VIbns9/Autobusai

Iš Studento Vikis.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Turinys

Įvadas

Vartotojai

Šių svetainių vartotojai yra žmonės, kuriems yra svarbu sužinoti tiek šiandienos, tiek rytojaus, tiek tolimesnių dienų tarpmiestinių autobusų tvarkaraščius.

Vartotojų tikslai
 1. Pagrindinis šių svetainių vartotojų tikslas — rasti tarpmiestinų autobusų išvykimo ir atvykimo laiką tinkamą dieną.
 2. Dar vienu tokios svetainės panaudojimo tikslu galėtų būti noras pamatyti autobusų maršrutus žemėlapyje - ypač tai turėtų būti aktualu mažesnių miestelių ar kaimų gyventojams, kuriuose autobusai nevažiuoja arba tik pravažiuoja, tai leistų tokių gyvenviečių žmonės numatyti palankiausią įlipimo ir išlipimo vietą į reikiamą autobusą.
 3. Taip pat tokių svetainių vartotojai galėtų naudotis jomis norėdami sužinoti, kiek trunka kelionė autobusu tarp numatytų miestų bei galėtų sužinoti, kada važiuoja ekspreso ir kada ne ekspreso autobusai.
 4. Vartotojas gali norėti sužinoti kelionės kainą bei kam ir kokios nuolaidos yra taikomos, ar autobusas minkštomis sėdynėmis ir kokiai įmonei priklausantis autobusas važiuos.

Adresai

Tyrimas

Svetainės 118.lt skyriaus "transporto tvarkaraščiai" tyrimas

Tinklapį 118.lt transporto tvarkaraščiai analizuoja Tomas Kiveris VIbns9-02.Vartotojų žinsgnių skaičius norint atlikti ankščiau išvardintus vartotojų tikslus svetainėje 118.lt:

Tikslas Žingsnių skaičius Komentarai
1 3-10 Vartotojas iškart gali rasti reikalingą informaciją, atlikus vos 3 žingsnius (įvedus maršruto pradžios tašką, pabaigos tašką bei paspaudęs mygtuką „ieškoti“), tačiau tokiu atveju jis gautų tos dienos visą autobusų tvarkaraštį nustatytu maršrutu tą dieną, kurią atliekama paieška. Norint gauti tikslią informaciją reikia atlikti 10 žingsnių.
2 - Nėra tokios galimybės, galima rasti žemėlapį, tačiau jame nerodomas autobusų maršrutas.
3 3-10 Tik atlikus paiešką pagal pirmą tikslą pateikiamas išvykimo ir atvykimo laikas, taip pat rodoma kokiuose miestuose stoja autobusas, tai leidžia nuspręsti autobusas yra ekspresas ar ne.
4 3-10 Tik atlikus paiešką pagal pirmą tikslą lentelėje pateikiamas kainos litais stulpelis, tačiau jame kaina nėra nurodyta. Apie nuolaidas bei autobusų sėdynių tipą nepateikta jokia informacija, yra tik atskiras vežėjo stulpelis, kuriame nurodoma įmonė, kuriai priklauso autobusas.


Vartotojui yra gan lengva atlikti norimus veiksmus, nes paieškos sistemoje yra aiškiai išskirti laukeliai ir tekstui naudojamas pakankamo dydžio šriftas, be to po laukeliais yra pateikiami jų pildymo pavyzdžiai, o tai leidžia vartotojui lengviau suprasti, kaip reikia naudotis sistema. Datos pasirinkimas pateikiant kalendorių yra labai puiki išeitis, o kalendorius labai lengvai suprantamas ir nesukelia jokių sunkumų norint pasirinkti reikiamą dieną. Tačiau minusu yra tai, kad įspėjimas „* Pažymėtus laukus būtina užpildyti. Stočių pavadinimus veskite lietuviškomis raidėmis” pateikiamas mėlyna spalva ir plonu bei tokio pat dyžio šriftu kaip ir kiti tekstai, dėl to vartotojo akies šis įspėjimas labai nepatraukia. Jis būtų efektyvesnis, ypač, jei būtų pateikiamas raudona spalva, kuri dažniausiai atkreipia žmonių dėmesį, kaip svarbus įspėjimas, papildomai tekstas galėtų būti pariebintas arba pasviras, be to jo šriftas galėtų būti truputį padidintas, kad išsiskirtų iš kitų tekstų. Taip pat simboliai „ * “ prie atitinkamų laukelių galėtų būti kitokios spalvos, nes jie labai susilieja su šalia jų esančiu tekstu ir neatkreipia dėmesio, o dėmesio atkreipimas yra būtinas, nes tie langeliai privalomi užpildyti. Svetainėje pateikiama naudinga informacija, tačiau dėmesį gali patraukti reklama, kurioje reklamuojasi pati įmonė, kuriai priklauso ir svetainė. Taksi reklamoje pateikiama informacija vartotojui gali būti naudinga, nes jeigu žmogus ieško tarpmiestinio autobuso tvarkaraščio, jam gali būti aktualu ir taksi iškvietimas, kai jis nuvyks į jam reikiamą vietą. Tačiau kita reklama, kurioje siūloma patikra nuo virusų nėra naudinga vartotojui, nes joje pateikiama informacija nesusijusi su vartotojo poreikiais, tad reklama tik bereikalingai blaško dėmesį.

Atlikus paiešką rezultatai pateikiami patogioje lentelės formoje, tinkamai išryškinti reikiami tekstai, o skirtingas lentelės eilutes tinkamai išryškina skirtingas blankių ir švelnių spalvų fonas, taip leisdamas vartotojui nesusimaišyti tarp eilučių bei nesudaro stipraus spalvų mišinio, o tai tiesiog neerzina vartotojo.

118.lt struktūros aptarimas

Tinklapio struktūra sudaryta iš dviejų meniu viršuje, paieškos sistemos viduryje bei informacijos skilties apačioje.

