Ututi.lt

Iš Studento Vikis.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Ututi.lt <- Studentų žinios tinkle.

Nuoroda į puslapį: http://www.ututi.lt

Turinys

Apie tinklalapį

Ututi.lt - tai puiki pagalba studentams. Kadangi puslapis yra dar pakankamai naujas, pagal internetinių puslapių stebėjimo svetainės "Netcraft" duomenis, ututi.lt pirmą kartą buvo pastebėtas 2009 metų lapkričio mėnesį (žr. čia), jis gali pasirodyti ne visiškai tobulas, tačiau nepaisant to, vartotojai (studentai), prisijungę prie šios svetainės gali labai palengvinti savo studijas ir mokymąsi. Kaip jau anksčiau buvo minėta, puslapis yra skirtas Lietuvoje nuolat studijuojantiems studentams (studijuojantiems tik nuolat, o ne atvykusiems pagal įvairias programas iš užsienio studijuoti keliems semestrams, nes puslapis yra tik lietuvių kalba).

Daugiau informacijos apie tinklalapį galite rasti čia.

Ko vartotojas gali tikėtis iš ututi.lt?

Neregistruotas vartotojas

 1. Gali rasti trumpą aprašymą apie svetainę.
 2. Rasti ir parsisiųsti įvairius konspektus ir failus. Paiešką gali atlikti pagal universitetus, dalykus, grupes.

Registruotas vartotojas

 1. Vartotojai šiame puslapyje gali jungtis į įvairius grupių forumus (pagal fakultetus, universitetus ir kt.).
 2. Dalintis studijų medžiaga.
 3. Gauti įvairiausių konspektų ir failų (pagal universitetus, fakultetus, grupes ir kt.).
 4. Kurti akademines grupes.
 5. Bendrauti su grupiokais.

Neprisijungęs vartotojas šioje svetainėje gali rasti labai mažai naudos.

Vartotojo sąsajos vertinimas

Neužsiregistravęs vartotojas ir tas vartotojas, kuris yra užsiregistravęs pagrindinį puslapį mato šiek tiek kitokį. Tačiau reiktų paminėti, jog abiem atvejais puslapis atrodo aiškiai išdėstytas, suprantamas ir valdomas. Pasirinkta spalvų paletė nevargina. Puslapio dizainas neblaško dėmesio. Svetainė neapkrauta nereikalinga informacija. Neregistruotas vartotojas gali trumpai susipažinti su svetaine ir greitai bei paprastai prisiregistruoti. Norint tapti registruotu vartotoju reikia užpildyti registracijos lentelę, kuri yra labai trumpa ir nereikalauja daug informacijos. Trūkumas yra tas, jog neprisiregistravęs vartotojas negali matyti visų funkcijų, kurias suteikia ši svetainė. Nors neregistruotas vartotojas gali matyti šiek tiek informacijos apie svetainę, tačiau ta informacija yra ne tokia išsami. Todėl, jog neprisiregistravęs vartotojas negali matyti viso svetainės turinio, tinklalapis gali prarasti daug potencialių vartotojų, nes daugelis internetinių puslapių lankytojų neskuba registruotis ir tapti oficialiais tinklalapių vartotojais, neįsitikinę svetainių nauda, o ututi.lt kaip tik ir yra sunku tą padaryti (įsitikinti svetainės naudingumu pagal pateiktą informaciją pagrindiniame puslapyje), kol netampama registruotu vartotoju. Užsiregistravęs vartotojas gali redaguoti savo profilį. Taip pat prisijungti prie savo grupės (t.y. grupės, kurioje mokosi universitete), jei tokios dar nėra gali ją sukurti, surasti dalykus, kuriuos mokosi. Paiešką galima atlikti net tik bendrai, bet ir nurodžius universitetą ir fakultetą, kuriame vartotojas mokosi. Jei dalykų dar nėra, gali pats juos sukurti. Gali rasti nuorodą į svetainės blogą ir t.t. Svarbiausia, jog visa tai labai paprasta atlikti, nes svetainės struktūra yra labai aiški, visus (anksčiau minėt)us veiksmus gali atlikti greitai ir nesudėtingai.

