Mokslasplius.lt

Iš Studento Vikis.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Mokslasplius1.JPG

Mokslasplius.lt - tai portalas apjungiantis įvairias mokslo sritis bei mokslo ir švietimo žinias:

 • fiziką,
 • astronomiją,
 • interneto technologijas ir informatiką,
 • lietuvišką informatikos terminiją,
 • multimedijos mokymo kursus,
 • naują mokslo šaką – rizikos fiziką,
 • virtualius eksperimentus internete,
 • mokslo naujienas ir daug kitokios įdomios informacijos.

Mokslasplius.lt

Turinys

Ką vartotojas gali rasti šiame portale?

 1. Informaciją apie mokslą, mokslo naujienas;
 2. Informacinių technologijų kursų medžiagą;
 3. El. pašto programų įvertinimus;
 4. Fizikos ir matematikos formulių žinynus;
 5. Virtualius eksperimentus;
 6. Vartotojas tiesiog galės internete nubraižyti trimačius grafikus ar išspręsti diferencialines lygtis, diskutuoti švietimo ir mokslo klausimais;
 7. Ir dar daug įvairios ir idomios informacijos.

Nauda vartotojui

Nevisose, bet daugelyje šios svetainės skiltyse yra vartotojo registracija. Didžiausia nauda yra ta, kad nėra svarbu ar vartotojas registruotas ar ne. Kiekvienam informacija lengvai prieinama ir leidžiama. Registracija yra būtina tik tuo atveju jei vartotojas norėtų parsisiųsti kokią nors informaciją ar dalyvauti forumuose. Jei vartotojas tuo nesuinteresuotas jam nėra tikslo registruotis.

Lankytojai

Mokslasplius.lt portalo lankytojai yra visuomenė besidominti fizikos, matematikos, astronomijos, IT, multimedijos ir panašiomis mokslo sritimis. Dauguma vartotojų yra vyresniųjų klasių moksleivių bei studentų amžiaus, kadangi portale patalpinta informacija tokiai amžiaus grupei yra aktualiausia. Didžiają dalį lankytojų sudaro lietuviai - 80,9%. Kiti 19,3% užsienio vartotojų, kurie lankosi šiame puslapyje turėtų mokėti lietuvių kalbą, kadangi ši svetainė parašyta lietuvių kalba.

alexa.com

Svetainės vertinimas

Svetainės struktūros aptarimas

Tinklapio pagrindinis meniu yra išdėstytas centre. Kairiajame šone yra papildomas meniu skirtas supažindinti su šio portalo tikslais, kuris sudarytas iš kelių skilčių:

Moklasplius3.jpg

Pagrindinis meniu sudarytas iš vienuolikos skilčių, kurios padeda vartotojui surasti jam reikaligos informacijos:

Mokslasplius.JPG

 • Mokslo naujienos – įvairiausios mokslo naujienos iš viso pasaulio ir Lietuvos.

Skilties punktai: Astronomija, Biologija, Fizika, IT, Išradimai, Lietuvoje, Technologijos ir verslas, Medicina, Geografija, Visa kita, Linksmos mokslo naujienos.


 • „Mokslo Lietuva“ – elektroninė Lietuvos mokslininkų laikraščio versija, straipsniai įvairiomis mokslo bei švietimo sistemos plėtros, ES projektų įgyvendinimo temomis.

Skilties punktai: „Mokslo Lietuvos“ straipsniai (2010), „Mokslo Lietuvos“ straipsniai (2009), „Mokslo Lietuvos“ straipsniai (2008), „Mokslo Lietuvos“ straipsniai (2007), „Mokslo Lietuvos“ straipsniai (2006), Laikraščio temos, „Mokslo Lietuvos“ mokslo naujienos, Mokslasplius.lt naujienos, Mokslo naujienos, Science news, Skelbimai, Pranešimai, Laikraščio numeriai - pdf, Paieška (informacija), Archyvas, Redakcija, Programos mokykloms, Interneto nuorodos.


 • Lietuvių mokslininkų ištekliai – informacija apie lietuvius mokslininkus, jų organizacijas bei kūrybinės veiklos rezultatus, mokslininkams aktualius renginius, dokumentus.

Skilties punktai: Apie LMS, LMS institucijos, Mokslo fondai, Nariai, Dokumentai, Mokslo renginiai, Skelbimai, Straipsniai, Mokslininkų diskusija, Nuorodos, Rašykite, klauskite, Paieška svetainėje.