Viršutinėje puslapio dalyje matome:
118-lt--pirmas-meniu.PNG

Įmonių paieška;
Apie 118;
Svetainės medis;
Adresų knygutė;
Karjera;
Svetainės kalbos pasirinkimas;

Pasirinkus įmonių paiešką lango viduryje atsiveria paieškos sistema susijusi su įmonių paieška. Pasirinkus „Apie 118“ pateikiama išsami informacija apie informacijos telefonu 118 paslaugas. Skiltyje „Svetainės medis“ pateikiamas nesudėtingas svetainės medis. Yra galimybė jį sutraukti, tačiau vartotojui jis yra gan aiškus ir suteikia galimybę pasiekti tą informaciją, kurią sudėtingiau pasiekti per paveikslėlius ar pagrindiniame meniu esančias skiltis. Dešinėje meniu dalyje galima pasirinkti kalbą, Lietuvių/Anglų/Rusų, daugeliui vartotojų kalbos pasirinkimas yra labai svarbus, ypač užsieniečiams. Kadangi kalbos pasirinkimas yra atskirtas nuo kitų meniu pasirinkimų, be to daugelyje kitų svetainių kalbos pasirinkimas taip pat yra lango viršuje dešinėje pusėje, todėl vartotojas norėdamas pasikeisti kalbą dažniausiai dėl įpročio gali pradėti ieškoti kalbos pakeitimo būtent nuo šios vietos. Tad kalbos pasirinkimas šioje vietoje sukelia didelį patogumą vartotojui, jo vieta yra parinkta tinkamai, be to jį lengva pastebėti. Pakeitus kalbą taip pat ir paieškos rezultatai pateikiami pasirinkta kalba.

Antrasis meniu yra ryškesnis ir didesnis.

118-lt--antras-meniu.PNG

Meniu skiltys yra aiškios, be to vartotojui greičiau ir lengviau suprasti jų paskirtį leidžia pridėti paveikslėliai, o skiltyse pateikiamas tekstas yra tinkamo dydžio ir nesukelia sunkumų.  

Transportų tvarkaraščių paieškos sistema pateikiama viduryje lango.

118-lt--paieškos-sistema.PNG

Paieškos langą sudaro septyni laukeliai, iš kurių du būtina užpildyti. Sistema nesudėtinga ir tvarkingai išdėstyta, kiekvieno laukelio arba mygtuko paskirtis lengvai suprantama.

Lango apačioje pateikiama išsami įmonės, kuriai priklauso svetainė, informacija, bei nuorodos „Apie įmonę“, „Kontaktai“, „Taisyklės“, „Informuoti apie klaidą“.

118-lt--apatinis-meniu.PNG

Svetainės privalumai ir trūkumai

Privalumai

Nemokamas naudojimas;
Spalvos nevargina akių;
Vartotojui pateikiama naudinga informacija;
Vartotojas gali pasirinkti iš trijų kalbų, kuriomis bus pateikta informacija ir veiks pati svetainė;
Nesudėtinga paieškos sistema;
Lengvai randamas reikiamas skyrius;
Lengvai ir greitai randama informacija, nesudėtingas svetainės medis;
Norint gauti reikiamą informacija nebūtina jokia registracija;
Gavus paieškos rezultatus virš jų išlieka paieškos langas, tai leidžia vartotojui greitai atlikti kitą paiešką;
Yra nuoroda išvalyti laukus, leidžianti sparčiau atlikti naują paiešką arba galima tiesiog vėl spustelėti ant transporto tvarkaraščių skyriaus, kad galėtume grįžti į tuščią paieškos langą;
Gavus tvarkaraščio rezultatą atsiranda nuorodą, leidžianti spausdinti tvarkaraštį;
Pateikta išsami kontaktinė informacija;
Tvarkaraščiai sudaryti tvarkingai, o jų fonas leidžia lengvai atskirti skirtingus maršrutus;
Naršyklių suderinamumas - puslapį be iškraipymų galima įkelti beveik kiekvienoje naršyklėje;
Puslapyje yra skiltis, leidžianti informuoti apie klaidą;
Paieškos lange pateikiami laukelių užpildymo pavyzdžiai;
Datai pasirinkti pateikiamas kalendorius;
Naudojamas pakankamo dydžio šriftas;
Paieškai atlikti nebūtina užpildyti visų laukų;
Paaiškinti rezultatų lentelės trumpiniai;
Žemesnėse rezultatų lango dalyse yra nuorodos nukreipiančios į lango viršų;
Norint atlikti paiešką, įvedus duomenis galima paspausti enter mygtuką, taip bus automatiškai paspaustas tinklapio mygtukas „ieškoti“;

Trūkumai

Svetainė nėra pritaikytą turintiems regėjimo ar judėjimo negalią;
Svetainės apačioje esanti judanti reklama kreipia vartotojo dėmesį;
Kai kuriose naršyklėse nepakeičiama įspėjamo teksto spalva bei teksto šriftas, o pastarasis sudaro netvarkingumo įspūdį;
Žvaigždutės nurodančios būtinus laukus nėra išryškintos ir neatkreipia dėmesio;
Pasirenkant datą kalendoriuje vietoj lietuviškų raidžių rodomi kitokie simboliai;
Įspėjamasis tekstas neatkreipia dėmesio;
Svetainės dydis neprisitaiko prie kečiamo naršyklės lango dydžio;
Svetainė nepritaikyta prie išmaniųjų telefonų, jų naršyklėse tekstas susilieja su šalia esančiu tekstu;

Pasiūlymai, kaip išvengti trūkumų

Pritaikyti svetainę neįgaliesiems;
Sumažinti ir padaryti nejudančia arba panaikinti reklamą;
Suderinti šriftus visoms naršyklėms;
Kalendoriuose pritaikyti UTF-8 koduotę;
Įspėjamąjį tekstą bei žvaigždutes išryškinti raudona spalva ir pakeisti šriftą;
Nustatyti automatinį svetainės prisitaikymą prie kintančio naršyklės lango dydžio;
Svetainę pritaikyti išmaniesiems telefonams;

