Mruni.eu/GK

Iš Studento Vikis.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Turinys

Įvadas

Screenshot.png

MRUNI.EU - tai vieta, kurioje Mykolo Romerio Universiteto studentai, destytojai, darbuotojai ir būsimi studentai pirmiausiai ieško informacijos. Iš šio puslapio tikimasi sistemiškumo, profesiolumo, bet kartu ir neatbaidančios sąsajos su vartotoju – juk svarbu, kad vidutinis kompiuterio vartotojas sugebėtų lengvai rasti informacijos ten, kur ji privalo būti. Šiame straipsnyje išanalizuota tinklapio struktūra, informacijos kokybė, sąsaja su vartotoju bei kita.

Turinys

Puslapio autorystė
+ Kaip ir galima tikėtis, pagrindinio puslapio apačioje yra visi reikiami rekvizitai: telefono numeriai, universiteto adresas, elektroninis paštas, netgi, pašto indeksas. Nereikia ieškoti informacijos naršant puslapį.
Rekvizitai.jpg

Paspaudus "Apie MRU" yra detalesnės įdomios informacijos apie universitetą.

Struktūra
- Norint surasti reikiamą informaciją, tenka perskaityti visas antraštes; neretai tenka naršyti ten, kur nereikia. Gilus niūrus miškas į MRU įstojusiems studentams. Visa struktūra turėtų būti labiau sukvalifikuota ‘Studentams’, ‘Dėstytojams’, ‘Norintiems studijuoti’ – galbūt net atskiri tinklapiai, nes šiuo atveju per daug sumaišyta informacija vienoje vietoje. Vien iš tinklapio žemėlapio (kuriame yra 2103 eilutės) galima spręsti, kad tinklapis perpildytas.
Turinio prieinamumas
+ Turiniys prieinamas dviem pagrindinėm kalbom – Lietuvių ir Anglų. Naudojant įvairias naršykles (IE, Opera, FireFox, Safari) ar skirtingas raiškas (1024x768, 1280x1024, 1366x768) turio šriftas, dydis, konstrukcija išlaiko savo formas.

+ Išjungus JavaScript ir animuotus paveiksliukus, tinklapis beveik nepasikeičia. Tai leidžia našiau naršyti.

+ Yra puslapio žemėlapis.

+ Yra paieškos sistema.

+ Google rangas (7/10) (tai leidžia surasti tinklapį per google.lt paieškos sistemą)

+ Duomenys, kuriuos galima parsisiųsti, prieinami įvairių formatų - Excel, Word, Portable Document Format (PDF), JPG.

Formatai.png

- Patikrinus pradinį puslapį su ‘Markup Validation Service v0.7.4’, rasta 118 klaidų, tačiau jos nėra labai svarbios ar, tuo labiau, kritinės. http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.mruni.eu%2Flt%2F&charset=%28detect+automatically%29&doctype=Inline&group=0

- http://www.mruni.eu/lt/padaliniai/fakultetai/teises_fakultetas/jaunojo_teisininko_akademija/ puslapy blogai išdėstytos nuotraukos. Per didelės nuotraukos ir jų raiška – tekstas lipa iš rėmų, ilgai krauna. Sunku susikoncentruoti ties tuo, ka norima pasakyti, kai nuolat reikia pastumt langą į šoną. Pameti eilutę, kurioje skaitei prieš tai.
Per dideli paveiksliukai 2.jpg
Turinio autorystė
Daugumos įdėtų straipnsių autorystė nežinoma. Tačiau tai nėra blogai, nes tinklapis turi būti prižiūrimas atitinkamų žmonių, kurie prisiima atsakomybę už į tinklapį patalpinamą informaciją. Prie kai kurios informacijos, galima rasti elektroninius paštus detalesnei informacijai.
Multimedijos panaudojimas
Yra dažnai naudojamų nuorodų meniu su paveiksliukais pagrindinio puslapio dešinėje puseje (moodle, MRU žemėlapis, Studijų knygelė). Puikus interaktyvus MRU žemėlapio pavaizdavimas. Yra nuoroda į Youtube.com MRU vartotojo asmeninį puslapį, kuriame galima rasti video iš MRU gyvenimo.

Moodle sistema leidžia studentams atlikti užduotis namuose. Taip pat moodle naudojams koliokvumams arba praktiniams darbams atlikti. Tai patogi sistema dirbant su dideliais kiekiais duomenų - juos vertint, analizuot ar taisyti.

http://zemelapis.mruni.eu/ - kaip patys įvardina - "Naujos kartos pagalba ieškantiems". Gražaus dizaino tinklapis, kuriame galima interaktyviai apžiūrėti Romerio auditorijas, jų išsidėstymą. Puikus produktas, tiems, kurie nori susipažinti su universiteto sistema.

Pagalbiniai menu.png
Veikimas, Taisyklinga kalba, Atnaujinimas
Per savo beveik dviejų metų patirtį nusiskundimų apie MRUNI.EU tinklapio veikimą neturiu. Nusiskundimų iš kolegų taip pat niekad neišgirdau. Tinklapis tikrai prižiūrimas ir tvarkomas.
+ Kabla. Straipsniai rašomi be klaidų: dedami kableliai, naudojami lietuviški rašmenys. Laikomasi lietuvių kalbos rašymo normų. Aktuali informacija iš kitų šalių atvažiavusiems studentams yra pateikiama užsienio (anglų) kalba.
+ Atnaujinimas. Kiekvieno puslapio apačioje rašoma data, kada straipsnins buvo atnaujintas. Tai labai patogu norint žinoti ar informacija vis dar aktuali.

Paskutinio atnaujinimo data.png

Jei įdėta informacija dėl atitinkamų priežasčių papildoma, šalia prirašoma ryškiom raidėm naujo informacijos įdėjimo data. Kaip MRU studentas, galiu pasakyt, jog tai labai svarbu, ypač, jei papildomas tvarkataštis ar svarbios studijų taisyklės.

Išvados

Apibendrinus, MRUNI.EU yra profesionalaus dizaino daug informacijos taplinantis tinklapis studentams. Didžiulė painiava – pagrindinis minusas. Net ir patyrę vartotojai ieškodami informacijos klaidžioja, nes trūksta sistemiškumo. Tačiau labai daug informacijos jame turi būti patalpinta. Tai tarytum MRU studentų enciklopedija. Dizainas tvarkingas ir neperkrautas. Geras multimedijos panaudojimas žymiai pagyvina sąsają su vartotoju ir palengvina naršymą.

Adresai

Vertinamas tinklapis http://www.mruni.eu

Puslapis HTML validumo patikrinimui http://validator.w3.org/

Puslapis google sistemoje rangui patikrinti http://www.prchecker.info/check_page_rank.php

Autoriai

Gabrielius Krunkauskas, VIbns09-2, Home page

Asmeniniai įrankiai
Google AdSense