VIbns9/Sportas

Iš Studento Vikis.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Turinys

Įvadas

Mūsų darbas apima internetinius tinklalapius kurie turi sporto skiltį, kadangi vertinsime būtent sporto skilties vartotojo sąsajas.

Vartotojų sąsajos analizei pasirinkome populiarias internetines svetaines (delfi.lt, 15min.lt, alfa.lt ir kt.). Tokias svetaines pasirinkome iš dalies todėl, kad patys šiose svetainėse ieškome informacijos, taip pat todėl, kad šios svetainės yra lankomiausios ir jose dažniausiai ieškoma informacijos, skaitomos naujienos. Dar pasirinkome ir tokias svetaines kaip sportas.lt ir infosport.lt todėl, kad jos yra orientuotos tik į sportą, tad norėjome jas palyginti su kitomis svetainėmis, kurios pateikia daugiau naujienų, netik sportą.

Visose svetainėse ieškosime informacijos susijusios su sportu. Taigi svetainėse analizuosime vartotojų sąsają kuri valdo sporto skiltį, t.y. svetainėse patikrinsime kaip yra pasiekiama sporto skiltis, kokie yra pasirinkimai, koks meniu renkantis sporto šakas ( jei toks bus). Patikrinsime kelis tikslius pavyzdžius, per kiek laiko ir kiek kartu paspaudžiant galima rasti ieškoma informaciją.

Tyrimas

Internetiniai puslapiai

DELFI privalumai yra šie: aktualios, išsamios žinios bei įvairūs skaitiniai, daugybė žaidimų, elektroninis paštas, paieškos sistema, MANO DELFI, leidžiantis vartotojams patiems susikurti savo vartus į internetą.

15min.lt – interneto naujienų portalas. Pagrindinis jo tikslas – skaitytojams pateikti „gyvas“ naujienas. Taip pat vartotojai gali pasidalinti savo naujienomis su visa Lietuva (pvz. įvykusi eismo nelaimė, netikėtai užfiksuotas linksmas kadras, tiesiog nusiskundimas).

Alfa.lt – internetinis naujienų portalas. Čia pateikiamos naujienos suskirstytos į skyrelius, Lietuvos, užsienio, sporto, verslo, kriminalų, technologijų, gyvenimo ir laisvalaikio naujienos, yra galimybė komentuoti kiekvieną straipsnį.

Lrytas.lt - naujienų svetainė. Pateikiamos visos naujienos iš dienraščio "Lietuvos rytas" ir dar daugiau.

Įvairių sporto šakų naujienos ir rezultatai, totalizatorius, varžybų kalendorius.

Svetainė apie visas sporto šakas: naujienos, straipsniai, interviu, rezultatai, tvarkaraščiai, diskusijos.


Bendra svetainių apžvalga

Trumpai pažiūrimos pasirinktos svetainės. Kuo jos skiriasi ir kuo yra panašios. Kaip pateikiama informacija, koks jos išdėstymas ir kaip ji yra pasiekiama skaitytojui. Kaip atrodo pats puslapis ir kokie yra pasirinkimai.