 • Rizikos fizika – nauja fizikos mokslo plėtros kryptis, siekianti pritaikyti statistinės fizikos metodus socialiniams, ekonominiams ir kitų sudėtingų sistemų tyrimams.

Skilties punktai: Apie projektą, Straipsniai, Rizikos modeliai.


 • Multimedija – virtuali mokymosi ir bendravimo aplinka, kurioje galima rasti ir parsisiųsti mokymosi modulių tekstus bei pateiktis, pateikti klausimus ir gauti ekspertų atsakymus apie multimedijos taikymus.

Skilties punktai: Naujienos, Apie svetainę, Diskusijos, Kursų medžiaga, Registracija į kursus, Kontaktai.


 • Astronomija – astronomijos naujienos, leidinys „Lietuvos dangus“, astronomijos užduotys ir forumai, renginiai Molėtų observatorijoje.

Skilties punktai: Leidinys "Lietuvos dangus", Astronomijos pagrindai, Klausimai ir atsakymai, Henriko Selevičiaus fotografijos.


 • Planetariumas – po žvaigždėtu planetariumo kupolu vyksta įvairūs renginiai: mokslininkų pranešimai, paskaitos, susitikimai su žymiais žmonėmis, leidinių aptarimai, kalendorinėms šventėms skirti renginiai.

Skilties punktai: Apie mus, Dangus, Konkursai ir Viktorinos, Renginiai, Forumas, Mūsų observatorijos, Naujas tekstas, Google paieška, Skelbimai.


 • Eksperimentai – įvairiausi virtualūs eksperimentai internete, nuo klasikinės iki kvantinės mechanikos, įdomioji fizika, pagrindinės fizikos, matematikos ir astronomijos formulės.

Skilties punktai: Virtualūs ekspermentai, Įdomioji fizika, (web)Mathematica, Žinynas, Forumai, Paklausk mokslininko.


 • Elektroninis paštas lietuviškai – informacija el. pašto naudotojams, rašantiems ir skaitantiems lietuviškai, įvairių el. pašto programų ir žiniatinklio el. pašto tarnybų tinkamumo susirašinėti lietuviškai įvertinimas.

Skilties punktai Apie, El. pašto programos, Patarimai.


Skilties punktai Apie, Lokalizuotos programos, Programų lokalizavimas.


 • Lietuviška informatikos terminija – informatikos ir kompiuterijos terminų grupių ekspertinis įvertinimas, terminologijos darbo pagrindai, informacija besidomintiems terminų tvarkyba.

Skilties punktai: Apie, Svarstomi terminai, Žodynai.


Šio portalo struktūra nėra įprasta, kaip bet kurio kitos svetainės. Paspaudus ant kiekvienos iš menių skilties atsidaro vis kitoks puslapis su skirtingais punktais, dizainu, struktūra. Visos menių nuorodos puikiai veikia. Didžiausias pliusas yra tas, kad pagrindinis puslapis visiškai nėra apkrautas jokiomis nereikalingomis reklamomis, iškabomis ar panašiai, jame galime matyti tik pagrindinijį menių bei kairiajame šone informacinį menių apie svetainę.