Vartotojo sąsajos projektavimo principų lentelė

Principas Paaiškinimas Ar ututi.lt atitinka principus?
Vartotojų pažinimas Sąsaja turi būti pagrįsta vartotojui suprantamais terminais ir koncepcijomis. Vartotojas atidaręs puslapį turi aiškiai viską suprasti kas yra parašyta, nesuprantamiems žodžiams turėtų būti paaiškinimas. Sąsaja yra pagrįsta vartotojui suprantamais terminais ir koncepcijomis. Vartotojas atidaręs puslapį gali aiškiai viską suprasti, kas jame yra parašyta.
Minimalus nustebimas Jei komanda veikia žinomu būdu, vartotojas turi sugebėti iš anksto nustatyti panašios komandos veiksmus. Atlikus tam tikrus veiksmus kurių prašo sistema, palaipsniui turi eiti prie kito veiksmo. Tinklapio komandos veikia žinomais būdais, todėl vartotojas turėtų sugebėti iš anksto nustatyti panašios komandos veiksmus.
Atstatomumas Lengvas klaidų taisymas – galimybė panaikinti atliktus veiksmus. Atlikus netinkama veiksmą galima greitai ir patogiai gryžti atgal. Nors galimybė tinklalapyje padaryti klaidą yra minimali, tačiau ji vis tiek išlieka. Klaidą galima padaryti kuriant naujos grupės ar dalyko pavadinimą, kuriant savo profilį, tačiau pastebėjus tokias klaidas, vartotojas gali bet kada jas ištaisyti. Kitaip yra su komentarų bendruomenės skiltyje rašymu. Čia parašęs ir paskelbęs komentarą, vartotojas galimybės jo ištaisyti nebeturi.
Vadovavimas vartotojams Turima omenyje vartotojo gidus bei pagalbos sistemas (help or tutorials). Pagalba skambinant arba kreipiantis nurodytais elektroninio pašto adresais. Pasinaudoti pagalba svetainėje vartotojas gali, tačiau ji yra ne taip paprastai surandama ir labai menka. Vienintelė pagalba, kuria gali pasinaudoti vartotojas - parašyti žinutę per "Feedback" skiltį "Need help? Contact us". Tačiau nors ir "Feedback" mygtukas yra aiškiai matomoje vietoje ir išlieka vaikštant per svetainės puslapius, tačiau norint nusiųsti tokią žinutę reikia atlikti kelis žingsnius ir ne visi vartotojai gali pastebėti tokią galimybę. Vyr. redaktoriaus kontaktų svetainėje rasti nepavyko. Svetainėje yra nurodyti tik vieno žmogaus kontaktai, kuriuos galima rasti apatinės juostos MENIU punkte "Reklama". Ir šis žmogus yra atsakingas už reklamos talpinimą svetainėje.
Vartotojų skirtingumas Turi būti skirtingos sąsajos skirtingiems vartotojų tipams. Puslapyje turi būti pateikiama ne tik lietuvių kalba, bet ir anglų, tai pat turi būti pritaikyta neįgaliems žmonėms. Kadangi puslapis yra sukurtas tik Lietuvos universitetų studentams, kurie Lietuvoje studijuoja nuolat (ne užsienio studentams, atvykusiems į Lietuvą studijuoti semestrui ar dviems), puslapis yra pateikiamas tik lietuvių kalba. Neįgaliems žmonėms svetainė nepritaikyta.
Greitas išmokstamumas Nereikia investuoti pernelyg daug laiko norint išmokti, kaip naudotis. Viskas turi būti išdėstyta patogiai, menių valdymas turi būti nesudėtingas ir lengvai suprantamas. Išmokimas naudotis svetaine tikrai nereikalauja daug laiko, kadangi viskas svetainėje yra aiškiai ir suprantamai išdėstyta, MENIU valdymas taip pat yra nesudėtingas ir paprastas.
Struktūriškumas Bet kuri sąsaja turi turėti savo struktūrą. Ši sąsaja turi aiškią savo struktūrą.
Atgalinis ryšys Kiekvienam vartotojui suteikta teisė apie sąsają pateikti atgalinį ryšį (feedback). Svetainė turi turėti greitą ir paprastą kelią atgal, į pagrindinį puslapį. Galimybė palikti atsiliepimus, tinklalapyje yra. Vartotojas gali išsakyti savo nuomonę ir pasiūlymus apie vartotojo sąsają. "Feedback"mygtukas, kuris suteikia tokią galimybę yra aiškiai pastebimoje vietoje, išlieka vaikštant per svetainės puslapius. Grįžti į pagrindinį puslapį vartotojas gali tik pamygus MENIU punktą "namai". Svetainėje, kiekvieno puslapio viršutiniame dešiniajame kampe yra stilizuota "U" raidė, kurią būtų galima laikyti svetainės logotipu. Daugelyje internetinių svetainių pamygus tokį logotipą galimą iš kart grįžti į pradinį puslapį. Ututi.lttokios galimybės nėra, todėl tai trigdo ir suteikia nepatogumų vartotojui. Tačiau iš svetainė puslapių, į kuriuos nukreipia apatinės MENIU juostos punktai, grįžti į pagrindinį puslapį pamygus ant logotipo (čia logotipas jau yra stilizuotas žodis - Ututi galima.
Daugkartiškumas Kiekvieną sykį nereikia papildomai pergalvoti apie sąsajos elementus, juos specialiai prisiminti (ši savybė siejasi su paprastumu). Kartą pasinaudojus, lengvai surasi reikiamą informaciją. Ši sąsaja yra paprasta ir nesudėtinga, kardinaliai nesikeičianti. Antrą kartą užėjus į puslapį tikrai nereikia gaišti papildomo laiko, norint specialiai prisiminti sąsajos elementus ir jų valdymą.
Kalbos barjeras Visos sąsajos turi būti prieinamos jų gimtąja kalba. Ši sąsaja yra prieinama gimtąja kalba.
Vidinės paieškos sistema Vartotojo sąsaja turi turėti paieškos sistemą savo viduje. Rezultatai turi būti tikslūs pagal užklausą. Paieška svetainėje yra gan aiški ir tiksli. Rezultatai pateikiami pagal užklausą.
Informacijos neperkrautumas Neturi būti nereikalingos informacijos, nereikalingų nuorodų ir pan. Kaip nereikalingą informaciją tinklalapyje būtų galima įvardinti ututi.lt draugus, kurie tinklalapyje išreiškiami nuorodomis į kitas svetaines, tačiau kadangi ututi.lt tokių nuorodų yra tik dvi, nepatogumų vartotojams tokia informacija nesukelia.
Malonumas Gana subjektyvus principas teigiantis, jog vartotojui turi būti malonu naudotis sukurta sąsaja. Sukurta sąsaja yra paprasta, nesudėtinga, nevarginanti, nereikalaujanti daug laiko ir pastangų naudojimuisi, neperkrauta, todėl vartotojui turėtų būti malonu ja naudotis.