Kokia informacija yra pradiniame puslapyje Ieškome konkrečios sporto šakos Kiek galima iškart nesirenkant pažiūrėti sporto naujienų Ieškome informacijos apie lietuvių sportininkų pasiekimus Informacijos pateikimas
www.delfi.lt Pradiniame puslapyje vienoje vietoje yra pateikiama svarbiausi, naujausi pranešimai. Taip pat yra pridėtos nuotraukos. Sportas suskirstytas į skiltis. Jei ieškome tokiu sporto šakų kaip krepšinis, futbolas, f-1 tada bus lengva rasti, nes šios sporto šakos yra išskirtos iškarto. Auto moto sporto šaka yra taip pat išskirta, bet jau reikia pasirinkti sporto skilti ir iš pateikto sąrašo pasirinkti šią sporto šaka. O kitų sporto šakų reikia ieškoti tarp likusių sporto naujienų. Pradiniame puslapyje pateikiamos 5 karščiausios naujienos. Toliau yra pateikiamos sporto šakų naujienos. Kiekvienos šakos skirtingai, atsižvelgiant prieš kiek laiko tai įvyko. ( Senesnės naujienos nerodomos, rodomos tik naujausios, yra nuo2 iki14 naujienų) Pradiniame puslapyje, nėra išskirta skiltis lietuvių sportininkams. Atitinkamai pagal sporto šaka galima rasti lietuvių pasiekimus, tarp visu naujienų. Jei tai yra „karšta“ naujiena tai ji bus su nuotrauka ir išskirta pradžioje. Pasirinkus skilti Sportas. Visas sportas pateikiamas vienoje vietoje. Viršuje naujausi pranešimai, po to sportas suskirstytas į šakas. Pasirinkus naujieną, perkraunamas puslapis ir pateikiama išsami informacija. Yra nurodyta jei informacija buvo paimta iš kito tinklalapio, galima į jį pereiti.
www.15min.lt Pradiniame puslapyje (viršuje) sportas yra išmėtytas, bet pateikiami naujausi pranešimai. Puslapio pabaigoje yra visas sportas sudėtas į vieną vietą. Yra nuotraukos. Pagrindiniame puslapyje konkrečią sporto šaka rasti sunku, nėra suskirstymo. Pasirinkus sporto skilti galima pasirinkti: krepšinis, futbolas, lengvoji atletika, autosportas, tenisas, ekstremalu, kita, žiemos sportas. Pradiniame puslapyje yra pateiktos 7 naujienos (jos kinta priklausomai nuo įvykių datos, todėl ir naujienų skaičius kinta). Pradiniame puslapyje, nėra išskirta skiltis lietuvių sportininkams. Atitinkamai pagal sporto šaka galima rasti lietuvių pasiekimus. Jei tai yra „karšta“ naujiena tai ji bus su nuotrauka ir išskirta pradžioje. Pasirinkus skilti Sportas. Naujausi pranešimai yra viršuje, toliau yra senesni, nėra jokio skirstymo į sporto šakas. Viršuje yra skirstymas, reikia papildomai pasirinkti. Pasirinkus naujieną, perkraunamas puslapis ir pateikiama išsami informacija. Yra nurodyta jei informacija buvo paimta iš kito tinklalapio, galima į jį pereiti.
www.alfa.lt Pradiniame puslapyje yra išskirta skiltis sportas. Pateikiama naujausios, svarbiausios naujienos. Yra pridėtos nuotraukos. Pagrindiniame puslapyje konkrečią sporto šaka rasti sunku, nėra suskirstymo, yra tik nuotraukos kurios atspindi sporto šaką. Pasirinkus sporto skilti galima pasirinkti: krepšinis, futbolas, tenisas, auto, kitos sporto šakos. Pradiniame puslapyje yra pateiktos 10 naujienų ( jos kinta priklausomai nuo įvykių datos, todėl ir naujienų skaičius gali kisti). Pradiniame puslapyje, nėra išskirta skiltis lietuvių sportininkams. Atitinkamai pagal sporto šaka galima rasti lietuvių pasiekimus. Jei tai yra „karšta“ naujiena tai ji bus su nuotrauka ir išskirta pradžioje. Pasirinkus skilti Sportas. Naujausia žinia parašoma viršuje, toliau visos naujienos suskirstytos pagal sporto šakas. Pasirinkus naujieną, perkraunamas puslapis ir pateikiama platesnė informacija. Yra nurodyta jei informacija buvo paimta iš kito tinklalapio, galima į jį pereiti.
www.lrytas.lt Pradiniame puslapyje yra pateikta sporto, krepšinio, futbolo skiltys. Pateikiama naujausios žinios. Yra kelios nuotraukos. Pradiniame puslapyje sportas suskirstytas į krepšinis, futbolas ir sportas. Pasirinkus sporto skilti, nėra jokio suskirstymo, viskas vienoje vietoje. Pradiniame puslapyje yra pateikta 15 naujienų ( jos kinta priklausomai nuo įvykių datos, sporto yra trys skiltys ir kiekvienoje yra po 5 naujienas). Pradiniame puslapyje, nėra išskirta skiltis lietuvių sportininkams. Atitinkamai pagal sporto šaka galima rasti lietuvių pasiekimus. Jei tai yra „karšta“ naujiena tai ji bus su nuotrauka ir išskirta pradžioje. Pasirinkus skilti Sportas. Atsidaro kitos sporto šakos, viskas vienoje vietoje, sudėta pagal pranešimo datą. Galima pasirinkti iškart krepšini ir futbolą. Pasirinkus naujieną, perkraunamas puslapis ir pateikiama platesnė informacija. Yra nurodyta jei informacija buvo paimta iš kito tinklalapio, galima į jį pereiti.
www.sportas.lt Pradiniame puslapyje yra pateikiamos naujienos ir kur tos naujienos buvo parašytos. Nėra nuotraukų. Naujienos suskirstytos į naujausias ir populiariausias. Visas sportas sudėtas į vieną vietą. Pradiniame puslapyje, naujienos nėra suskirstytos. Bet viršuje yra suskirstymas: krepšinis, futbolas, autosportas,ledo rutulys, tenisas, atletika, kitos sporto šakos. Pradiniame puslapyje yra pateiktos 5 naujienos ( jos kinta priklausomai nuo įvykių datos). Taip pat yra sąrašas populiariausiu naujienų. Pradiniame puslapyje, nėra išskirta skiltis lietuvių sportininkams. Atitinkamai pagal sporto šaka galima rasti lietuvių pasiekimus. Jei tai yra „karšta“ naujiena tai ji bus išskirta pradžioje. Iškarto galima pasirinkti naujieną, arba pasirinkti sporto šaką.

