Meteo.lt

Iš Studento Vikis.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Tinklapio ir tarnybos misija:

Meteo.Lt

Teikti patikimą meteorologinę ir hidrologinę informaciją, reikalingą Lietuvos nacionalinėms reikmėms ir valstybės tarptautiniams įsipareigojimams vykdyti mažinant neigiamą nepalankių hidrometeorologinių sąlygų poveikį aplinkai ir žmogui.


Turinys

Puslapio turinys (bendrai):

 • Orų prognozės, faktiniai orai.
 • Palydovinė ir hidrologinė informacija.
 • Visa kita informacija susijusi su oru.
 • Naujienos - plačiai aprašyta apie tam tikrus orų prognozavimo faktus.

Ko reiktų tikėtis iš šio puslapio?

 • Tai orų prognozės puslapis, todėl šio tinklapio pagrindiniame puslapyje lankytojai tikisi aptikti svarbiausia informacija susijusia su oru. Informacija turi būti suskirstyta į tam tikras kategorijas ( temperatūra, krituliai, debesuotumas... ).
 • Puikus funkcionalumas būtu pasirinkti prognozes pagal miestus.
 • Galimybė užsisakyti naujienas el. paštu ar net telefonu.
 • Aktuali informacija - orai, naujienos, prognozė artimiausiu metu.
 • Įmanomos papildomos funkcijos - diskusijų forumai, naujienos, galerija, įdomus faktai.
 • Orų prognozės portalui svarbu ir grafinė pateiktis, portale turi būti tokia galimybė. T.y. turi būti įvairios iliustracijos temperatūrai, vėjui ir panašiai.

Tinklapio analizė, statistika

Google pagerank: pagerank

7/10 - aukštas įvertinimas.


Alexa analizė:

Alexa Traffic Rank: 52,724

Sites Linking In: 271

Didžioji dalis lankytojų yra 18 - 24 metų amžiaus ( daugiau moterų), turintys universitetinį išsilavinimą. Tai lankytojai, dažniausiai portalą lankantys darbe.


Meteo, turi tik vieną domeną "meteo.lt", neturi subdomenų.


Pagal valstybes:

 • 97.7% - Lietuva.
 • 1.6% - Latvia.
 • 0.8% - Kitos.

Išsamesnė statistika.

Raktažodžiai, pagal kuriuos ateina daugiausiai lankytojų iš paieškos sistemų:


1. orai 46.82%

2. meteo 9.76%

3. oru prognoze 8.85%

4. meteo.lt 7.83%

5. orai lietuvoje 3.88%

6. prognozes oru 3.87%


Kaip pastebime, daugiausiai lankytojai ateina būtent suvesdami raktažodį į paieškos sistemas, kuris yra susijęs su portalu.


Kita informacija apie tinklapį:

 • meteo.Lt domenas užregistruotas 1999 metais pagal Netcraft.Com.
 • Daugiau apie tinklapio istoriją ir praeitį galima sužinoti Web.Archive.Org.
 • Puslapio užkrovimo greitis 0.83 s. pagal IWebTool.Com.


Išvados: Tai vienas populiariausių tinklapių apie orus Lietuvoje, turintis autoritetą ( reiktų pabrėžti, kad meteo.lt yra valstybinis projektas, prie Aplinkos ministerijos). Dėl to jis nesireklamuoja ir yra aplankomas tik klientų žinančių jį arba iš paieškos sistemų. Pagrindiniai įeinantys paieškos sistemų raktažodžiai būtent ir susiję su orais, prognozėmis, o labiausiai su pačiu meteo.lt ( reiškias į tinklapį ateina jį žinantis žmonės). Verta paminėti vienus didžiausių šio portalo konkurentų internete, tai - Orai, Orelis, Orai24 ir kt.


