Swedbank.lt

Iš Studento Vikis.

Peršokti į: navigaciją, paiešką
Swedbank.jpg

„Swedbank“ interneto bankas – tai būdas saugiai, patikimai ir greitai tvarkyti finansinius reikalus. Taip pat svetainėje pateikiamos žinios apie banką ir „Swedbank“ grupę, teikiamas paslaugas privatiems ir verslo klientams, įkainius ir elektroninę bankininkystę. Pateikiama paskolų tarifų skaičiuoklė, kasdieninė finansų rinkos apžvalga bei reguliari pasaulio bei Baltijos šalių ekonomikų apžvalga.

Turinys

Svetainės vertinimas

Svetainės struktūra

"Swedbank" interneto banko svetainėje yra du meniu - viršutinis, kuriame pasirenkama paslaugų grupė iš keturių pagrindinių skyrių:

 • Privatiems klientams;
 • Verslo klientams;
 • Apie "Swedbank";
 • Kontaktai;

Virsutinis meniu.JPG

Kairiajame meniu galima pasirinkti konkrečią tos grupės paslaugą ar veiksmą.

Kairysismeniu.JPG Svetainėje taip pat yra greitosios paieškos meniu, kuris yra puslapio viršuje kairėje pusėje. Svetainėje pateikiamos naujienos, straipsniai, todėl naudojimasis paiėška yra būtinas. Jei norima prisijungti prie interneto banko sistemos, tai labai paprasta - tiesiog lango dešinėje pusėje visuomet nuoroda, kviečianti prisijungti.

Ebank.JPG Pradiniame svetainės puslapyje žemiau pateikiamos "Naujienos", o dešinėje lango pusėje "Aktuali informacija". Svetainės viršuje dešiniajame krašte yra skiltys, kuriose galima pasirinkti:

 • kaip sudaryta svetainė, kad vartotojui būtų paprasčiau ieškoti reikalingos informacijos - Svetainės struktūra.
 • kalbą - In English/Lietuviškai.
 • grupę, kuriai šaliai priklausote - "Swedbank" grupė.
 • šiek tiek žemiau, prie paieškos laukelio spausdinimo funkciją - Spausdinti.

Paspaudus ant "Swedbank" logotipo, kuris yra svetainės kairėje pusėje viršuje, visuomet galima sugrįžti į pradinį svetainės puslapį.

Taigi, pats svetainės dizainas yra labai geras - paprastas naudoti, neapkrautas pašalinėmis reklamomis, visos meniu nuorodos puikiai veikia. Puslapio plotas išnaudotas racionaliai, visa svarbiausia informacija telpa lange, nereikia dažnai persukinėti. Spalvos atitinka jau žinomą "Swedbank" logotipo spalvą, viskas dera tarpusavyje. Tačiau pagrindiniame svetainės puslapyje yra šiek tiek per daug informacijos, pirmą kartą įėjus į puslapį galima pasiklysti. Tačiau svarbiausia, kad meniu punktai išdėstyti patogiai, o interneto bankas visuomet pasiekiamas.

Ko vartotojas galėtų tikėtis iš tokio tipo svetainės?

 • Prisijungti prie interneto banko, pasitikrinti sąskaitos likutį, pervesti pinigus;
 • Perskaityti visas naujienas, susijusias su šiuo banku;
 • Sužinoti aktualią informaciją apie ekonomikos pasaulį;
 • Stebėti įkainių, palūkanų ir valiutų kursus;
 • Surasti kontaktinę informaciją, visų padalinių adresus;


Tikslas Rezultatas
Paprastas naudojimasis svetaine Taip, nes yra greitasis paieškos meniu, bei svetainės struktura.
Vertimas į užsienio kalbą Taip, į anglų kalbą.
Geriausi pasiūlymai matomiausioje vietoje Taip, visos aktualiausios naujienos pateikiamos pradiniame puslapyje.
Nesudėtinga prisijungimo sistema Taip, prisijungimo skiltis visuomet puslapio dešinėje pusėje, banko klientai gali prisijungti dieną, naktį.
Lengvas grįžimas į pagrindinį puslapį Taip, tiesiog reikia paspausti ant logotipo, kaip daugelyje svetainių.
Visų banko teikiamų paslaugų operacijų aprašymas Taip, suteikiama išsami informacija.
Kontaktinė informacija Taip, pateikiama visų bankų padalinių bankomatų adresai, taip pat kontaktiniai telefono numeriai.