Vartotojų sąsajos projektavimo principų lentelė

Principas Paaiškinimas Komentaras
Vartotojų pažinimas Sąsaja turi būti pagrįsta vartotojui suprantamais terminais ir koncepcijomis. Vartotojas lengvai ir aiškiai gali suprasti paieškos sistemą bei rasti reikiamą informaciją, jam tik bus sunkiau pastebėti būtinus užpildyti laukelius.
Minimalus nustebimas Jei komanda veikia žinomu būdu, vartotojas turi sugebėti iš anksto nustatyti panašios komandos veiksmus. Puslapiu nesudėtinga naudotis, paieškos sistema pateikiama lango viduryje, tad iš karto pastebima. Paieškos sistema nedaug skiriasi nuo kitų panašaus pobūdžio sistemų.
Atstatomumas Lengvas klaidų taisymas – galimybė panaikinti atliktus veiksmus. Yra nuoroda „išvalyti laukus“ arba galima paspausti ant skyriaus „Transporto tvarkaraščiai“, tuomet paieškos laukai vėl būna tušti.
Vadovavimas vartotojams Turima omenyje vartotojo gidus bei pagalbos sistemas. Po paieškos sistemos laukeliais pateikiami jų pildymo pavyzdžiai.
Vartotojų skirtingumas Turi būti skirtingos sąsajos skirtingiems vartotojų tipams. Galima keisti svetainės kalbą, tačiau nėra pritaikymo neįgaliesiems.
Greitas išmokstamumas Nereikia investuoti pernelyg daug laiko norint išmokti, kaip naudotis. Kadangi sistema nesudėti ir panaši į kitas tokio pobūdžio, todėl ji greitai įsimenama ir lengvai išmokstama.
Struktūriškumas Bet kuri sąsaja turi turėti savo struktūrą. Viskas išdėstyta tvarkingai.
Atgalinis ryšys Kiekvienam vartotojui suteikta teisė apie sąsają pateikti atgalinį ryšį. Svetainės apačioje yra pariebinta nuoroda, kurioje galima informuoti apie klaidą.
Paprastumas Atvėrus sąsają iškart suprantamas jos naudojimo principas. Tinklapis nesudėtingas vartotojui bei panašus į kitus tokio pobūdžio tinklapius.
Kalbos barjeras Visos sąsajos turi būti prieinamos jų gimtąja kalba. Viskas pateikiama lietuvių, anglų ir rusų kalbomis.
Vidinės paieškos sistema Vartotojo sąsaja turi turėti paieškos sistemą savo viduje. Rezultatai turi būti tikslūs pagal užklausą. Svetainės vidinės paieškos sistemos nėra, yra tik svetainės medis.
Informacijos neperkrautumas Neturi būti nereikalingos informacijos, nereikalingų nuorodų ir pan. Informacijos nėra daug, tačiau dėmesį kreipia reklama.
Malonumas Gana subjektyvus principas teigiantis, jog vartotojui turi būti malonu naudotis sukurta sąsaja. Dėl paprasto naudojimo ir suderintų, akis nevarginančių spalvų svetainė teikia malonumą.


Ar yra viskas, ko tikimasi iš 118.lt tinklapio?

Tikslas Atsakymas
118.lt transporto tvarkaraščiai
Paprastas naudojimas Taip
Vertimas į užsienio kalbas Taip
Nesudėtinga paieškos sistema Taip
Lengvas grįžimas į pradinę paieškos sistemą Taip
Paaiškinimai paieškos sistemoje Taip
Aiškus paieškos rezultatų pateikimas Taip
Suderinamumas su visomis technologijomis (pvz. išmaniuoju telefonu) Ne
Paieškos rezultatų spausdinimo galimybė Taip


Naršyklių palaikymas

Palyginimui pateikiamos penkios naršyklės: Mozilla Firefox, IE, Opera, Google Chrome, AOL explorer. Visose naršyklėse atverčiamas transporto tvarkaraščių paieškos puslapis.

Naršyklė Puslapio išvaizda, privalumai, trūkumai
Firefox 4.0.1 Naršyklė vaizdą rodo gerai, tačiau išryškina tik vieną įspėjamąją eilutę. Išjungus paveikslėlių rodymą, nebematomi laukeliai, jų vieta užpildoma fono spalva, tai labai apsunkina vartotojo darbą. Išjungus Java, JavaScript, viskas veikia tvarkingai. Keičiant lango dydį tinklapis neprisitaiko prie matmenų.
Internet Explorer 8 Naršyklė vaizdą rodo gerai, išryškina visus įspėjamuosius sakinius. Tačiau išjungus paveikslėlių rodymą, nebematomi laukeliai, jų vieta užpildoma fono spalva, tai labai apsunkina vartotojo darbą. Išjungus Java, JavaScript, viskas veikia tvarkingai. Keičiant lango dydį tinklapis neprisitaiko prie matmenų.
Opera 11.10 Naršyklė vaizdą rodo gerai, išryškina visus įspėjamuosius sakinius. Tačiau išjungus paveikslėlių rodymą, nebematomi laukeliai, jų vieta užpildoma fono spalva, tai labai apsunkina vartotojo darbą. Išjungus Java, JavaScript, viskas veikia tvarkingai. Keičiant lango dydį tinklapis neprisitaiko prie matmenų.
Google Chrome 11 Naršyklė vaizdą rodo gerai, tačiau išryškina tik vieną įspėjamąją eilutę. Išjungus paveikslėlių rodymą, nebematomi laukeliai, jų vieta užpildoma fono spalva, tai labai apsunkina vartotojo darbą. Išjungus Java, JavaScript, viskas veikia tvarkingai. Keičiant lango dydį tinklapis neprisitaiko prie matmenų.
AOL explorer v1.5 Naršyklė vaizdą rodo gerai, išryškina visus įspėjamuosius sakinius. Tačiau išjungus paveikslėlių rodymą, nebematomi laukeliai, jų vieta užpildoma fono spalva, tai labai apsunkina vartotojo darbą. Išjungus Java, JavaScript, viskas veikia tvarkingai. Keičiant lango dydį tinklapis neprisitaiko prie matmenų.


Paieškos langas, naršyklėse išjungus paveikslėlių rodymą:
118-lt--langas-isjungus-paveiksleliu-rodyma.PNG


Visos nagrinėtos naršyklės palaikė tinklapio rodymą, tačiau ne visose buvo išryškinami visi įspėjamieji sakiniai. Tačiau buvo du didžiausi minusai. Pirmas minusas yra tas, kad visose naršyklėse išjungus paveikslėlių rodymą labai sunku rasti laukelius. Kitas minusas yra tai, kad tinklapis neprisitaiko prie keičiamo naršyklės lango matmenų.