Paieška svetainėje

Svetainėje paiešką galima atlikti:

 1. Paiešką svetainėje galima atlikti ieškant savo dalykų kuriuos vartotojas mokosi. Ieškant šios informacijos nurodomas universitetas ir fakultetas. Taip vartotojas gauna visų dalykų sąrašą, kurie yra priskirti būtent tam universitetui ir fakultetui. Vartotojas taip pat gauna informaciją apie fakultetą (kiek dalykų jame yra, kiek grupių, bei failų). Šią paiešką atlikti labai lengva, nes pradėjus rašyti universiteto ar fakulteto pavadinimą, vartotojas iš kart pamato visus galimus variantus ir tiesiog gali pasirinkti reikiamą. Tai užtikrina, jog neįsivels klaida. Šią paiešką gali atlikti tik prisijungę vartotojai, pagrindiniame svetainės puslapyje.
 2. Kita paieška, kurią galima atlikti svetainėje naudojama ieškant konspektų, failų ar kitos informacijos. Šią paiešką gali atlikti tiek neregistruotas vartotojas (neregistruotas vartotojas šią paiešką gali atlikti pagrindiniame puslapyje), registruotas - pasirinkęs viršutinės juostos MENIU punktą - paieška. Čia paiešką galima atlikti ieškant informacijos bendrai, grupėse ar dalykuose. Vartotojas gali filtruoti informaciją pagal universitetus. Čia paieškos laukelyje vartotojas paieškos žodį surenka pats. Pagal paieškos žodį pateikiami rezultatai.
 3. Registruotas vartotojas pagrindiniame puslapyje gali atlikti bendrą paiešką svetainėje.