Taigi, svetainė tinkamai paruošta vartotojui. Į visus lentelėje pateiktus klausimus atsakymas teigiamas, vartotojas svetainėje gali rasti viską, ko galėtų tikėtis.

Vartotojo sąsajos projektavimo principų lentelė

Principas Paaiškinimas Rezultatas
Vartotojų pažinimas Sąsaja turi būti pagrįsta vartotojui suprantamais terminais ir koncepcijomis. Kas domisi bankininkyste, naudoja verslo, ekonominius terminus - viskas pateikiama suprantamai. Svetainė pritaikyta, joje pateikiamos informacijos poreikį turintiems vartotojams.
Minimalus nustebimas Jei komanda veikia žinomu būdu, vartotojas turi sugebėti iš anksto nustatyti panašios komandos veiksmus. Naudojimasis paprastas.
Atstatomumas Lengvas klaidų taisymas – galimybė panaikinti atliktus veiksmus. Surinkus ne tokį PIN kodą tris kartus, prisijungimas blokuojamas, reikia kreiptis į administraciją. Taip pat padarius pavedimą - pinigų nesusigrąžinsi.
Vadovavimas vartotojams Turima omenyje vartotojo gidus bei pagalbos sistemas. Nėra
Vartotojų skirtingumas Turi būti skirtingos sąsajos skirtingiems vartotojų tipams. Yra išskirtos sąsajos skirtingiems vartotojų tipams, tokiems kaip: privatūs ir verslo klientai.
Greitas išmokstamumas Nereikia investuoti pernelyg daug laiko norint išmokti, kaip naudotis. Svetainė yra nesudėtinga naudoti, tad mokytis nereikia.
Struktūriškumas Bet kuri sąsaja turi turėti savo struktūrą. Kiekviena sąsaja turi savo struktūrą.
Atgalinis ryšys Kiekvienam vartotojui suteikta teisė apie sąsają pateikti atgalinį ryšį. Yra atgalinis ryšys, galima susisiekti su banku, tačiau negalima palikti komentarų ir panašiai.
Paprastumas Atvėrus sąsają iškart suprantamas jos naudojimo principas. Paprasta naudoti, viskas aiškiai matosi.
Kalbos barjeras Visos sąsajos turi būti prieinamos jų gimtąja kalba. Yra lietuvių - gimtoji kalba.
Vidinės paieškos sistema Vartotojo sąsaja turi turėti paieškos sistemą savo viduje. Rezultatai turi būti tikslūs pagal užklausą. Svetainėje yra įdiegta aiški paieška.
Informacijos neperkraunamumas Neturi būti nereikalingos informacijos, nereikalingų nuorodų ir pan. Nėra pašalinių reklamų, svetainėje pateikiama tik su banku susijusi informacija.
Malonumas Gana subjektyvus principas teigiantis, jog vartotojui turi būti malonu naudotis sukurta sąsaja. Svetainė yra maloni, paprasta naudoti, dizainas "šiltas", pasirinktos akių nevarginančios spalvos.

Sąsaja tikrai yra pritaikyta vartotojui, vis dėlto tai yra žinomo banko svetainė.

Naršyklių suderinamumas

Naršyklė Rezultatas
Mozila Firefox 3.6.3 Viskas puikiai veikia
Opera 10.53 Viskas puikiai veikia
Internet Explorer 8.0.6 viskas puikiai veikia
Google Chrome 4.1.249.1064 Viskas puikiai veikia


Svetainės pagrindinis puslapis su paveikslėliais Svetainės pagrindinis puslapis be paveikslėlių Svetainės pagrindinis puslapis išjungus paveikslėlius ir JavaScript
Swedbanksupav.JPG Swedbankbepav.JPG Swedbankbejava.JPG