Pasirinkus naujieną, perkraunamas puslapis ir nekeliaujama į tinklalapį kur ši naujiena buvo parašyta ir pateikiama išsami informacija.

www.infosport.lt Pradiniame puslapyje surašytos pagrindinės naujienos. Yra suskirstyta į sporto šakas. Nėra nuotraukų. Pradiniame puslapyje sporto naujienos suskirstytos į: krepšinis, futbolas, tenisas. Pasirinkus skilti visos sporto šakos iššoka pasirinkimų langas su daug sporto šakų (37 sporto šakos). Pradiniame puslapyje pateikiamos karštos naujienos-3. Toliau yra krepšinio, futbolo, teniso taip pat 3naujienos. Pradiniame puslapyje, nėra išskirta skiltis lietuvių sportininkams. Atitinkamai pagal sporto šaka galima rasti lietuvių pasiekimus (daug naujienų apie juos). Jei tai yra „karšta“ naujiena tai ji bus išskirta pradžioje. Iškarto galima pasirinkti naujieną, arba pasirinkti sporto šaką iš iššokančio menių. Pasirinkus naujieną perkraunamas puslapis, parašyta iš kur paimtas puslapis. Kai kurios naujienos pateikiamos neišsamiai, vos keliais sakiniais, nukreipiama į puslapį kur tą naujiena buvo parašyta.Ieškome konkrečios informacijos

Pasirinktuose puslapiuose ieškome konkrečios mus dominančios informacijos, apie skirtingas sporto šakas. Taip palyginsime svetaines, pagal išdėstoma informacija, bei jos pateikimą skaitytojui. Pamatysime kiek žingsnių reiks padaryti, kol pasieksime reikalinga informaciją.


Ieškome informacijos apie LKF 2011m. finalą. Ieškome informacijos apie F-1 2011m. prasidėsiantį sezoną. Ieškome informacijos apie „Eurobasket2011“ Ieškome informacijos apie Planetos kalnų slidinėjimo pirmenybes 2011m.

Delfi

Norint rasti tokią informaciją būtini trys paspaudimai, jei žinoma data, kada vyko toks įvykis tada tai galima rasti per 4 paspaudimus, jei nežinoma data tai gali užtrukti ilgai, kol pataikysi į reikiama datą kalendoriuje. Reikalingi du paspaudimai ir randama visa informacija susijusi su F-1 ir nauju sezonu. Mažiausiai trys paspaudimai, nėra išskirta atskiros skilties, reikia ieškoti tarp krepšinio visų naujienų. Todėl gali pakakti ir trijų paspaudimų jei apie tai rašė šią savaite, bet jei naujienos senesnės tada reiks ieškoti naujienų archyve. Reikalingi mažiausiai du paspaudimai. Nėra išskirta sporto šakos. Reikia ieškoti tarp kitų sporto šakų. Jei tai vyko šiomis dienomis pirmame puslapyje bus ši naujiena, jei tai vyko seniau tai teks ieškoti archyve.

