VIbns9/dalinkis.eu/stage6.lt/freetorrent.lt

Iš Studento Vikis.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Nagrinėsiu tris panašios tematikos puslapius;

dalinkis.eu - torrentų trackeris
www.freetorrent.lt - torrentu trackeris
www.stage6.lt - filmų online puslapis

Šiuos puslapius pasirinkau nes esu jų savininkas ir pagrindinis administratorius.

Pradėsime nagrinėjimą nuo dalinkis.eu- kaip jau minėjau tracker‘is priklauso man, todėl šiam tinklapiui nagrinėsiu dvi sąsajas: vartotojo bei administratoriaus. Nagrinėjimą pradėsiu nuo registracijos (kadangi priėjimas prie pagrindinės puslapio funkcijos – torrentų siuntimo – tik registruotiems vartotojams)

Registracija1.png

Registracija yra labai paprasta, neperkrauta NEREIKALINGAIS dalykais. Visų pirmą vartotojui pagal IP adresą pritaukoma puslapio kalba, Lietuvos IP adresai- Lietuvių kalba, užsienio IP adresai- anglų kalba, jeigu vartotojas naudoja proxy, arba IP adresas yra gan naujas ir kalba parenkama klaidingai ( kas nutinka ne daugiau nei 1 iš 10000 vartotojų) kalba galima pasikeisti paspaudus Veliavėlę (pažymėta pirmu numeriu). Toliau registracija: naudojamas super paprastos registracijois modelis: 1 žingsnis, vartotojas privalo sutikti su puslapio taisyklėmis, taisyklės yra kelios ir pagrindinėsm tai yra dar kartą neapkrauname vartotojų bereikalingomis taisyklėmis bei jų skaitymu ir analizavimu. Norint pereiti prie sekančio žingsnio privaloma sutikti su puslapio taisyklėmis: t.y padaroma vienu pelės paspaudimu (standartiškai naudoma pirma uždėti varnelę ant „perskaičiau ir sutinku....“ o tik paskui spaudi „sekantis“, tačiau as naudoju vieno pelės paspaudimo mygtuko metodą, t.y paspaudimas „as perskaičiau ir patvirtinu jog sutinku su puslapio taisyklėmis“ traktuojamas kaip varnelės uždėjimas bei mygtukas „sekantis žingsnis“. Šiuo būdu sutaupau vieną peles paspaudimą bei žinoma vartotojo laiko. Pažymėta antra rodykle. Taip pat vartotojas čia pat gali pereiti į „pagalbos“ skyrelį, jeigu turi kažkokų registracijos neaiškumų. Pažymėta 4čia rodykle. Sekantis žingsnis: registracija.

Reg2.png

Kaip jau minėjau registracija paprasta: naudojami TIK mums būtini informacijos laukeliai: Slapyvardis: Manau komentuoti daug nereikia, slapyvardis- pseudonimas naudojamas vartotojos identifikacijai sistemoje. Taip pat suteikiama galimybė iškarto patikrinti ar toks vartotojo slapyvardis jau egzistuoja ar ne. Slaptažodis: privalomas bet kokios registracijos metu. Slaptažodžio pakartojamas – pakartojamas slaptažodis Elektroninis paštas: Taip pat suteikiama galimybė iškarto patikrinti ar toks emailas jau užregistruotas sistemoje ar ne. Emailas naudojamas registracijai patvirtinti. Slaptas klausimas bei atsakymas: naudojama tam, kad išvengti bereikalingu pašto serverio apkrovų, t.y vartotojui suteikiama galimybė ivesti savo slapta klausimą bei atsakymą ir slaptažodžio užmiršimo atveju galima naudoti šia funkcija ir išvengti slaptažodžio atstatymo instrukcijos siuntimo i vartotojo paštą (kurį sudaro keletas žingsnių). Taigi dar kartą sutaupome serverio resursų bei vartotojų laiko. Valstybė – naudojama nustatyti puslapio kalbai bei statistikai. Tave pakvietė – naudojama kaip referalų sistema Lytis bei gimimo diena – naudojama statistikai bei avatarų parinkimui.

Reg3.png

Naudojamas „gudrus“ javascriptas – todėl klaidos atveju, laukeliu informacija NĖRA pašalinama, išmetamas pranešimas, jog būtina redaguoti vieną ar kita laukelį, tačiau visa suvesta informacija lieka nepaktus. Tai yra labai didelis pliusas, nes daugumoje registracijų, klaidos atveju reikia suvedinėti viską iš naujo, kas labai erzina vartotojus, ir dažnas jų net nesivargina visą info suvesti iš naujo.