118.lt transporto tvarkaraščių tinklapyje buvo pastebėta 21 klaida: w3c-markup-validator

Yra pasikartojančių klaidų. Daugumai naršyklių padarytos klaidos neturėtų būti kritiškos. Kai kurios klaidos tiesiog yra dėl griežtesnių reikalavimų nesilaikymo. Autoriai turėtų atidžiau sutvarkyti HTML parametrus. CSS kode rasta 20 klaidų: css-validator

Svetainė turi medį, jis turi tris lygius ir tai yra labai gerai, nes vartotojui tai neturėtų būti painu. Vartotojui tikrai nesudėtinga rasti reikiamą meniu punktą, nes čia (svetainės medyje) jie išdėstyti labai tvarkingai ir aiškiai. Meniu išdėstymas taip pat nėra labai sudėtingas. Svetainės naudotojas įėjęs į gilesnę medžio šaką neturėtų pasimesti, nes kairėje pusėje rodomi visi šiame lygyje esantys pasirinkimai, o virš jų nuorodomis rodoma, kaip vartotojas keliaudamas per lygius pasiekė dabartinį puslapį. Paspaudęs ant nuorodų rodančių, vartotojo patekimo į puslapį kelią vartotojas gali grįžti į jam reikiama svetainės medžio lygį, be to visuomet išlieka tiesioginė nuoroda į svetainės medį. Tinklapis nėra perpildytas informacija, jame tik meniu ir paieškos sistema. Tačiau nemažą lango dalį užima reklama. Paieškos sistema yra ekrano centre, o tai suteikia patogumą, nes nereikia slankioti lango, be to vartotojui žiūrėti į ekrano centrą yra patogiausia. Visi svarbūs elementai lengvai pastebimi. Tiek paieškos tiek rezultatų puslapiai nėra perpildyti informacijos, kiekviename puslapyje pasistengta pateikti pačią svarbiausią informaciją kuo siauriau, o tai vartotojui suteikia patogumo, nes neblaško nereikalinga informacija. Daugiau vietos užimantys paieškos rezultatai išdėstomi viename puslapyje, tai yra geriau nei mažinti puslapio dydį ir sudaryti nuorodą į kitą puslapį, kad vartotojas galėtų peržiūrėti likusius rezultatus. Geriau dėl to, nes viename lange vartotojui lengviau palyginti išvykstančių ir grįžtančių autobusų laikus, ypač jei lyginami ekspreso ir ne ekspreso išvykimo ir grįžimo momentai. Sumažintame lange, vartotojas norėdamas atlikti paiešką turės slankioti langą, nes tinklapis neprisitaiko prie kintančios naršyklės matmenų.

Paieškos sistema sudaryta taip, kad galėtų suprasti kiekvienas vartotojas. Langeliai išdėstyti tinkamais atstumais. Galime teigti, kad vartotojas iškart pamato išplėstinę paiešką, tačiau gali atlikti ir paprastą paiešką užpildydamas tik būtinuosius laukelius, kurie yra pažymėti. Paieška atitinka didžiosios vartotojų dalies lūkesčius, tik joje galėtų būti funkcija, kurią pažymėjus vartotojas rezultatų lange galėtų išvysti kelionės maršrutą žemėlapyje. Nepatogumą galėtų sukelti nuoroda „išvalyti laukus“, vartotojui ji būtų labiau pastebima, jei būtų, kaip mygtukas (panašus į mygtuką „Ieškoti“, tik galbūt mažesnis). Be to ši nuoroda yra toliau nuo visų laukelių, todėl vartotojui ją sunkiau pastebėti.

Statistika

Alexa

Reitingas pasaulyje ir Lietuvoje: alexa.com
Pasaulyje: 184,055. Lietuvoje: 238. Turi 57 nuorodas iš kitų tinklapių. Duomenys kinta, nes „alexa“ pateikia rezultatus pagal tris paskutinius mėnesius.

94.1% svetainės lankytojų yra Lietuviai, o 5.9% iš kitų šalių.
Svetainėje dažniausiai lankosi 18-34 metų amžiaus žmonės (galime spręsti, kad didžiąją dalį sudaro studentai, nes jiems labai aktualus tarpmiestinio transporto tvarkaraštis), didžioji dali lankytojų yra moterys, dalis lankytojų turi vaikus, tačiau nelabai didelė dalis svetainėje lankosi būdami namie.  

Lankytojų srautai iš kitų tinklapių į 118.lt ir srautai, kur vartotojai eina po 118.lt:


118-lt--lankytoju-srautai.PNG

(2011 m. gegužės 6 dienos duomenimis)

Kadangi didžioji dalis lankytojų svetainę pasiekia per google.lt arba google.com, galime teigti, kad lankytojai tiesiog įveda svetainės adreso dalį , labiausiai tikėtina, kad jie įveda „118“ ir taip iš google paieškos rezultatų patenka į svetainę. Tačiau pažvelgę į antrąją lentelę ir ją palyginę su pirmąja galime spręsti, kad dalis svetainės lankytojų yra atsitiktiniai, nes jie tikriausiai ieškojo tam tikros informacijos per google.lt paieškos sistemą, o jos neradę svetainėje grįžo atgal į paiešką.

Raktažodžiai paieškai

Pagal alexa.com populiariausios užklausos ieškant 118.lt:
118-lt--paieškos-užklausos.PNG

Galime teigti, kad svetainė dažniausiai yra surandama ieškant transporto tvarkaraščių, o tai užtikrina paieškos sistemų optimalumą.

Netcraft

2011 m. gegužės 6 dienos duomenimis)

Statistiniai duomenys pagal Netcraft. Puslapis pirmą kartą pastebėtas 1999 metų lapkritį.  

OS, web serverio ir hostingo istorija:

118-lt--hostingo-istorija.PNG
Galime pastebėti, kad 118.lt paskutiniais metais perėjo prie Windows Server operacinės sistemos.

Google

google.lt (Google paieška randa apie 275.000 rezultatų per 0,28 sekundės. Todėl galime spręsti, kad ši svetainė turi daug indeksuotų puslapių).
(2011 m. gegužės 6 dienos duomenimis)

Domreg

Informacija apie svetainę iš domreg.lt:

Subdomeno informacija:

Subdomenas
Subdomeno IDN atitikmuo
Būsena
Įkurtas
Informacija atnaujinta

118.lt
118.lt
Užregistruotas
1999-09-23
2011-03-10 15:07:17
Subdomeno užsakovas:

Juridinio asmens pavadinimas
Kontaktinis asmuo
Adresas
Telefono numeris
Fakso numeris
El. pašto adresas

TEO LT, AB
118-oji paslauga
Savanorių 28, Vilnius, ?, lt
+1.000000

118.lt.hostmaster@domreg.lt

Techninis kontaktas:

Juridinio asmens pavadinimas
Kontaktinis asmuo
Adresas
El. pašto adresas
Telefono numeris
Fakso numeris

UAB HOSTEX
HOSTEX Hostmaster
Švitrigailos g. 11H, Vilnius, LT-03228, lt
teodomains@hostex.lt
+370.52715305
+370.52732657

Paslaugų teikėjas:

Juridinio asmens pavadinimas
Interneto svetainė
El. pašto adresas

UAB "Hostex"
http://www.hostex.lt
domains@hostex.lt

Vardų serveriai:
ns1.telecom.lt
ns2.telecom.lt

About the domain

Pagal svetainės aboutthedomain.com rezultatus:

118.lt savininkas:
Registratorius:

UAB "Hostex";
DOMREG.LT http://www.domreg.lt

Hostingas:

IP:
Šalis:
Šalies kodas:
Miestas:
Platuma:
Ilguma:
Laiko juosta:
Serveris:
Powered by:

212.59.0.215
Lietuva
LT
Vilnius
54.6833
25.3167
Europe/Vilnius
Microsoft-IIS/7.0
ASP.NET118.lt severio būstinė yra Lietuvoje.