Vartotojo sąsajos projektavimo principų lentelė

Principas Paaiškinimas Ivertinimas (balais) Komentaras, pagrindimas
Vartotojų pažinimas Sąsaja turi būti pagrįsta vartotojui suprantamais terminais ir koncepcijomis. 10 Visi terminai aiškūs ir suprantami vartotojui.
Atstatomumas Lengvas klaidų taisymas – galimybė panaikinti atliktus veiksmus. 8 Šioje svetainėje galima tiks skelbti savo straipsnius bei rašyti kometarus. Kad paskelbti straipnį pirmiausi ajį reikia išsiųsti svetainės kūrėjams informacinį laišką, kurie peržiūrėje straipsnį suteikia galimybę skelbti jį. Priš paskelbiant jį jis kruopščiai patikrinamas ir ištaisomos visos klaidos, o dėl galimybės ištrintį straipsnį reikia kreiptis į kūrėjus. Tai nėra visiškai patogu greitam veiksmų panaikinimui. Komentarus taip pat negalima taisyti.
Vadovavimas vartotojams Vartotojo gidai bei pagalbos sistema (help or tutorials). 5 Gido kaip naudotis svetaine nėra, nors ji yra gana lengvai suprantama. Kaikuriose skiltyse yra punktai padedantys susisiekti su administracija dėl straipsnio paskelbimo.
Vartotojų skirtingumas Turi būti skirtingos sąsajos skirtingiems vartotojų tipams. 5 Tinklapis parašytas lietuvių kalba, tik kaikurios skiltys parašytos anglų kalba. Vartotojo pasirinkties neįgaliesiems taip pat nėra.
Greitas išmokstamas Nereikia investuoti daug laiko norint išmokti, kaip naudotis. 10 Puslapis gana aiškus ir nesudėtingas. Atsidarius šį tinklapį nekyl aklausimų kaip susirasti norimą informaciją.
Struktūriškumas Bet kuri sąsaja turi turėti savo struktūrą. 10 Struktūra yra išskirtinė, o kiekvienos atveriamos skilties puslapiai visisškai nepanašus savo spalvomis, šriftu. Tai nesukelia rutinos ir teikia svetainei įvairumo bei originalumo.
Atgalinis ryšys Kiekvienam vartotojui suteikta teisė apie sąsają pateikti atgalinį ryšį (feedback). 6 Galimybės išreikšti savo atsiliepimams nėra, nebent tik susisiekiant su administracija, kuri noriai priima pastabas ir stengiasi jas ištaisyti.
Daugkartiškumas Kiekvieną sykį nereikia papildomai pergalvoti apie sąsajos elementus, juos specialiai prisiminti (ši savybė siejasi su paprastumu). 10 Svetainė gana lengva, nesudėtinga ir aiškiai suprantama. Nereikia jokių pastangų isiminti kiekvienam savo žingsniui, kad jį veliau pakartoti.
Kalbos barjeras Visos sąsajos turi būti prieinamos jų gimtąja kalba. 10 Svetainė parašyta gimtąja kalba – lietuvių kalba. Tik pora papildomų kilčių parašytos anglų kalba. Kadangi šioje svetainėje daug kalbama apie Lietuvos moksla užsenio kalba nėra aktuali.
Vidinės paieškos sistema Vartotojo sąsaja turi turėti paieškos sistemą savo viduje. Rezultatai turi būti tikslūs pagal užklausą. 8 Paieška galima tik kaikuriuose skiltise ir tik tos kilties viduje. Viena skiltis yra sukūrusi Google.lt paiešką. Gauti rezultatai yra aiškūs, tikslūs ir konkretūs.
Neperkrauta informacija Neturi būti nereikalingos informacijos, nereikalingų nuorodų ir pan. 10 Informacija visiškai neperkrauta, išsami. Nėra jokių nereikalingų reklamų, nuorodų bei skelbimų.
Malonumas Vartotojui turi būti malonu naudotis sukurta sąsaja. 10 Prisijungus pirmą kartą įspūdis labai geras ir malonus, kadangi neperkrauta jokia nereikalinga informacija. Viskuo labai paprasta naudotis.


Naudotojo sąsajos vertinimas pagal pagrindinius vertinimo kriterijus

Kriterijus Rezultatas
Draugiškumas vartotojui Svetainės kūrėjai yra draugiški kiekvienam vartotojui, kilus klausimam kiekvienas gali rašyti jiems laiškus ir gauti atsakymus, teikti pasiūlimus, ar tiesiog išsakyti savo nuomonę apie svetainę.
Kokybė Svetainė skurta kokybiškai, kiekviena nuoroda veikia puikiai. Struktūra originali ir maloni darbui.
Patogumas Kadangi svetainė nėra perkrauta reklamomis ir nereikalingomis skiltimis, todėl yra labai lengva ir patogu susirasti reikiamą straipsį. Straipsniai suskirtyti į kategorijas, kurios palengvina paiešką ir yra visiškai aiškios bei konkrečios.
Individualizavimas Vartotojas neturi galimybės pritaikyti tinklapio stuktūros pagal savo poreikius. Jam tenka naudotis tuo kaip jau yra sukurta svetainė.
Prieinamumas Vartotojams turintiems judėjimo, klausos, ar regos negalią nėra pritaikitos sąsajos šiame puslapyje. Kitakalbiams vartotojams taip pat nėra pritaikytos sąsajos.

Ar yra viskas, ko tikimasi iš tinklapio?