15min

Norint rasti naujieną reikalingi 4 paspaudimai, reikia per visas naujienas eiti iš eilės, nėra kalendoriaus. Reikalingi du paspaudimai ir randamos naujienos susijusios su autosportu, o ten yra ir F-1 naujienos. Reikalingi du paspaudimai. Yra atskira skiltis, kur rašomos visos naujienos. Reikalingi du paspaudimai. Yra išskirta žiemos sporto skiltis. O čia reikia skaityti naujienas ir susirasti tai ko ieškome. Naujienos sudėtos pagal datą.

Alfa

Norint rasti tokią informaciją būtini trys paspaudimai, kad nueitumėme į krepšinio skiltį. Tačiau tokios informacijos nepavyko rasti, nes naujienų archyve buvo tik savaitės naujienos, o iššokantis kalendorius neveikė. Reikalingi du paspaudimai. Randamos auto naujienos, o čia ieškome informacijos apie F-1. Priklausomai nuo to kada parašyta naujiena ji atitinkamai būna ir išdėstyta. Reikalingi du paspaudimai kad rastumėme naujienas susijusias su krepšiniu. Nėra išskirta atskira skiltis, todėl reikia ieškoti tarp visų krepšinio naujienų. Nieko nepavyko rasti,nes neveikia kalendorius ir senų pranešimu rasti nepavyko. Reikalingi du paspaudimai, kad rastumėme kitas sporto šakas. Reikia peržiūrėti visas ten rašomas naujienas. Archyve nieko rasti nepavyko, nes neveikia kalendorius.

Lrytas

Norint rasti informaciją apie LKF vyrų finalą reikia paspausti 7 kartus. Paspaudimų skaičius priklauso nuo naujienos datos. Kuo senesnė naujiena tuo daugiau paspaudimų reikės. Ieškomos informacijos nepavyko rasti. Paspaudus vieną karta pavyko rasti informaciją. Paspaudimų skaičius priklauso nuo naujienos datos. Kuo senesnė naujiena tuo daugiau paspaudimų reikės. Norint rasti informacijos šia tema reikia paspausti tris kartus. Paspaudimų skaičius priklauso nuo naujienos datos. Kuo senesnė naujiena tuo daugiau paspaudimų reikės.

Sportas

Informacijos rasti nepavyko. Informacijos kiekis ribotas, naujienos tik keliu dienų senumo, bei pateikiamos iš kitų puslapių. Informacijai rasti reikalingas vienas paspaudimas. Informacija pateikiama iš F-1.lt puslapio. Informacijai rasti reikalingas vienas paspaudimas. Informacija pateikiama iš eurobasket.lt puslapio. Informacijai rasti buvo reikalingi du paspaudimai. Tašiau informacija pateikiama iš kitų puslapių. Informacijos kiekis ribotas ir laikinas.

Infosport

Informaciją rasti pavyko per keturis paspaudimus. Paspaudimų skaičius priklauso nuo naujienos datos. Kuo senesnė naujiena tuo daugiau paspaudimų reikės. Informacijai rasti reikėjo vieno paspaudimo. Paspaudimų skaičius priklauso nuo naujienos datos. Kuo senesnė naujiena tuo daugiau paspaudimų reikės. Informacija galima rasti per du paspaudimus. Paspaudimų skaičius priklauso nuo naujienos datos. Kuo senesnė naujiena tuo daugiau paspaudimų reikės. Informacija galima rasti paspaudus vieną kartą. Paspaudimų skaičius priklauso nuo naujienos datos. Kuo senesnė naujiena tuo daugiau paspaudimų reikės.


Kaip matome, paspaudimų skaičius dažniausiai priklauso nuo įvykio datos. Šviežioms naujienoms reikia mažiau paspaudimų, todėl jas lengviau surasti. Mažiausiai žingsnių reikalauja svetainė Alfa.lt. Sportas.lt neatsilieka, tačiau jame informacija pateikiama iš kitų puslapių, pvz.: F-1.lt, eurobasket.lt.


Vartotojai ir reitingas

Pagal svetainės www.alexa.com duomenis lyginamos pasirinktos svetainės. Ši svetainė parodo tinklalapio reitingą Lietuvoje bei Pasaulyje, taip pat ji parodo vartotojų grupes.

Tinklapio vertę nustatėme remiantis bizinformation.org tinklalapio duomenimis (duomenys žiūrėti 2011-04).