Išvados

Tinklapis 118.lt (transporto tvarkaraščiai skyrius) tikrai naudingas vartotojui. Svarbiausia tai, kad šis transporto tvarkaraščių paieškos puslapis yra labai lengvai suprantamas, galime net teigti, kad yra draugiškas vartotojui. Puslapis vartotojo neapsunkina informacijos pertekliumi, nors jame ir yra dvi reklamos, tačiau tik viena iš jų atkreipia dėmesį. Naudojama blanki oranžinė spalva ir aiškūs paveikslėliai nevargina vartotojo akių. Paieškos laukelių pildymo pavyzdžiai yra puiki pagalba svetainės naudotojams. Paieškos rezultatai yra aiškiai pateikiami, o tai turėtų labai džiuginti vartotoją, nes nevargindamas akių jis gali lengvai atskirti pateikiamo tvarkaraščio eilutes. Tačiau yra keli stiprūs minusai: tai, kad puslapis tampa sudėtingas vartotojui, jei naršyklėje išjungtas paveikslėlių rodymas; tai, kad puslapis nepritaikytas naudoti išmaniaisiais telefonais bei, kad nekinta prie naršyklės lango matmenų kitimo.Tinklapį 118.lt transporto tvarkaraščiai analizavo Tomas Kiveris VIbns9-02.
Svetainės stotis.lt tyrimas

Tinklapį stotis.lt. analizuoja Erika Krinickaitė VIbns9-02.Stotis.lt - tai Lietuvoje veikiančio keleivinio transporto tvarkaraščių paieškos sistema. Pagrindinis tinklapio stotis.lt tikslas – padėti greitai ir patogiai rasti maršrutų tvarkaraščius Lietuvoje. Siekiama užtikrinti, kad pateikiama informacija atlikus paiešką portale stotis.lt, būtų teisinga, nesji yra vykdoma oficialioje vežėjų arba informacinėse interneto svetainėse 118.lt ir marsrutai.lt. Stotis.lt portale galima rasti visų transporto priemonių: autobusų, traukinių, lėktuvų ir miesto transporto tvarkaraščius vienoje vietoje, todėl tai yra puikus būdas be vargo išsirinkti sau tinkamiausią kelionės būdą ir laiką nenaršant internete, o tiesiog susirandant informaciją vienoje svetainėje.

Šios svetainės vartotojai yra žmonės, besinaudojantys visuomeniniu transportu ir siekiantys be vargo sužinoti sau palankaus maršruto datą, laiką, netgi keleivinio transporto kompanijos pavadinimą.

Svetainės stotis.lt struktūros aptarimas

Meniu virsuje.png

Tinklapio struktūra nėra labai sudėtinga, netgi labai paprasta. Naudojamos neautralios, akies nerėžiančios, netgi blankios spalvos – gelsva, melsva, balta bei juoda. Pagrindinis meniu yra puslapio viršuje, tad yra puikiai matomas. Atidaryta kortelė iš juodos spalvos tampa balta, kad galėtume matyti ir nesimaišytume kurią meniu kortelę esame atsidarę. Pirmos keturios skiltys – „Autobusai“, „Traukiniai“, „Aerouostas“, „Miesto transportas“ - leidžia mums išsirinkti patogų transportą. Atsidarius norimo transporto kortelę, lange yra pateikiama šiek tiek informacijos apie tam tikrą keliavimo būdą, aprašant kiekvieno iš jų privalumus bei kompanijų ir bendrovių, teikiančių šias paslaugas, pavadinimus. Paskutinėje kortelėje galime paskaityti šiek tiek informacijos apie patį portalą stotis.lt. Tačiau niekur puslapyje nėra patalpinta projekto kūrėjų kontaktų, tik nurodyti metai, kada šis projektas yra sukurtas bei rekomenduojami trys partnerių internetiniai puslapiai.

meniu

Pasirinkus norimą transportą, kairėje pusėje matome sudarytą langą, kuriame jau iš karto iš meniu viršutinėje lango dalyje galima pasirinkti kokiu transportu norime keliauti. Atsidarius kortelę „Autobusai“ matome šešis laukelius, kuriuose privalome užpildyti duomenis – norint gauti tam tikrą informaciją, mažiausiai privalome užpildyti du pirmus laukelius: išvykimo bei atvykimo stotis. Taip pat galime tikslinti savo paiešką, įvesdami laiką bei datą, kuomet norime keliauti. Įvedę visus reikalingus duomenis, spaudžiame mygtuką „Ieškoti“. Portalas stotis.lt neturi savo paieškos sistemos, todėl rezultatus gauname atskirame lange iš kitų portalų – 118.lt bei marsrutai.lt. Pasirinkus skiltį „Miesto transportas“ atsiranda naujas laukelis, kuriame privalome pasirinkti miestą, kuriame ieškosime mums reikalingo maršruto, o renkantis laiką, galime pažymeti ar norime „Išvykti“ ar „Atvykti“. Taip pat yra galimybė varnele pažymėti tas transporto priemones, kuriomis mums reikia keliauti, tai padaryta vartotojo patogumui, tam, kad nereikėtų atskirai atsirinkinėti mums naudingas ir nenaudingas transporto priemones.

Šį langą su skiltimis „Autobusai“, „Miesto transportas“, „Traukiniai“ galime išvysti iš karto atsidarę portalą stotis.lt. Taip yra tiesiog greičiau, kadangi vartotojas gali iš karto vesti duomenis kuriuos jam reikia, nebūtinai atsidarant korteles iš pagrindinio meniu.

Dešinėje pagrindinio puslapio pusėje yra Lietuvos žemėlapis, kuriame galima pasirinkti vieną iš keturių pagrindinių miestų - Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys - kurio visuomeninis transportas domina vartotoją ir atlikti paiešką kairėje pusėje esančiame paieškos bloke. Tačiau tai nėra labai patogu, kadangi reikia šokinėti iš dešinės pusės į kairę, kuomet miestą galima pasirinkti tame pačiame bloke, neieškant žemėlapio dešinėje.

