Tiketa.lt

Iš Studento Vikis.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Tiketa.jpeg

Tiketa.lt - tai tinklapis kurio pagalba galima rezervuoti ir įsigyti bilietus į įvairius renginius visoje Lietuvoje.

http://www.tiketa.lt

Turinys

Ko vartotojas gali tikėtis iš šio tinklapio?

 1. Sužinoti visą informacija apie būsimus renginius Lietuvoje;
 2. Rezervuoti ir nusipirkti bilietus internetu;

Vartotojo sąsajos aprašymas ir analizė

Pagrindiniame puslapyje pateikiama informacija apie populiariausius renginius, taip bandoma iš katro pataikyti į vartotojų norus. Deja dažnai to padaryti nepavyksta ir tenka naudotis ne itin patogia paieškos sistema (žiūrėti toliau[1]). Nusipirkti bilietą paprasta, tam reikia tik kelių žingsnių, vis dėlto konkurentų sistemoje žingsnių reikia atlikti mažiau. Iš kitos pusės pagalba vartotojui skiltyje "Kaip įsigyti bilietą?" pateikiama labai išsamiai ir aiškiai. Yra galimybe peržiūrėti trumpą mokomąjį filmuką. Sveikintinas didelis dėmesys naujų vartotojų apmokymui. Apibendrinus galima teigti, kad portalo vartotojo sąsaja pakankamai gera, žinoma, tobulėti yra kur tiek dizaino, tiek sąsajos linkme.

Tiketavi.jpg

Vartotojo sąsajos projektavimo principų lentelė:

Principas Paaiškinimas Ar tiketa.lt atitinka
Vartotojų pažinimas Sąsaja turi būti pagrįsta vartotojui suprantamais terminais ir koncepcijomis. Vartotojo sąsaja pakankamai paprasta, visa reikiama informacija iškart matoma pradiniame tinklapyje, visi vartojami terminai lengvai suvokiami įvairaus amžiaus grupių vartotojams.
Atstatomumas Lengvas klaidų taisymas – galimybė panaikinti atliktus veiksmus. Šiame tinklapyje vienintelė klaida kurią vartotojas gali padaryti yra susijusi su netinkamo bilieto nusipirkimu (vieta, laikas, kaina ir t.t.). Norint sumažinti šios klaidos atvejus, tinklapyje sukurta rezervavimo galimybė.
Vadovavimas vartotojams Turima omenyje vartotojo gidus bei pagalbos sistemas (help or tutorials). Pagalba tinklapyje yra pateikiama išsamiai: visose svarbiuose tinklapio vietose kur vartotojui gali kilti problemų yra trumpi paaiškinimai, taip pat yra mokomasis filmukas kuris paaiškina kaip įsigyti bilietus.
Vartotojų skirtingumas Turi būti skirtingos sąsajos skirtingiems vartotojų tipams. Tinklapyje vartotojų sąsajos visiems vartotojams yra vienoda. Puslapio valdymas paprastas.
Greitas išmokstamumas Nereikia investuoti pernelyg daug laiko norint išmokti, kaip naudotis. Puslapis yra pakankamai intuityvus, tinkamai pateikiama pagalba sutaupo vartotojui laiko sklandžiai naudotis teikiamomis paslaugomis.
Atgalinis ryšys Kiekvienam vartotojui suteikta teisė apie sąsają pateikti atgalinį ryšį (feedback). Tinklapis nesuteikia jokių galimybių vartotojui pareikšti savo nuomonę apie sąsają.
Daugkartiškumas Kiekvieną sykį nereikia papildomai pergalvoti apie sąsajos elementus, juos specialiai prisiminti (ši savybė siejasi su paprastumu). Tinklapis pastaruosius metus nesikeitė, dėl to nereikia pergalvoti apie sąsajos elementus.
Kalbos barjeras Visos sąsajos turi būti prieinamos jų gimtąja kalba. Ši vartotojo sąsaja yra prieinama dviem kalbomis: Lietuvių ir Anglu.
Vidinės paieškos sistema Vartotojo sąsaja turi turėti paieškos sistemą savo viduje. Rezultatai turi būti tikslūs pagal užklausą. Tinklapis neturi paieškos sistemos, kas yra gana neįprasta ir kartais kelia sunkumus surasti norimą renginį.
Informacijos neperkrautumas Neturi būti nereikalingos informacijos, nereikalingų nuorodų ir pan. Šiame tinklapyje yra daug reklamos (reklama įkyri, blyksi) Pasitaiko renginių aprašymų kuriuose yra daug pašalinės informacijos .

Sistemos paieškos galimybės

Tiketapa.jpeg

Deja tinklapis neturi vidinės paieškos variklio. Bilietus surasti tinklapyje galima trim būdais:

 • Pagal renginio tipą:
 1. Koncertai
 2. Sportas
 3. Teatras ir menai
 4. Šeimai
 5. Klubai
 6. Festivaliai
 • Pagal renginio datą:
 1. Šiandien
 2. Rytoj
 3. Šią savaitę
 4. Kitą savaitę
 5. Savaitgalį
 6. Šį mėnesį
 • Pagal renginio vietą:
 1. Vilnius
 2. Kaunas
 3. Klaipėda
 4. Šiauliai
 5. Panevėžys
 6. Marijampolė

Išvada: Paieškos pagal raktažodį trūkumas yra gana ryškus, nes ieškoti konkretaus norimo renginio pagal aukščiau išvardintus punktus ne visada yra patogu. Kita vetrus, jei vartotojas renginio dar nėra išsirinkęs, suderinęs renginio tipą, datą ir vietą, gali gauti tikslų pageidaujamų renginių sąrašą.