Toks paieškų išskirstymas yra privalumas vartotojui, nes padeda greičiau surasti reikiamą informaciją svetainėje.

Viršutinės juostos MENIU aprašymas

 • namai - pagrindinio puslapio žymė. Pamygęs šį mygtuką, vartotojas pateks į pagrindinį puslapį.
 • paieška - vartotojas gali atlikti paiešką.
 • bendruomenė - vartotojas gali bendrauti bendruomenės forume, matyti bendruomenės puslapio statistiką.
 • grupės - vartotojas turi vieną pasirinkimą - sukurti naują grupę.
 • išeiti - pamygęs šią nuorodą registruotas vartotojas gali atsijungti.

Nei vienas iš viršuje pamynėtų nuorodų juostos punktų neturi potemių. Nuorodų juostą mato tik prisijungę vartotojai, todėl nuorodos į tai kaip atrodo kiekvienas puslapis paspaudus kiekvieną nuorodų juostos punktą nepateikiamas.

Apatinės juostos MENIU aprašymas

 • Apie Ututi - pasirinkęs šį apatinės juostos MENIU punktą vartotojas gali rasti daugiau informacijos apie ututi.lt svetainę.
 • U-blogas - vartotojas gali patekti į svetainės blogą.
 • Reklama - vartotojas gali sužinoti apie reklamos ututi.lt svetainėje talpinimo galimybes, formatus ir kainas.
 • Statistika - vartotojas gali sužinoti kokie dalykai yra populiariausi ir kiek stebėtojų turi, taip pat grupių dažniausiai stebimus dalykus.
 • Naudojimosi sistema taisyklės - vartotojas gali susipažinti su svetainės naudojimosi taisyklėmis.

Taigi, būtų galima daryti išvadas, jog tiek viršutinės juostos MENIU punktai, tiek apatinės juostos MENIU punktai yra aiškūs ir neklaidinantys, pavadinimas vien leidžia spręsti, kokią informaciją bus galima rasti pasirinkus vieną ar kitą MENIU juostų punktą. Tai, jog viršutinės juostos MENIU punktuose nėra potemių tik patvirtina, jog svetainė nėra perkrauta nereikalinga informacija, jog ją reiktų skirstyti į papildomas potemes, ir jos valdymas yra aiškus ir suprantamas.

Naršyklių palaikymas

Puslapis buvo atidarytas su penkiomis skirtingomis naršyklėmis. Su kiekviena naršykle buvo atidarytas pagrindinis svetainės puslapis, vėliau išjungta galimybė matyti paveikslėlius svetainėje. Lentelėje pateikiami rezultatai.

Naršyklė pavadinimas Puslapio išvaizda, privalumai, trūkumai Puslapio išvaizda, privalumai, trūkumai (išjungus paveikslėlius)
Mozila Firefox 3.6.3 Informacija pateikiama normaliai, neiškraipytai, viskas savo vietose ir gerai veikia. Puslapio struktūra nepasikeičia, viskas išlieka taip pat kaip anksčiau, veikia gerai.
Opera 10.53 Informacija pateikiama normaliai, neiškraipytai, viskas savo vietose ir gerai veikia. Puslapio struktūra nepasikeičia, viskas išlieka taip pat kaip anksčiau, veikia gerai.
Internet Explorer 8.0.6 Informacija pateikiama normaliai, neiškraipytai, viskas savo vietose ir gerai veikia. Puslapio struktūra nepasikeičia, viskas išlieka taip pat kaip anksčiau, veikia gerai.
Google Chrome 4.1.249.1064 Informacija pateikiama normaliai, neiškraipytai, viskas savo vietose ir gerai veikia. Viskas gerai veikia, tačiau vienoje vietoje keli žodžiai "palipa" ant linijos.
Safari 4.31.9.1 Informacija pateikiama normaliai, neiškraipytai, viskas savo vietose ir gerai veikia. Puslapio struktūra nepasikeičia, viskas išlieka taip pat kaip anksčiau, veikia gerai.