Pagrindinio puslapio viršutiniame dešiniajame kampe yra nuoroda, jog galime pasirinkti kalbą – English/Lietuviškai. Tai yra patogu lietuvių kalbos nemokantiems užsieniečiams.

Svetainės privalumai ir trūkumai

Privalumai

Nemokamas naudojimasis
Pagrindinis meniu aiškiai struktūrizuotas į atskiras kategorijas
Nesudėtinga paieškos sistema
Norint gauti norimą informaciją nėra būtina vartotojo registracija
Vartotojas gali pasirinkti kalbą, kuria gali susirasti sau reikiamą informaciją
Nevarginančios akių svetainės spalvos
Puslapį be iškraipymų galima įkelti iš visų naršyklių

Trūkumai

Nėra pateikiama kontaktinė informacija
Nėra vartotojo sąsajos rusų kalba
Puslapio apačioje esanti reklama trikdo vartotojo dėmesį
Nėra paieškos lauko, kurio gali prireikti vartotojui
Puslapio dizainas labai paprastas
Nėra skilties, leidžiančios informuoti apie klaidą
Svetainės dydis nepritaikytas prie keičiamo naršyklės lango dydžio

Pasiūlymai kaip išvengti trūkumų

Sąsają išversti dar ir į rusų kalbą, kadangi Lietuvoje gyvena nemažai rusakalbių
Sukurti skiltį, leidžiančią informuoti apie klaidą
Pateikti projekto kūrėjų kontaktinę informaciją
Patobulinti dizainą

Vartotojų sąsajos projektavimo principų lentelė

Principas Paaiškinimas Komentaras
Vartotojų pažinimas Sąsaja turi būti pagrįsta vartotojui suprantamais terminais ir koncepcijomis. Nėra neaiškių terminų ar nuorodų.
Minimalus nustebimas Jei komanda veikia žinomu būdu, vartotojas turi sugebėti iš anksto nustatyti panašios komandos veiksmus. Komandos veikia įprastu būdu, galima iš anksto nustatyt jos veiksmus. Tačiau komandų nėra daug.
Atstatomumas Lengvas klaidų taisymas – galimybė panaikinti atliktus veiksmus. Nėra galimybės taisyti klaidas, privalome ištrinti tai, ką norime pataisyti.
Vadovavimas vartotojams Tai vartotojo gidai bei pagalbos sistemos. Puslapyje nėra jokios pagalbos.
Greitas išmokstamumas Sąsaja yra paprasta naudotis, lengvai išmostama, nereikia atiduoti daug laiko. Svetainės modelis yra labai panašus į daugelį kitų paprastų svetainių, taigi gerai įsimenama kaip viskas veikia.
Struktūriškumas Aiški ir konkreti struktūra. Viskas tvarkingai ir labai paprastai sudėliota, pagal kūrėjų sukurtą struktūrą.
Vartotojų skirtingumas Turi būti skirtingos sąsajos skirtingiems vartotojų tipams. Yra galimybė pakeisti kalbą – Lietuvių/English
Informacijos neperkrautumas Neturi būti jokios kitos nereikalingos informacijos, nuorodų ir pan. Nėra per daug nereikalingos informacijos, kuri vargintų vartotoją.
Daugkartiškumas Kiekvieną sykį nereikia papildomai pergalvoti apie sąsajos elementus, juos specialiai prisiminti. Ši sąsaja yra labai paprasta, nesikeičia. Antrą kartą užėjus į puslapį nereikia daug galvoti apie tolimesnių veiksmų seką.
Malonumas Pagal pateiktus reitingus ir portalo analizę matosi, kad naudotojui yra patogi ši sąsaja. Vartotojui yra labai paprasta naudotis šia sistema, jis nėra apkrautas per didele reklama.


Naudotojo sąsajos vertinimas pagal pagrindinius vertinimo kriterijus

Kriterijus Rezultatas
Draugiškumas vartotojui Nėra pagalbos mygtuko, tad negalima rasti atsakymo į iškilusš klausimą.
Kokybė Fono spalva pasirinkta balta, kuri nevargina akių, o meniu punktuose dominuoja solidi mėlyna bei juoda. Reklamų nėra daug, tad jos neblaško dėmesio.
Patogumas Tinklapyje naudojami paprasti valdymo elementai, jie išdėstyti patogiai, pagrindiniame ir šoniniame meniu. Apačioje yra nedidelė judanti reklama, tačiau ji yra nedidelė, todėl nelabai blaško dėmesį. Pagrindinis meniu nėra nedidelis, tačiau įskaitomas ir lengvai naudojamas.
Individualizavimas Puslapio vartotojas negali pritaikyti visų sąsajos elementų savo poreikiams, kadangi šioje sistemoje nėra registruotų vartotojų.
Prieinamumas Sąsaja nėra pritaikyta vartotojams, turintiems regėjimo, klausos ir judėjimo negalią.


Ar yra viskas, ko tikimasi iš stotis.lt tinklapio?

Tikslas Atsakymas
stotis
Paprastas naudojimasis Taip
Vertimas į užsienio kalbas Taip
Lengvas grįžimas į pagrindinį puslapį Taip
Nesudėtinga paieškos sistema Taip
Paaiškinimai paieškos sistemoje Taip
Aiškus paieškos rezultatų pateikimas Taip
Suderinamumas su kitomis technologijomis Ne


Naršyklių palaikymas

Palyginimui pateikiamos keturios naršyklės: Mozilla Firefox, IE, Opera, Google Chrome. Visose naršyklėse atverčiamas transporto tvarkaraščių paieškos puslapis stotis.lt.

Naršyklė Puslapio išvaizda, privalumai, trūkumai
Internet Explorer 8 Naršyklė vaizdą rodo tvarkingai, išryškina visus įspėjamuosius sakinius, tačiau keičiant lango dydį tinklapis neprisitaiko prie matmenų.
Opera 11.10 Naršyklė taip pat kaip ir Internet Explorer 8 vaizdą rodo tvarkingai, išryškina visus įspėjamuosius sakinius ir taip pat keičiant lango dydį tinklapis neprisitaiko prie matmenų.
Firefox 4.0.1 Naršyklė vaizdą rodo gerai, tačiau išryškina tik vieną įspėjamąją eilutę. Išjungus Java, JavaScript, viskas veikia tvarkingai. Keičiant lango dydį tinklapis neprisitaiko prie matmenų.
Google Chrome 11 Naršyklė vaizdą rodo gerai, tačiau išryškina tik vieną įspėjamąją eilutę. Išjungus Java, JavaScript, viskas veikia tvarkingai. Kaip ir kitose naršyklėse keičiant lango dydį tinklapis neprisitaiko prie matmenų.