Tikslas Atsakymas
Paprastas naudojimasis Taip
Vertimas į užsienio kalbą Ne
Naujausios/įdomiausios naujienos matomiausioje vietoje Taip
Patogi straipsnių paieškos sistema Taip
Galimybė naujienas gauti elektroniniu paštu Ne
Reklamos perteklius Ne
Lengvas klaidų taisymas, atstatumumas Ne
Straipsnių aprašymai, nuotraukos, video, komentarai Taip
Galimybė atsiųsti Mokslasplius.lt redakcijai savo naujieną Taip

Naršyklių palaikymas

Svetainės sąsają išbandžiau su keturiomis dažniausiai naudojamomis naršyklėmis (Opera, Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer). Kiekvienoje iš jų atidariau tą patį pagrindinį puslapį, o tada dar užėjau į keletą svetainės skilčių. Vėliau išjungiau galimybė matyti paveiksliukus.

Naršyklė Puslapio išvaizda, privalumai, trukumai Puslapio išvaizda, privalumai, trukumai (išjungus paveikslėlius)
Mozila Firefox 3.6.3 Informacija pateikiama tinkamai, visi elementai sau skirtoje vietoje, vizualiai viskas atrodo gerai. Pagrindinis meniu savo vietoje, viskas veikia, struktūra ta pati.
Opera 10.53 Informacija pateikiama tinkamai, visi elementai sau skirtoje vietoje, vizualiai viskas atrodo gerai. Pagrindinis meniu savo vietoje, viskas veikia, struktūra ta pati.
Google Chrome Informacija pateikiama tinkamai, visi elementai sau skirtoje vietoje, vizualiai viskas atrodo gerai. Pagrindinis meniu savo vietoje, viskas veikia, struktūra ta pati.
Internet Explorer 8.0.6 Informacija pateikiama tinkamai, visi elementai sau skirtoje vietoje, vizualiai viskas atrodo gerai. Pagrindinis meniu savo vietoje, viskas veikia, struktūra ta pati.

Puslapis atsidarė visose naršyklėse. Puslapis puikiai pritaikyta įvairaus tipo naršyklėms. Jokių skirtumų nepastebėta

Privalumai ir trūkumai

Privalumai

 • Svetainės turinys bei struktūra aiški, konkreti;
 • Registracija nėra būtina, jei nėra poreikio skelbi savo straipsnio ar nuomonės;
 • Svetainėje nėra reklamų;
 • Straipsniai suskirstyti konkrečiomis temomis ir potemėmis;
 • Vartotojas skaitydamas straipsnį gali skaityti šio straipsnio komentarus ir nuomones;
 • Nemokamas naudojimasis.

Trūkumai

 • Nėra svetainės medžio;
 • Vartotojo registracija kiekvienoje skiltyje atskira;
 • Nėra sukurtos sąsajos neįgaliesiems ar kitakalbiams;
 • Nevisose skiltyse yra paieškos sistemos;
 • Nėra galimybės laisvai koreguoti savo atliktus veiksmus;
 • Norint paskelbti savo straipsnį pirmiausia reikia kreiptis į puslapio kūrėjus;
 • Nėra skilties su pagalba vartotojui.

Pasiūlymai

 • Pirmiausia svetainė turėtų turėti savo medį;
 • Puslapio vartotojams, kurie domisi visomis skilčių kategorijomis, nėra patogu kikvienoje skiltyje registruotis atskirai. Todėl reikėtų vartotojų registracija padaryti bendrą visoms skiltims;
 • Vartotojų sąsajos pasirinkimas pritrauktų daugiau vartotojų;
 • Reikėtų įvesti vieną bendrą tinklapio paieškos sistemą;


Statistika

(Stebėta 2010 Gegužės 24 d. Dumenys yra kaskart atnaujinami, todėl pateikta informacija po kurio laiko gali kisti)

Alexa.com

Reitingai pasaulyje ir Lietuvoje Alexa.com:

 • Pagal atvertimų skaičių Mokslasplius.lt pasaulyje yra 645,580-oje vietoje, o Lietuvoje - 941-oje vietoje;
 • Svetainė turi 105 nuorodas iš kitų puslapių;
 • Daugiausia lankytojų sulaukiama iš Lietuvos - 80,9%, iš kitų šalių tik 19,3%;
 • Daugiausi portale lankosi 18-24 metų vartotojai iš aukštųjų mokyklų, daugiausia jų neturi vaikų, o svetainė naršo namuose.

Taigi galime daryti išvadą, kad Mokslasplius.lt svetainės auditoriją sudaro pagrinde studentai. Tai rodo, kad svetainės informacija yra tikrai naudinga aukštųjų mokyklų studentams.