Taigi, mano nagrinėjama svetainė yra gerai suprogramuota, ji puikiai veikia visose naršyklėse. Tačiau, Internet Explorer naršyklėje padidinus saugumo lygį iki aukščiausio, pagrindiniame puslapyje neberodo visų paveiksliukų, o svarbiausia - neleidžia prisijungti prie Interneto banko. Išjungus paveikslėlius - dizainas tampa šiek tiek sausenis, nėbeliko logotipo paveikslėlio, o išjungus JavaScript - dizainas visiškai sausas, tačiau svetainės naršymui visiškai netrukdo, netgi šiek tiek greičiau užkraunamas. Taip pat ir su kitomis naršyklėmis - išjungus paveikslėlius tik pagreitėja darbas.

Swedbank.lt svetainės palyginimas su panašiomis svetainėmis

Svetainės pavadinimas Palyginimas
Snoras Svetainės struktūra panaši, kaip ir Swedbanko svetainės - pagrindinis meniu, kuris suskirstytas į mažesnes kategorijas, internetinio prisijungimo langas visuomet dešinėje pusėje, neišnyksta, galima pasirinkti kalbą, pateikiami kontaktai. Yra svetainės medis.
Danske bankas Svetainės struktūra panaši, kaip ir Swedbanko svetainės - pagrindinis meniu, kuris suskirstytas į mažesnes kategorijas, galima pasirinkti kalbą, tačiau internetinio prisijungimo langas yra vos pastebimas ir pasirinkus kokią nors informacijos skiltį jis iš viso dingsta, tai nepatogu vartotojui. Be to pagrindiniame puslapyje pateikiama per daug smulkios informacijos. Yra svetainės medis.
DnBNord Svetainės struktūra panaši, kaip ir Swedbanko svetainės - pagrindinis meniu, kuris suskirstytas į mažesnes kategorijas, aktuali informacija pateikiama pagrindiniame puslapyje, pateikiami kontaktai, galima pasirinkti kalbą. Yra svetainės medis.
Ūkio bankas Svetainės struktūra panaši, kaip ir Swedbanko svetainės - pagrindinis meniu, kuris suskirstytas į mažesnes kategorijas, aktuali informacija pateikiama pagrindiniame puslapyje, pateikiami kontaktai, galima pasirinkti kalbą. Yra svetainės medis.
Seb Svetainės struktūra panaši, kaip ir Swedbanko svetainės - pagrindinis meniu, kuris suskirstytas į mažesnes kategorijas, aktuali informacija pateikiama pagrindiniame puslapyje, pateikiami kontaktai, galima pasirinkti kalbą. Tik šioje svetainėje pasigedau svetainės medžio.

Palyginus Swedbank.lt svetainę su kitų Lietuvos bankų svetainėmis didelių skirtumų nesuradau, meniu struktūra, pateikiama informacija bei paslaugos panašios.

Privalumai

 • Pateikiamas svetainės medis;
 • Nevarginančios akių svetainės spalvos;
 • Patogi svetainės navigacija;
 • Svetainė veikia naršant bet kuria naršykle;
 • Pateikiama aktuali informacija;
 • Vartotojas gali pasirinkti kalbą, kuria nori surasti informaciją;
 • Prie interneto banko vartotojas gali prisijungti keliomis kalbomis: lietuvių, anglų, rusų, estų ir latvių;
 • Svetainėje įdiegta paieška;
 • Lengvai ir greitai randama informacija pasinaudojant temomis ir potemėmis;
 • Prisijungimas prie svetainės yra slaptas, prisijungimo duomenys vartotojui yra suteikti paties banko;
 • Viršutiniame kairiajame kampe yra logotipas, kurį paspaudus visuomet grįžtama į pagrindinį svetainės puslapį;
 • Svetainėje pateikiama išsami kontaktinė informacija.

Trūkumai

 • Sąsaja nėra pritaikyta vartotojams turintiems regėjimo, klausos ar judėjimo negalią;

Rekomendacijų tikrinimas

XHTML kodas

Patikrinus klaidų nerasta. (Tikrinti swedbank.lt)

CSS kodas

Patikrinus rasta:

 • 27 klaidos;
 • 214 įspėjimų;

Tikrinti swedbank.lt

Patikrinus rekomendacijas ir pagal gautus duomenis, galima teigti, kad swedbank.lt svetainė yra tvarkinga.