Naudojantis populiariausiomis paieškos sistemomis (www.google.lt, www.yahoo.com, www.bing.com) buvo mėginama sužinoti kiek iš šių sistemų yra nuorodų į mūsų pasirinktas svetaines.

Tinklapio vertė Vartotojai Reitingas (Pagal Alexa) Nuorodos į svetainę

Delfi

Alexa

7,5 mil. Lt patikslinti 18 - 24 (pagal Alexa) Pasaulyje 3 216

Lietuvoje 5

Iš google apie 18 400 000

Iš yahoo 1 410 000

Iš bing 1 500 000

15min

Alexa

2,1 mil. Lt patikslinti 18 - 24 (pagal Alexa) Pasaulyje 9 859

Lietuvoje 11

Iš google 4 900 000

Iš yahoo 496 000

Iš bing 472 000

Alfa

Alexa

2,5 mil. Lt patikslinti 18 - 24 (pagal Alexa) Pasaulyje 13 125

Lietuvoje 16

Iš google 79 200 000

Iš yahoo 43 100 000

Iš bing 44 100 000

Lrytas

Alexa

4,6 mil. Lt patikslinti 18-24 (pagal Alexa) Pasaulyje 6 045

Lietuvoje 6

Iš google 41 200 000

Iš yahoo 104 000

Iš bing 123 000

Sportas

Alexa

9200 Lt patikslinti Informacija neteikiama (pagal Alexa) Pasaulyje 2 066 749

Lietuvoje nėra informacijos

Iš google 10 400 000

Iš yahoo 403 000 000

Iš bing 590 000

Infosport

Alexa

7500 Lt patikslinti 18 - 24 (pagal Alexa) Pasaulyje 15 355 468

Lietuvoje nėra informacijos

Iš google 15 600 000

Iš yahoo 31

Iš bing 3

Didžiausią vertę turintis delfi.lt Lietuvoje yra viena iš populiariausių svetainių (5 vieta pagal Alexa). Didžiausia vartotojų amžiaus grupė visose svetainėse tokia pati: 18-24 metų amžiaus. Nuorodų į svetaines iš didžiausių paieškos sistemų yra ganėtinai daug, todėl informaciją lengva rasti per "Google", "Yahoo" ir kitas paieškos sistemas.


Veikimas kitomis/neįprastomis sąlygomis


Veikimas kitose naršyklėse Veikimas be paveikslėlių Veikimas telefone

Delfi


Explorer: veikia gerai, greit pakrauna puslapį

Mozilla: veikia gerai, greit pakrauna puslapį

Opera: veikia gerai, greit pakrauna puslapį

Panaikinus paveiksliukus, nebesimato pasirinkimų, nebelieka meniu. Telefone veikia, pasirinkus sporto skilti atsidaro puslapis su sporto naujienomis, sporto šakų pasirinkimo nėra. Pritaikyta telefonui.

15min


Explorer: veikia gerai, greit pakrauna puslapį

Mozilla: veikia gerai, greit pakrauna puslapį

Opera: veikia gerai, greit pakrauna puslapį

Panaikinus paveiksliukus, nebesimato pasirinkimų, nebelieka meniu. Sunku suprasti kas kur yra. Telefone veikia. Pasirinkus sporto skiltį atsidaro puslapis su naujienomis, sporto šakų suskirstymo nėra. Sunkiai pakrauna, nes yra nuotraukos.

Alfa


Explorer: veikia gerai, greit pakrauna puslapį

Mozilla: veikia gerai, greit pakrauna puslapį

Opera: veikia gerai, greit pakrauna puslapį

Panaikinus paveiksliukus meniu lieka, viskas pakankamai aiškiai matosi, galima viską suprasti. Telefone veikia. Yra mobili versija.

Lrytas


Explorer: veikia gerai, greit pakrauna puslapį

Mozilla: veikia gerai, greit pakrauna puslapį

Opera: veikia gerai, greit pakrauna puslapį

Panaikinus paveiksliukus meniu lieka, beveik nesiskiria nuo vaizdo su paveiksliukais, viskas aišku. Telefone veikia. Sunku rasti sporto skilti, reikia ieškoti tarp visų naujienų.

Sportas


Explorer: veikia gerai, greit pakrauna puslapį

Mozilla: veikia gerai, greit pakrauna puslapį

Opera: veikia gerai, greit pakrauna puslapį

Panaikinus paveiksliukus meniu lieka, vaizdas beveik nepasikeičia. Telefone veikia. Yra suskirstyta į sporto šakas. Sunkiai pakrauna. Veikimas kaip ir kompiuteryje.