Statistika

alexa.com

Reitingas pasaulyje ir Lietuvoje: [1]

Puslapio reitingas pasaulyje - 2,302,553, Lietuvoje - 3,738. Turi 12 nuorodų iš kitų tinklapių. Duomenys kinta, nes „alexa“ pateikia rezultatus pagal tris paskutinius mėnesius.

Dažniausiai portale lankosi 18 – 24 metų amžiaus žmonės, daugiausia moterys, būnančios namie. Visi lankytojai (100%) yra iš Lietuvos.

Didžioji dauguma lankytojų svetainės adresą veda į google.com ir taip patenka į portalą stotis.lt.

Raktažodžiai paieškai

Populiariausios užklausos ieškant stotis.lt pagal alexa.com:

Raktazodziai pav.PNG

Galime teigti, kad svetainė yra surandama ieškant transporto tvarkaraščių, o tai užtikrina paieškos sistemų optimalumą.

bizinformation.org

Tinklapio vertė: 9871.34 Lt
Dienos peržiūrų skaičius: 150
Dienos lankytojų skaičius: <20
Įvertinimas pasaulyje: 3267030
Puslaipo įvertinimas: 4
Išorinės nuorodos: 1040

Pagal šią sistemą, tinklapio populiarumas šiek tiek pakilo, vadinasi buvo vertina kikokiais kriterijais negu alexa.com.

google.com

Google paieška randa apie 4.010.000 rezultatų per 0,29 sekundės apie šį portalą. Nors tai ir nėra gana didelis tinklapis, tačiau paieškoje randama daug su žodžiu „stotis“ susijusių tinklapių, tokių kaip „radiostotis.lt“, „kurstoti.lt“.

domreg.lt

Informacija apie tinklapį iš domreg.lt:

Subdomeno informacija
Subdomenas stotis.lt
Subdomeno IDN atitikmuo stotis.lt
Būsena Užregistruotas
Įkurtas 2004-02-06
Informacija atnaujinta 2011-02-08 00:13:03
Subdomeno užsakovas
Juridinio asmens pavadinimas UAB "Duomenu palaikymo sistemos"
Kontaktinis asmuo UAB "Duomenu palaikymo sistemos"
Adresas J.Galvydzio g. 3,, Vilnius, 2641151, lt
Telefono numeris +370.52691145
Fakso numeris
El. pašto adresas
Techninis kontaktas
Kontaktinis asmuo Jonas Gudmundsson
El. pašto adresas j.gudmundsson@vb.lt
Techninis kontaktas
Juridinio asmens pavadinimas UAB "Baltnetos komunikacijos"
Kontaktinis asmuo Baltnetos komunikacijos
Adresas Paneriu 16, Vilnius, lt
El. pašto adresas hostmaster@balt.net
Telefono numeris +370.52745444
Fakso numeris +370.52745444
Paslaugų teikėjas
Juridinio asmens pavadinimas Juridinio asmens pavadinimas UAB "BALTNETOS KOMUNIKACIJOS"
Interneto svetainė info@balt.net
El. pašto adresas registry@melbourneitcbs.com


Vardų serveriai

laguna.balt.net

Išvados

Tinklalapis stotis.lt vartotojo negąsdina nei didelėmis, akis varginančiomis reklamomis, nei ryškiomis spalvomis - daugiausia naudojama balta spalva. Portalas yra naudingas vartotojams, kurie greitai ir lengvai nori sužinoti miesto transporto, tarpmiestinių autobusų, traukinių maršrutus, išvykimo datą bei laiką, o taip pat ir lėktuvų skrydžių laiką bei aerouostą, iš kurio skrendama. Vienas iš pagrindinių šios svetainės pliusų yra tai, kad jis yra labai paprastos struktūros, informacija yra randama lengvai bei greitai. Jis nėra perkrautas nereikalinga informacija, o rezultatai yra aiškiai ir tinksliai pateikiami.Reikia paminėti tai, kad rezultatai yra pateikiami ne pačiame portale, bet atsivėrus naujam langui naršyklėje duomenis mes gauname iš tinklapių 118.lt marsrutai.lt. Tačiau šis projektas yra labai naudingas, kadangi vartotojui nereikia ieškoti informacijos skirtinguose tinklalapiuose, viską jis gali rasti vienoje vietoje.


Tinklapį stotis.lt. analizavo Erika Krinickaitė VIbns9-02.
autobusubilietai.lt tyrimas

Tinklapį autobusubilietai.lt. analizuoja Lina Paurytė VIbns9-02.

Projektas Autobusubilietai.lt plečiamas įtraukiant naujesnę, kasdien kintančią informaciją apie autobusų eismą. Galutinis projekto tikslas - sutraukti visas Lietuvos keleivių vežimo kompanijas, autobusų stotis ir autobusų bilietų pardavimo agentūras į vieną sistemą, kurioje pirkėjas suras visą informaciją apie autobusų eismą.

Vartotojai: Portalas Autobusubilietai.lt skirtas visiems vartotojams planuojantiems naudotis tarpmiestinio ir tarptautinio susisiekimo autobusais ar šiaip besidomintiems autobusų eismu.

Svetainės autobusubilietai.lt struktūros aptarimas

Tinklapio struktūra yra sudaryta iš meniu viršuje ir kairėje.
Viršutinėje puslapio dalyje matome šias skiltis:

Autobusubilietai pav.png
Pasirinkus skiltį „Miesto ir priemiesčio maršrutai“ vartotojas gali matyti nuorodas į viešojo transporto pasirinktame mieste tvarkaraščius, bei pasinaudoti jomis. Pvz.: http://www.autobusubilietai.lt/miesto-ir-priemiescio-tvarkarasciai/vilnius/

Pasirinkus skiltį „Tarpmiestiniai ir tarptautiniai maršrutai“ yra matomas informacinis tinklapio meniu, kuris išsidėstęs kairėje pusėje.
Aut biliet inf.png

Taip pat kiekvienos skilties dešiniajame krašte galima pasirinkti:

 • Prisijungimą;
 • Naujienų prenumeratą, nurodant savo elektroninį paštą;
 • Kalbą - English/Lithuanian.


