcijos bei studentų tinklaraščiai), komentarų ir patarimų, televizijos programą ir astrologės Valdemaros rašomus horoskopus. Skaitytojams nereikia naudoti mygtuko „back“, nes perskaičius straipsnį, visas portalas matomas apačioje. Nemažai reklamos, ilgas peržiūros langas, nėra galimybės susikurti elektroninio pašto. Straipsnių peržiūra ir komentavimas, videonaujienų ir foto peržiūros, konkursai.

Išvada: Didžiausias naujienų portalų trūkumas - reklamos gausa ir ilgas peržiūros langas. Visų palyginimui pasirinktų tinklapių dizainas yra labai panašus, vyrauja balta fono spalva. Jų teikiamos paslaugos vartotojui taip pat yra labai panašios: straipsnių peržiūra, komentavimas, nuotraukų, videonaujienų peržiūros.

Tinklapio struktūros privalumai ir trūkumai

Privalumai

 • Paieškos laukas;
 • Nemokamas naudojimasis;
 • Pateikiami visi naujausi įvykiai Lietuvoje bei pasaulyje ;
 • Galimybė komentuoti straipsnius;
 • Svetainė veikia naršant bet kuria naršykle;
 • Viršutiniame kairiajame kampe yra logotipas, kurį paspaudus visuomet grįžtama į pagrindinį svetainės puslapį;

Trūkumai

 • Tinklapyje yra per daug skirtingų meniu, vartotojas gali „pasiklysti“ kuriuo patogiau naudotis. Jeigu būtų paliktas tik vienas patogiausias meniu, tinklapio pagrindinio lango informacija užimtų kur kas mažiau vietos.
 • Norima pateikti per daug informacijos vienu metu.
 • Nėra svetainės medžio.
 • Nėra galimybės susikurti elektroninio pašto.
 • Tinklalapio dizainas šiek tiek nykus, trūksta spalvų.

Tinklapio statistika

 • Šiuo metu (2010-02-25) puslapio lrytas.lt reitingas pagal Alexa.com: duomenis yra: Pasaulio reitingas: 6, o Lietuvos reitingas: 7
 • Statistiniai duomenys pagal Netcraft.com: Puslapis pirmą kartą pastebėtas 2008m. kovo mėnesį.
 • Statistiniai duomenys pagal Google.com site : (4.340.000), link (626)
 • www.markosweb.com (vertė 1,958,816$)

Išvada: Kai kurie informacinių svetainių parodymai skiriasi, tačiau nei vienoje iš jų tikslios informacijos nėra, tik preliminari.

 • Dažniausiai naudojami raktiniai žodžiai:
1. Lietuvos rytas 14%
2. lrytas 9%
3. TV programa 4%
4. lrytas.lt 3%
5. l.rytas 1%
6. tv 1%
7. programa 1%

Alexa

Išvada: Visi paieškos žodžiai susiję su tinklapio paskirtimi, nėra jokių klaidinančių užklausų.

Darbą atliko: Eglė Ražanauskaitė VIbd8-03

Asmeniniai įrankiai
Google AdSense