Infosport


Explorer: veikia gerai, greit pakrauna puslapį

Mozilla: veikia gerai, greit pakrauna puslapį

Opera: veikia gerai, greit pakrauna puslapį

Panaikinus paveiksliukus dingsta pagrindinis meniu, kur yra pasirinkimas sporto šakų, sunku rasti reikiama sporto šaką. Telefone veikia. Vaizdas panašus į vaizdą kompiuteryje. Negalima pasirinkti sporto šakos. Informacija pateikiama bendrai.


Visas pasirinktas svetaines atidaro bet kokia interneto naršyklė, nekyla jokių problemų. Su kai kuriomis svetainėmis kyla problemų, kai išjungiami paveiksliukai, nes kai kur nelieka meniu su pasirinkimu, todėl kyla problemų ieškant sporto skilties. Ne visos svetainės pritaikytos veikimui telefone, kai kurios sunkiai pasikrauna, arba nepilnai pakrauna. Tik svetainė delfi.lt yra pritaikyta veikimui telefone. Kitose svetainėse yra per daug nuotraukų, todėl sunkiai veikia puslapiai. Dauguma svetainių veikia tuo pačiu principu kaip ir kompiuteryje.


Štai kaip atrodo 15min.lt ir delfi.lt nenaudojant paveiksliukų.

15minbepav.jpg Delfibepav.jpgIšvados

Svetainių lyginimas įvairiais kriterijais

Kriterijai Delfi 15min Alfa Lrytas Sportas.lt Infosport

Vartotojų sąsajos suprantamumas

Viskas suprantama Viskas suprantama Suprantama Suprantama Viskas suprantama Suprantama

Vartotojų sąsajos patogumas

Patogi Patogi Patogi Patogi Patogi Patogi

Vartotojų sąsajos paprastumas

Paprasta Paprasta Paprasta Paprasta Paprasta Paprasta

Vartotojų sąsajos spalvų darna

Suderintos Suderintos Suderintos (tik neaišku ar daltonikams tokios spalvos tinka) Suderintos Suderintos Suderintos

Informacija pradiniame puslapyje

yra yra yra yra yra yra

Sporto šakų suskirstymas (pradiniame puslapyje, naujienose)

yra nėra nėra yra nėra yra

Sporto šakų suskirstymas

yra yra yra yra yra yra

Nuotraukos (pradiniame puslapyje)

yra yra yra yra nėra nėra

Nuotraukos

yra yra yra yra yra yra

Paieška

yra yra yra yra yra yra

Informacijos pateikimo vieta pradiniame puslapyje (pradinio puslapio viršuje, viduryje, apačioje)

viduryje pabaigoje viduryje viduryje tik sportas tik sportas

Sporto skilties pasirinkimo galimybė

yra yra yra yra tik sportas tik sportas

Sporto šakų pasirinkimas

viršuje viršuje puslapio eigoje šone viršuje viršuje(iššokantis meniu)

Lietuvių sportininkų išskyrimas

nėra nėra nėra nėra nėra nėra

Informacija pasirinkus naujieną pateikiama tame pačiame puslapyje

taip taip taip taip ne taip

Ar išsami informacija

taip taip taip taip taip ne

Ar yra šaltiniai iš kur paimta informacija

taip taip taip taip taip taip

Puslapio veikimas išjungus paveikslėlių rodymą

yra trūkumų yra trūkumų veikia gerai veikia gerai veikia gerai yra trūkumų

Puslapio veikimas pakeitus raišką

veikia veikia veikia veikia veikia veikia

Puslapio atitikimas pagal standartus, HTML klaidos

445 Errors, 129 warnings validator 202 Errors, 19 warnings validator 169 Errors, 14 warnings validator 226 Errors, 1 warning validator Netikrina 1195 Errors, 211 warnings validator

CSS klaidos (css-validator)

14 Errors css-validator 22 Errors css-validator 18 Errors css-validator 3 Errors css-validator 1 Errors css-validator 32 Errors css-validator

Ar veikia Ctrl+F

veikia veikia veikia veikia veikia veikia

Žingsnių skaičius ieškant informacijos apie LKF 2011 m. finalą.