Svetainės privalumai ir trūkumai

Privalumai
 • Nemokamas naudojimas;
 • Pateikiama tiksli ir naudinga informacija vartotojui;
 • Yra galimybė pasirinkti kalbą, kuria nori surasti informaciją;
 • Viršutiniame kairiajame kampe yra logotipas, kurį paspaudus galima grįžti į pagrindinį puslapį, tai patogu, jei vartotojas "pasiklydo" po kelių nuorodu paspaudimų;
 • Naršyklių suderinamumas - puslapį be iškraipymu galima įkrauti beveik iš kiekvienos naršyklės;
 • Tinklapio apačioje galima pasirinkti banką, kuriuo norime apmokėti už bilietą.


Trūkumai
 • Raudona spalva vargina akis;
 • Nėra svetainės medžio;
 • Nėra vartotojo sąsajos rusų kalba;
 • Nėra vidinės paieškos sistemos.


Pasiūlymai kaip išvengti trūkumų
 • Sukurti svetainės medį;
 • Svetainę išversti į daugiau kalbų.


Vartotojų sąsajos projektavimo principų lentelė

Principas Paaiškinimas Komentaras
Vartotojų pažinimas Sąsaja turi būti pagrįsta vartotojui suprantamais terminais ir koncepcijomis. Vartotojas iškart gali rast reikalingą informaciją, atlikus vos 3 žingsnius (pasirinkus maršruto pradžios taška, pabaigos tašką, bei išvykimo datą).
Minimalus nustebimas Jei komanda veikia žinomu būdu, vartotojas turi sugebėti iš anksto nustatyti panašios komandos veiksmus. Puslapis lengvas naudojimui, gerai matomoje vietoje prisijungimo laukas ir kita informacija iškart pastebima.
Atstatomumas Lengvas klaidų taisymas – galimybė panaikinti atliktus veiksmus. Paspaudus autobusubilietai.lt logotipą iškart grįžtama į pagrindinį puslapį.
Vadovavimas vartotojams Turima omenyje vartotojo gidus bei pagalbos sistemas. Paspaudus meniu punktą „Kaip pirkti“, pateikiama detali informacija vartotojui kaip naudotis šio puslapio teikiamomis paslaugomis.
Vartotojų skirtingumas Turi būti skirtingos sąsajos skirtingiems vartotojų tipams. Vartotojas gali pakeisti tik kalbą.
Greitas išmokstamumas Nereikia investuoti pernelyg daug laiko norint išmokti, kaip naudotis. Svetainės modelis yra labai paprastas ir aiškus, todėl nereikia įdėti didelių pastangų, kad galėtum naudotis pateikta informacija.
Struktūriškumas Bet kuri sąsaja turi turėti savo struktūrą. Viskas tvarkingai sudėliota pagal žingsnių eiliškumą.
Atgalinis ryšys Kiekvienam vartotojui suteikta teisė apie sąsają pateikti atgalinį ryšį. Neradau tokios funkcijos.
Paprastumas Atvėrus sąsają iškart suprantamas jos naudojimo principas. Kaip jau minėjau tinklapis paprastas ir aiškus.
Kalbos barjeras Visos sąsajos turi būti prieinamos jų gimtąja kalba. Viskas pateikiama lietuvių, anglų kalbomis.
Vidinės paieškos sistema Vartotojo sąsaja turi turėti paieškos sistemą savo viduje. Rezultatai turi būti tikslūs pagal užklausą. Svetainės vidinės paieškos sistemos nėra.
Informacijos neperkrautumas Neturi būti nereikalingos informacijos, nereikalingų nuorodų ir pan. Nėra per daug nereikalingos informacijos, kuri vargintų vartotoją.
Malonumas Gana subjektyvus principas teigiantis, jog vartotojui turi būti malonu naudotis sukurta sąsaja. Vartotojui šia sąsaja malonu naudotis, nes naudojimas yra lengvas ir prieinamas kiekvienam, tačiau pagrindinė raudona spalva šiek tiek vargina akis.


Ar yra viskas, ko tikimasi iš autobusubilietai.lt tinklapio?

Tikslas Atsakymas
Aut biliet psl.png
Paprastas naudojimas Taip
Vertimas į užsienio kalbas Taip
Nesudėtinga paieškos sistema Taip
Lengvas grįžimas į pradinę paieškos sistemą Taip
Paaiškinimai paieškos sistemoje Taip
Aiškus paieškos rezultatų pateikimas Taip
Paslaugų ir operacijų aprašymas Taip
Informacija apie visus galimus reisus pasirinkta kryptimi Taip


Naršyklių palaikymas

Palyginimui pateikiamos trys naršyklės: Internet Explorer, Opera, Google Chrome. Visose naršyklėse atverčiamas transporto tvarkaraščių paieškos puslapis.

Naršyklė Puslapio išvaizda, privalumai, trūkumai
Internet Explorer 8 Naršyklė vaizdą rodo tvarkingai, viskas veikia.
Google Chrome 11 Informacija pateikiama tvarkingai, veikia viskas lygiai tai pat kaip Internet Explorer.
Opera Informacija pateikiama tvarkingai, viskas veikia, tik yra viena privalumas – čia nerodomi reklaminiai laukeliai.
Tinklapį autobusubilietai.lt. analizavo Lina Paurytė VIbns9-02.
Tinklapių palyginimas

Tinklapio pavadinimas Tinklapio aprašymas Tinklapio pranašumai lyginant su kitais Tinklapio trūkumai lyginant su kitais Tinklapių panašumai
118.lt transporto tvarkaraščiai Puslapis skirtas žmonės, kuriems aktualus transporto tvarkaraštis. Paieškos sistema labai panaši, datos pasirinkimui naudojamas kalendorius, rezultatai pateikiami panašiai, kaip ir autobusubilietai.lt.
stotis.lt. Portalas skirtas vartotojams, besinaudojantiems visuomeniniu transportu ir siekiantiems be vargo sužinoti sau palankaus maršruto datą, laiką, netgi keleivinio transporto kompanijos pavadinimą. Tinklapyje galime rasti visų transporto priemonių - nuo miesto autobusų iki lėktuvų - tvarkaraščius, ko nėra kituose mūsų lyginamuose tinklapiuose. Neįmanoma nei nusipirkti bilieto internetu, nei sužinoti bilieto kainos, kas yra įmanoma tinklapyje autobusubilietai.lt. O taip pat negalime sužinoti tarptautinio transporto tvarkaraščių. Paieškos sistema labai panaši į tinklapio autobusubilietai.lt - duomenys įvedami kairėje pusėje esančiame paieškos bloke. Rezultatai matomi tinklapio 118.lt lange.
autobusubilietai.lt.

Išvados

Autoriai

 • Tomas Kiveris
 • Erika Krinickaitė
 • Lina Paurytė
Asmeniniai įrankiai
Google AdSense