Python

Iš Studento Vikis.

(Nukreipta iš Pyton)
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Python yra programavimo kalba – ji leidžia naudoti keletą programavimo stilių: objektinį, struktūrinį, funkcinį. Python naudoja dinaminį tipų tikrinimą.

Pirmoji šios kalbos versija pasirodė 1991 m., vėliau Python buvo plėtojama vykdant projektą „Programavimas visiems“ (Computer Programming for Everybody), ji patraukė ir daug profesionalų. „Python“ kalbą naudoja „Ubuntu“, NASA, „Google“, Disnėjaus animacijos studija, „YouTube“. El. pašto grupių tarnybos „Konferencijos.lt“ laiškų siuntimas suprogramuotas šia kalba. Nuo 2005 m. Python kūrėjas Guido van Rossum‘as dirba „Google“ kompanijoje, ten jis pusę laiko skiria šiai kalbai tobulinti.

Programavimo mokymo įvadui ji tinka geriau už kitas kalbas dėl paprastos sintaksės, kuri netrukdo mokytis algoritmų esmės.Python yra objektinė programavimo kalba, bet ja galima rašyti ir struktūrinio stiliaus programas. Ji naudojama ir darbalaukio programoms, ir interneto sistemoms kurti. Tuo tarpu, pavyzdžiui, Paskalio (Pascal) kalba internetinėms sistemoms nenaudojama, o darbalaukio programos nekuriamos PHP kalba. Python sintaksei yra pritaikyti ir kiti kompiliatoriai: Java (Jython), C (Cython), .NET (Iron Python).

Python kalba gali būti naudojama matematikai mokyti, nes interaktyvi interpretavimo aplinka leidžia patogiai eksperimentuoti.

Turinys

Privalumai

  • Dėl indentacijos, galimas praktiškai vienintelis būdas (skiriasi tik tarpų/tabuliacijos ženklų vartojimas) parašyti kodą, todėl lengva dirbti grupėse
  • Kodas gali būti kompiliuojamas į vidinę formą, kas leidžia greičiau įkrauti daug kartų naudojamus modulius ir pan.
  • Greitas programuotojų darbo ciklas
  • Multi platforminė (tinka Win/Lin/Mac OS)
  • Gerai tinka ir žiniatinklio (pvz, YouTube), ir darbastalio (pvz, OpenDict) programų kūrimui.

Šaltiniai

Pranešimai ir paskaitos

Python Frequently Asked Question Lists

Asmeniniai įrankiai
Google AdSense