Pagal lentelės duomenis, galime daryti išvadą, jog ututi.lt svetainėje atidarytoje su "Google Chrome" naršykle (išjungus paveikslėlius) galime rasti šiek tiek grafinių netikslumų. Dėl to šiek tiek nukenčia vizualinis vaizdas, bet ne veikimas.

Statistika

Svetainės statistika nuolat kinta, todėl tuo metu, kai jūs stebėsite statistinius duomenis, svetainėse, į kurias žemiau yra pateiktos nuorodos, informacija gali šiek tiek nesutapti.

Alexa

 1. Šiuo metu [2010-05-08] http://www.ututi.lt puslapio reitingas pasaulyje - 944,558, o Lietuvoje - 1,400.
 2. Pagrindiniai raktažodžiai, kurie atveda į svetainę:
  • dalintis yra daug 8.48%
  • ututi 5.94%
  • ututi.lt 4.68%
  • vilniaus nuotoliniu studiju centras 4.39%
  • dalintis 3.96%
  • ututi blog 2.01%
  • vidinis tiesioginis jmp 1.72%
  • kokiame aukštyje ip20 1.71%
  • Ivaldymo funkciju darnumas 1.71%
  • filosofijos fakultetas 1.50%

Bizinformation

 • Tinklalapio vertė: Lt 43282.5
 • Populiarumas šalyse: Lietuva

Tinklalapis ututi.lt yra populiarus tik Lietuvoje todėl, jog ši svetainė yra skirta Lietuvos universitetuose nuolat studijuojantiems studentams (būtina pabrėžti, jog ne atvykusiems iš svetur).

 • Dienos peržiūrų skaičius: 3001
 • Dienos lankytojų skaičius: 232
 • Įvertinimas pasaulyje: 777080
 • Įvertinimas Lietuvoje: 1580
 • Puslapių skaičius: 1231
 • Išorinės nuorodos: 975

Icentras

 • Tinklalapio vertė: 4 679,27 LTL
 • Galimas uždarbis per dieną: 6,45 LTL
 • Parodymų per dieną: 1006

Statistiniai duomenys pagal google.com site : (2690), link : (45)

Informacija apie IP adresą

 1. IP adresas: 193.219.42.36
 2. Šiuo IP adresu yra patalpinti puslapiai:
  • ututi.lt
  • ututi.com
  • www.beta.ututi.lt
  • ututi.pl
  • ututi.pl/about
  • ututi.org/stuff
  • korys.org/tags/ututi
  • ututi.net/tags/nagroda
  • ututi.org/tags/grudzien
  • blog.ututi.pl/2010/1/26/wreszcie-kobieta bei kiti.

Rekomendacijos

Puslapio kūrėjams(-ui) rekomenduočiau:

 1. Suteikti galimybę vartotojams grįžti į pagrindinį puslapį ne tik per MENIU punktą "namai", bet ir pamygus logotipą - "U" raidę, kurį galima rasti kiekviename svetainės viršutiniame kairiajame kampe ir kuris iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip logotipas.
 2. Nurodyti pagalbos kontaktinius duomenis ir juos pateikti tokioje vietoje, kad juos būtų galima iš kart pastebėti pagrindiniame puslapyje ir pasiekti per vieną žingsnį.
 3. Suteikti galimybę keistis studijų medžiaga ne tik nuolat Lietuvoje studijuojantiems studentams, bet ir atvykstantiems iš užsienio. Tuomet reiktų, jog puslapis būtų pateiktas ne tik lietuvių, bet ir anglų kalba.
 4. Sukurti svetainės medį.

Darbą atliko

Džordana K. VIbd8-02

Asmeniniai įrankiai
Google AdSense