Vartotojo sąsaja

Principas Paaiškinimas Įvertinimas balais Paaiškinimas
Vartotojų pažinimas Sąsaja turi būti pagrįsta vartotojui suprantamais terminais ir koncepcijomis. 9 Sąsaja yra paprasta ir lengvai suprantama daugeliui vartotojų.
Minimalus nustebimas Komandos veikia žinomu būdu ir vartotojas gali iš anksto nustatyti panašios komandos veiksmus. 8 Tinklapio naršymas ir naudojimas pakankamai aiškus ir standartiškas, tačiau yra keletas menkų smulkmenų, kurios gali trukdyti naršyti. Buvo galima padaryti mažiau kategorijų.
Atstatomumas Lengvas klaidų taisymas – galimybė panaikinti atliktus veiksmus. - Veiksmų vartotojui nėra daug. Čia jie ateina tik pažiūrėti informacijos.
Vadovavimas vartotojams Turima omenyje vartotojo gidus bei pagalbos sistemas . 9 Yra atsakymai į klausimus. Naudingos nuorodos. Ir kita padedanti informacija.
Greitas išmokstamumas Nereikia investuoti pernelyg daug laiko norint išmokti, kaip naudotis. 9 Struktūra labai aiški ir paprasta. Minimalių pakeitimų reiktų tik prie skaitmeninės orų prognozės. Iš pradžių ją ganėtinai sunku suvokti.
Struktūriškumas Bet kuri sąsaja turi turėti savo struktūrą. 8 Sistemoje nėra labai daug skirtingos informacijos, dėl to struktūra paprasta. Tačiau ją įmanoma padaryti dar paprastesnę.
Atgalinis ryšys Kiekvienam vartotojui suteikta teisė apie sąsają pateikti atgalinį ryšį (feedback). 5 Galimybės susisiekti nėra.
Daugkartiškumas Kiekvieną sykį nereikia papildomai pergalvoti apie sąsajos elementus, juos specialiai prisiminti (ši savybė siejasi su paprastumu). 9 Tinklapis pakankamai paprastas, todėl vieną kartą pripratus prie jo naudojimo, kitą kartą jau nieko nereikia papildomai perprasti.
Kalbos barjeras Visos sąsajos turi būti prieinamos jų gimtąja kalba. 10 Portalo vartotojai - Lietuvos gyventojai. Viskas parašyta lietuvių kalba. Taip pat yra ir angliška versija. Tinklapis net pritaikytas neįgaliesiems.
Vidinės paieškos sistema Vartotojo sąsaja turi turėti paieškos sistemą savo viduje. Rezultatai turi būti tikslūs pagal užklausą. 10 Naudojamas Google paieškos varikliukas, kuris yra pripažintas ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.
Informacijos neperkrautumas Neturi būti nereikalingos informacijos, nereikalingų nuorodų ir pan. 10 Tinklapyje yra tik naudinga informacija susijusi vien tik su tinklapio paskirtim. Nėra reklamu.
Malonumas Gana subjektyvus principas teigiantis, jog vartotojui turi būti malonu naudotis sukurta sąsaja. 9 Tinklapis ganėtinai malonus. Yra nemažai naujovių ( skaitmeninė prognozė), įdomių faktų ir panašiai.


Išvados: Vartotojo sąsaja yra paprasta, o tai yra gerai. Tinklapyje nėra reklamų, o tai ne tik neblaško vartotojo bet ir pagreitina tinklapio veikimą. Struktūra yra paprasta, tačiau galėtu būti dar paprastesnė. Paieška pritaikyta tik naujienom rasti, o tai nėra gerai. Būtų daug paprasčiau jei įvedus "temperatūra Vilniuje" ar panašiai ją iškart ir išmestų. Tinklapio dizainas yra paprastas, spalvų schema nuteikia maloniai. Manau tinklapiui trūksta marketingo. Nepaisant to, kad tinklapis nekomercinis, apie jį vartotojus vistiek reikia informuoti. Tai galima padaryti įvairiai. Pats paprasčiausias būdas - facebook grupė.Ką įmanoma pagerinti:

 • Pagalba vartotojams. Daugiau komunikavimo tarp administracijos ir vartotojų.
 • Populiarinti puslapį per facebook ar panašiai.
 • Pagerinti paiešką. Padaryti, kad būtų galima rasti ne tik "naujienas" bet ir tokia informacija kaip krituliai, temperatūra ir t.t.
 • Šiek tiek pakeisti meniu. Padaryti, kad visas meniu tilptų į monitorių ( kad nereiktų scroll'int norint pamatyt visą meniu).


Darbą atliko: Tautvydas Jokubauskas, VIBD8-01.

Asmeniniai įrankiai
Google AdSense