Raktažodžiai paieškai:

Populeriausios užklausos ieškant Mokslasplius.lt
Paieska.JPG

Daugiau informacijos

Pastebėta, kad dauguma raktažodžių kažkiek yra susijusiję tarpsavyje. Tai dažniausiai į Mokslasplius.lt atveda užklausos susijusios su formulėmis, fizika, matematika, lygtimis ar elektroniniu paštu.

Netcraft.com

 • Statistiniai duomenys pagal Netcraft . Puslapis pirmą kartą pastebėtas 2007 metų lapkritį.

OS, web serverio ir hostingo istorija:

Operacinė sistema Serveris Paskutinį kartą keista IP adresas Tiekėjas
Linux Apache/2.2.3 2010 Gegužės 24d. 193.219.53.10 Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos institutas

Daugiau informacijos

Nuo 2007 metu , kai pirmą kartą pasirodė puslapis, nebuvo keista operacinė sitema, serveris, IP adresas bei tiekėjas. Tai suteikia svetainei pastovumo.

Google.lt

Google.lt Google paieška randa Apie 47.800 rezultatų per (0,17 sek.) apie šį portalą. Taigi šis puslapis turi tikrai daug indeksuotu puslapių.


Domreg.lt

Visa informacija pateikiama iš Domreg.lt/whois

Subdomeno informacija

Subdomenas        : mokslasplius.lt 
Subdomeno IDN atitikmuo : mokslasplius.lt 
Būsena          : Užregistruotas 
Įkurtas         : 2010-03-26 
Informacija atnaujinta  : 2010-03-26 14:15:36 

Subdomeno užsakovas

Juridinio asmens pavadinimas : Vilniaus universitetas 
Kontaktinis asmuo       : Vygintas Gontis 
Adresas            : Goštauto 12, Vilnius, 01108, lt 
Telefono numeris       : +370.52620859 
Fakso numeris         : +370.52784081 
El. pašto adresas       : vygintas.gontis@tfai.vu.lt 

Techninis kontaktas

Juridinio asmens pavadinimas : Vilniaus universitetas 
Kontaktinis asmuo       : Vygintas Gontis 
Adresas            : Goštauto 12, Vilnius, 01108, lt 
El. pašto adresas       : vygintas.gontis@tfai.vu.lt 
Telefono numeris       : +370.52620859 
Fakso numeris         : +370.52784081 

Paslaugų teikėjas

Juridinio asmens pavadinimas : KTU Informacinių technologijų plėtros institutas 
Interneto svetainė      : http://domains.domreg.lt 
El. pašto adresas       : hostmaster@domreg.lt 

Vardų serveriai

mserv.itpa.lt 
ns2.domreg.lt 

Pagal pateiktą informaciją matome, kad subdomenas Mokslasplius.lt yra užregistruotas tik šiais metais, Vilniaus universiteto atstovo vardu. Taigi šis domenas dar tik pradeda plėstis, o pagal ankstesnius duomenis, galima spręsti, kad pasiekti neblogi rezultatai.

Bizinformation.org ir Icentras.lt

Tinklapis įvertintas Dienos peržiūrų skaičius Dienos lankytojų skaičius Galimas uždarbis per dieną Daugiau informacijos

Bizinformation.org

78 916,21 Lt 1050 439 - Bizinforrmation.org

Icentras.lt

7 023,13 Lt 1510 - 9,67 Lt Icentras.lt

Biznisinformation.org ir Icentras.lt duomenys rodo visai kitokius statistinius duomenis, kurie tarpusavyje nesutampa. Todėl vykdant tiksliai puslapio vertinimo analize negalim pasitikėti vien tik šių puslapių duomenimis, nes nėra aišku ar bet vienas iš jų nustato tikslius duomenis.

Tinklapio Mokslasplius.lt kodų analizė

XHTML 1.0 kodas

Peržiūrėjus XHTML 1.0 rekomendacijas, buvo rastos 2 klaidos. Tikrinti

CSS kodas

Peržiūrėjus CSS rekomendacijas, nebuvo rasta nei viena klaida. Tikrinti

Pagal šiuos duomenis galima spręsti, kad puslapio kūrėjai puikiai žino kaip reikia atlikti savo darbus, kadangi buvo rastos tik 2 HTML klaidos. Svetainės parašyta puikiai.

Darbą parengė: Julija Štabokaitė, Vibd8-03

Asmeniniai įrankiai
Google AdSense