Pabaigus registracija—automatiškai prijungiama prie puslapio, bei aktyvuojamos visos puslapio galimybės.

Puslapis turi tikrai nemažai galimybių, tačiau atskirai ir plačiau panangrinėsim 2 pagrindinius scenarijus.

  1. Torrentu paieška bei jų siuntimas- tai būtų pagrindinė puslapio funkcija ir 95% aktyvių vartotojų naudojasi tuom.
  2. Forumas – aktyvus forumo naudojimas.

Pradėkime nuo pirmo bei pagrindinio – torrentu paieška bei jų siuntimas.

Paieska.png

Taigi prisijungęs vartotojas mato tokį (standartinį ) vaizdą, tai yra pirmą kartą prisijungusiems automatiškai pritaikoma „default“ tema- t.y defaul puslapio išdestymas ir dizainas. Vėliau esant reikalui ir norui dizainą galima keisti ir pritaikyti savo poreikiams. Viršuje matome logotipą, kurį paspaudus vartotojas grąžinamas į pagrindinį puslapį. Toliau seka viršutinė meniu juosta, kurios keletas meniu mygtukų susideda iš keliu pasirinkimų, tam naudoju drop-down metodą. Taigi norint susirasti parsisiųsti torrent‘ą reikia paspausti mygtuka „torrentai“ – paprasta. Toliau esam perkeliami į torrentų paieškos puslapi http://www.dalinkis.eu/browse.php

Paieska2.png

čia matome naujausius idėtus torrentus, tai pat užvedus pelę ant vieno ar kito – išmetamas torrento posteris ir pavadinimas. Norint surasti pageidaujamą torrentą – įrašome torrento pavadinimą arba trumpa pavadinimo frazę ir gauname rezultatus. Taip pat yra kategorijų filtras, kurį ijungus galime pasirinkti norimos kategorijos torrentus: t.y filmai lt, filmai ru, žaidimai t.t. Taip pat naudoju torentu filtrą: t.y galima filtruoti torrentus pasirenkant failo dydžio rėžius, įkėlimo laiką bei kita. Paieškos variklis yra kopijuotas nuo vieno didžiausio pasaulio trackerio pridedant keletą naudingų funkcijų. Paieška yra tikrai paprasta ir lengvai suvokiama. Keletu pelės paspaudimų galime atlikti daug sudėtingu funkcijų bei gauti pageidaujamus ir tikslius rezultatus. Visur naudoju JS todėl nereikia papildomai refrešintiu puslapio. Kategorijos bei filtras padarytas naudojant MooTools JS technologija, todėl paspaudus labai gražiai išlenda papildomos lentelės

By default puslapis naudoja viršuje aprašytą paieškos variklį, tačiau senieji vartotojai turi galimybę ją pasikeisti i ankstesniają paieškos versiją ir naudotis senuoju paieškos varikliu. Todėl viršuje matome sistemos pranešimą „Jei norite naudotis senąja torrentų paieška, spauskite ČIA.”

Paieska3.png

Randame patikusį torrentą:

Trr1.png

Matome pilną torrento aprašymą: informaciją, trailerį, posteri, filmo screenus, režisierių, kalbą, aktorius t.t ir t.t (visas screenas netilpo) Matome gan aiskų ir išsiskiriantį mygtuką „atsisiųsti“ jį paspaudus atsisiunčiamas torrent failiukas, kurį atidarius su torrent siuntimo programa parsiunčiamas failas. Trumpai išnagrinėjome pirmąjį ir pagrindinį scenarijų—torrentų paieška bei jų siuntimas. Toliau nagrinėsime „forumo“ scenraijų.Forum1.png

Forumas

Forumą randame viršutinėje meniu juostoje, užvedus pelę ant mygtuko „forumas“ išmetamas drowpdownas su keletu pasirinkimų. Pasirinkima yra aiškus ir tikslingi. Forumas- bendras forumas su visom temom. Žiūrėti naujus pranešimus- funkcija parodanti pranešimus kurių dar TU neperžiūrėjai Žiūrėti šiandienos pranešimus – funkcija filtruojanti tik šiandienos forumo pranešimus Ieškoti forume – forumo paieškos variklis.Variklis1.png

Paieška vykdoma pagal pasirinktą keywordą, bei yra keletas filtrų susiaurinančių paiešką.

Variklis2.png

Taip pat galime pasirinkti peržiūrėti visas temas: lentelės nėra perkrautos ir pateikiama tik aktuali informacija: Temų pavadinimai, temų moderatoriai, paskutinis pranešimas, skilčių skaičius bei pranešimų skaičius, Įejus į forumo temą galime pateikti savo pranešimą.