4 4 3 7 informacijos nėra 4

Žingsnių skaičius ieškant informacijos apie F-1 2011 m. prasidėsiantį sezoną.

2 2 2 informacijos nėra 1 1

Žingsnių skaičius ieškant informacijos apie „Eurobasket2011“

3 2 2 1 1 2

Žingsnių skaičius ieškant informacijos apie Planetos kalnų slidinėjimo pirmenybes 2011 m.

2 2 2 3 2 1

Reitingas

Pasaulyje 3 216

Lietuvoje 5

Pasaulyje 9 859

Lietuvoje 11

Pasaulyje 13 125

Lietuvoje 16

Pasaulyje 6 045

Lietuvoje 6

Pasaulyje 2 066 749

Lietuvoje nėra informacijos

Pasaulyje 15 355 468

Lietuvoje nėra informacijos

Adreso patogumas

trumpas, patogus trumpas, patogus trumpas, patogus trumpas, patogus trumpas, patogus patogus

Reklamos kiekis

Didelis Didelis Didelis Didelis Nėra Vidutinis

Svetainės medis

Nėra Yra (meniu) Yra (meniu) Nėra Nėra Nėra

Pagal šią lentelę galima matyti kuri svetainė turi daugiau pliusų, o kuri daugiau minusų. Atlikus analizę galima teigti, kad tinklalapių delfi ir 15min pagrindinis trūkumas yra tai, kad jų veikimas sutrinka išjungus paveikslėlių rodymą. Tik šie trūkumai šiuos du puslapius išskiria iš panašių tinklalapių, tokių kaip lrytas, alfa.

Tinklalapiai kurie pateikia tik sporto naujienas yra skirtingi, pateikia naujienas skirtingai. Puslapis sportas.lt informacija pateikia išsamiai, o infosport.lt pateikia labai ribotai, tik pačią naujieną. Šių tinklapių valdymas skiriasi nuo anksčiau minėtų puslapių, kurie pateikia daugiau naujienų. Pagrindinis skirtumas yra tas, kad pasirinktą naujieną atidaro kitame lange, o kartais net iškarto nukreipia į kitą tinklalapį, kuriame ši naujiena buvo aprašoma.

Visi tinklalapiai daugiau ar mažiau atitinka vartotojų sąsajos projektavimo principus. Visos svetainės yra suprantamos, paprastos, valdomos beveik vienodai, vartotojas atsivertęs puslapį greitai perpranta kaip jis valdomas. Delfi ir 15min iš kitų tinklalapių išsiskiria spalvų gausa, tačiau tai klaidingas įspudis, nes puslapiuose daug reklamos. Delfi vartotojo sąsaja daug spalvų neturi, vyrauja geltona spalva. 15min spalvų daygiau, pagal jes galima atskirti kokią skiltį skaitai (pvz. stortas - orandžinė, pinigai - salotinė, kultūra - žalia). Kiti tinklalapiai yra pasirinkią raudoną ir mėlyną spalvą.

Validatorius pasirinktuose puslapiuose aptinka daug klaidų, tačiau tai nereikšmingos besikartojančios klaidos. Puslapiai užsikrauna greitai, neužstringa. Dažniausios klaidos:

  • element "script" undefined (You have used the element named above in your document, but the document type you are using does not define an element of that name.)
  • there is no attribute "..."(You have used the attribute named above in your document, but the document type you are using does not support that attribute for this element.)

Šios klaidos atsiranda nesilaikant XHTML 1.0 taisyklių.


Pasiūlymai

  • Galima sumažinti reklamos kiekį delfi, 15min, alfa ir lrytas puslapiuose, kad vartotojas nepraleistų svarbesnių straipsnių.
  • Visuose tinklalapiuose buvo sunku rasti informaciją apie Lietuvos sportininkus, todėl būtų naudinga sukurti atskirą skyrių mūsų šalies sportininkams.
  • www.15min.lt ir www.delfi.lt turėtų sutvarkyti svetainę taip, kad ji veiktų ir su išjungtais paveiksliukais.
  • Tinklalapiuose reikėtų suteikti vartotojams galimybę pasirinkti kalbą.

Autoriai

Darbą atliko:

Milda Vaitkevičiūtė (VIbns9-03)

Mindaugas Kubilius (VIbns9-02)


2011m.

Asmeniniai įrankiai
Google AdSense