Kiek žingsnių prireikia aprašytiems vartotojų scenarijams?

Tinklapio tiketa.lt esmė nusipirkti bilietą. Norint atlikti tokį veiksmą iš pradžių reikia užsiregistruoti. Registracija atliekama trim žingsniais (Nuorodos "Registracija paspaudimas", asmeniniu duomenų suvedimas, aktyvavimas mobiliuoju telefonu). Prisiregistravus į bilietų pirkimo sistemą tereikia trijų žingsnių:

 1. Norimo renginio pasirinkimas.
 2. Bilietų vietos ir kiekio pasirinkimas.
 3. Apmokėjimas per pasirinktą el. bankininkystės sistema.

XHTML kodas

Patikrinus XHTML rekomendacijas :

Adresas : W3C XXTML Validator

Rasta 413 klaidų. Taigi matoma, kad kodas yra netvarkingas.

CSS kodas

Patikrinus CSS rekomendacijas:

Adresas : W3C CSS Validator

Rasta 20 klaidų. Apibrėžti CSS level 2.1 reikalavimai buvo neįvykdyti.

Naršyklių palaikymas

Palyginimui pasirinktos keturios naršyklės. Kiekvienoje buvo atidarytas pradinis puslapis. Vėliau išjungta galimybė matyti paveikslėlius, ir vėl palyginta su kitomis naršyklėmis.

Naršyklė Puslapio išvaizda, privalumai, trukumai Puslapio išvaizda, privalumai, trukumai (išjungus paveikslėlius)
Mozila Firefox 3.6.3 Informacija pateikiama normaliai, viskas savo vietose ir puikiai veikia. Puslapio struktūra išlieka tokia pati, viskas savo vietose, veikia gerai.
Opera 10.53 Informacija pateikiama normaliai, viskas savo vietose ir puikiai veikia. Puslapio struktūra išlieka tokia pati, viskas savo vietose, veikia gerai.
Internet Explorer 8.0.6 Informacija pateikiama normaliai, viskas savo vietose ir puikiai veikia. Puslapio struktūra išlieka tokia pati, viskas savo vietose, veikia gerai.
Safari 4.0.5 Informacija pateikiama normaliai, viskas savo vietose ir puikiai veikia. Puslapio struktūra išlieka tokia pati, viskas savo vietose, veikia gerai.

Visos naršykles tinklapį atvaizduoja vienodai, gana gerai, be klaidų.

Statistika

Alexa

 • Pagal www.alexa.com raktažodžiai kurie atveda į svetainę efoto.lt:
  1. tiketa 77%
  2. tiketa.lt 11%
  3. tikieta 3%

Iš pateiktų duomenų galima daryti išvada, kad tinklapio pavadinimas yra gerai žinomas žmonėms, tinkamai išreklamuotas televizijoje ar kitose media kanalais ir dažnai ieškomas paieškos varikliu pagalba.

 • Vartotojų auditorija pagal pasaulio šalis:
  1. Lietuva 94%
  2. Kitos 6%

Tiketa.lt pardavinėja bilietus tik į Lietuvoje vykstančius renginius todėl vartotojų srautas pagrinde yra iš Lietuvos. Tikėtina, kad likęs 6% vartotojų skaičius tiesiog žiūri informacija apie renginius, nes bilietų įsigijimui reikalinga registracija ir lietuviško mobiliojo operatoriaus numeris.

Reitingai

Šiuo metu (2010.05.19) tinklapio reitingas pagal alexa.com duomenis yra: www.alexa.com Pasaulyje: 380,468. Lietuvoje: 755

Pagal šiuos duomenis tiketa.lt nusileidžia savo tiesioginiams konkurentams bilietai.lt (Pasaulyje: 191,921. Lietuvoje:244)

Kitų puslapių palyginimas su tiketa.lt

Palyginimui pasirinkome pagrindinį konkurentą http://www.bilietai.lt ir tarptautinį online bilietų pardavėją http://www.ticketmaster.com


www.bilietai.lt

Palyginęs šiuos du tinklapius, akcentuočiau tris pagrindinius www.bilietai.lt sąsajos privalumus:

 • Pirmas ir svarbiausias skirtumas yra paieškos galimybė pagal raktinius žodžius, ši funkcija padeda greičiau rasti norimus renginius.
 • Reklamos žymiai mažiau, ji nenukreipia dėmesio (viršuje tik viena, statinė, likusios apačioje gali likti net nepastebėtos).
 • Atlikti pagrindinį veiksmą (tai yra nusipirkti bilietą) prireikia mažiau žingsnių negu tiketa.lt, nereikalinga varotojo registracija.

Tiketabi.jpg


Išvada: Šie trys punktai yra labai svarbūs kuriant vartotojų sąsaja ir tai padeda užkariauti vartotojų simpatijas.


www.ticketmaster.com

Pagrindiniai www.ticketmaster.com sąsajos privalumai:

 • Į akis iškarto krenta akiai malonus, neperkrautas dizainas.
 • Padiniame puslapyje flash tipo besikečiantis informacinis langas apie populiariausius renginius (trūkumas neturintiems Flash grotuvo.)
 • Net esant dideliam renginių skaičiui, lengva surasti ko reikia, populiariausiems renginiams teikiamas prioritetas, puikiai dirba vidinė paieška, muzikiniai renginiai suskirstyti pagal stilių, sportas - pagal šakas, menas - pagal žanrus.

Tiketamu.jpeg


Išvados: Deja dauguma kriterijų tiketa.lt nusileidžia lyginamiems portalams, tai turi didelės įtakos tiketa.lt populiarumui.


--User:Dosinkevic

Asmeniniai įrankiai
Google AdSense