Pranesimas1.png

Taip pat pateikiama naudinga trumpa forumo statistika: Kiek dabar prisijungusių narių, kieno šiandien gimtadieniai, kiek parašyta pranešimų ir t.t Taigi abu scenarijai išanalizuoti, sistema gan patogi ir aiški ir padaryti vieną ar kitą žingsnį nėra sudetinga

Dabar analizuosime JS ir JAVOS panaudojimą. Javos dalinkis.eu puslapyje nenaudojame. JS yra naudojamas daugelyje vietų.

Java1.png

Visų pirma neveikia reklamų blokai, reklamos gaunamos iš adclick.lt ir be javascripto reklamos nėra publikuojamos. Adclick reklamų ( kaip ir milžinės GOOGLE) kodai pateikiami script javascript technologija ir jis grąžina iš adcliko reklamos kodą, todėl be JS mes negauname reklamų.

Java2.png

Ajaxas taip pat naudojamas pagrindiname titulinio puslapio bloke „rekomenduojami filmai“ – puslapiavimas yra padarytas su ajax;u. Paspaudus puslapio numeri, atsinaujina tik šis blokas ,bet ne visas puslapis. Plius tu esi perkeliamas i puslapio viršų, ten kur prasideda rekomenduojami filmai. Kai puslapis užkraunamas— ajaxas sudėlioja kiekvienam rekomenduojamam filmui nuorodą (šiame puslapiavime), jog viskas krautūsi iš Ajax‘o ir naudotų mažiau puslapio resursų. Kai javascriptas išjungtas—neuždedamos nuorodos ir lieka senos sukurtos php nuorodos. Tuomet naudojama daugiau serverio resursu ir kur kas nepatogesnis bloko valdymas.

Java3.png

Ajaxas taip pat naudojamas skaičiuoti ir atnaujinti klausytojų skaičių bei užvedus pelės mygtuką ant DJ logotipo (šiuo atveju tai yra AutoDJ) yr parodoma dainos pavadinimas bei atlikėjas. Be ajaxo, klausytojų skaičius pasikeičia tik perkrovus puslapį, o informacija apie dabartinę dainą – nėra pateikiama.

Java4.png

Be javascripto neveikia facebook pluginas, tai yra gali spausti mygtuką „patinka“ bet prie gerbėjų sąrašo nebusi pridėtas. Šiam pluginui reikalingas JS.

Ajaxas.png

Kaip matome ajaxas naudojamas ir plugine „šaukykla“ be JS šaukykla neveikia, sukonstruota taip, jog ajaxas kas 15 sekundžių atnaujina vartotojų žinutes, jeigu ajaxas yra disabled—žinutes nebus rodomos.

Toliau ....

Ajax2.png

Torrentų paieškos variklis geriausiai veikia su JS. JS naudomas paslėpti kategorijų, filtro bei „kaip ieskoti“ blokų DIV‘us ir paspaudus atitinkama mygtuka „išlenda“ atitinkamas DIV‘as. Be JS by default div‘ai yra paslėpti ir įjungti jų negalima.

JS- ajaxas dar yra naudojamas ir kitose vietose (BALSAVIMAI, PEER'U/SEED'u ATNAUJIMINAI), tačiau pagrindines paminėjau. Pereikime prie kito žingsnio: skirtingų naršyklių puslapio atvaizdavimas.

Testuosime su 4iom naršyklėm: google chrome, mozilla firefox, opera, bei microsoft internet explorer Chrome, firefox bei Opera puslapi atvaizduoja taip pat:

Nars.png

Bet internet exploerer (toliau vadinsime IE) atvaizduoja kur kas kitaip: nes skiriasi CSS : pvz neturi šešėlių po raidėmis t.t


Vartotojų sąsajos kriterijų apžvalga:

Krit.png

keletas naudojamų technologijų:

Tech.png

Trukumai:

  • fiksuoto pločio vaizdavimo būdas gali sukurti labai daug laisvos vietos (angl. White

space) sąsajos vartotojams, kurių ekrano skiriamoji geba labai didelė; (tvarkomas šiuo metu)


Validat.png

Valid2.png

Komentaras: Kritiniu HTML klaidų nėra, viena klaida kyla iš banerių apsikeitimo web'o 468x60.lt- klaidą galiu pataisyti, bet reali situacija tokia, kad jie man pateike bug'ovą kodą.

kitos klaidos kyla iš Facebook'o:

Facebook fbml <fb:like>


Darbo autorius:

Karolis Šnarpūnas VIBNS903
Asmeniniai įrankiai
Google AdSense