Statistika

Lankytojai

Mano aprašomos svetainės lankytojai - Swedbank banko privatūs ir verslo klientai, taip pat įvairūs kiti vartotojai, besidomintys šio banko teikiamomis paslaugomis, bei svetainėje pateikiama informacija.

Daugiausiai lankytojų yra iš Lietuvos ir tai sudaro 95 %, o likusius 5 % iš kitų šalių. alexa

Lankytojų srautai

Pagal alexa duomenis į swedbank.lt svetainę ir iš jos didžiausi srautai yra iš google.lt, vmi.lt ir facebook.com. Mano tiriamos svetainės vartotojai yra jauni žmonės, dažniausiai jau dirbantys. Tai patvirtina, kad dauguma dirbančių žmonių turi sąskaitas keliuose bankuose taip pat ir Swedbank.lt. Ši svetainė taip pat turi lankytojų ir iš užsienio, nes Lietuvai įstojus į ES daug gyventojų emigravo į užsienį, bet jie iki šiol naudojasi Lietuvos banko paslaugomis.

Pagrindiniai raktiniai žodžiai vedantys į šią svetainę

 • swedbank 34%
 • swedbank.lt 8%
 • hansa 5%
 • hanza net 5%
 • hanza 3%
 • hansa bankas 2%
 • hansa net 2%
 • www.swedbank.lt 1%
 • swedbankas 1%
 • swedbank internete 1%

alexa

Patys populiariausi raktiniai žodžiai vedantys į šią svetainę ir yra pačio banko pavadinimas: swedbank, swedbank.lt, o google.lt pateikus užklausą visos pirmosios nuorodos nukreipia tiesiogiai į šią svetainę. Taigi puslapis yra optimaliai pritaikytas paieškai.

Kitų svetainių pateikiama statistika

Bizinformation statistika:

 • Tinklapio Vertė: 1.69 Milijonų litų
 • Dienos Peržiūrų Skaičius: 45462
 • Dienos Lankytojų Skaičius: 8853
 • Įvertinimas Pasaulyje: 23990
 • Lietuva Įvertinimas: 23

Icentras statistika:

 • Parodymų per dieną: 43 154
 • Apytikslė puslapio vertė: 200 683,00 LTL
 • Galimas uždarbis per dieną: 276,46 LTL

Tinklapio istorija

Dabar swedbank.lt yra 19 vietoje, pagal Lietuvoje lankomiausių interneto svetainių reitingą. Pirmą kartą svetainė pastebėta 2000-ųjų metų rugpjūtį. Operacinė sistema, kuriai swedbank.lt svetainė iki šių dienų yra ištikima - Linux. Ši operacinė sistema yra patikima, todėl ją renkasi ir swedbank.lt programuotojai.

2009 gruodį tiekėjai dar buvo Bite GSM & Internet Services, IP adresas: 84.15.14.148, o jau nuo 2010 metų vasario - Client servers LAN, pasikeitė IP adesas: 92.61.34.108.

Netcraft

Išvados

Išanalizavus swedbank.lt svetainę, galima teigti, kad ji pilnai pritaikyta šio banko klientams, bei vartotojams ieškantiems informacijos apie patį banką, įvairius įkainius, kasdienę finansų apžvalgą ir t.t. Svetainė suprogramuota taip, kad valdymas būtų pats paprasčiausias - informaciją lengva rasti, nes ji susiskirstyta į kategorijas, taip pat per paiešką. Privalumai - išsami informacija pateikiama ne tik lietuvių, bet ir anglų kalba, bei visuomet puslapyje išliekantis prisijungimas prie interneto banko. Palyginus swedbank.lt svetainę su kitomis, tokio tipo svetinėmis, mano nagrinėta neprastesnė, galbūt išsiskiria ypač stilingu dizainu.

Darbą atliko

Vaida Veličkaitė, VIBD8-03 grupė

Asmeniniai įrankiai
Google AdSense