Ve.lt

Iš Studento Vikis.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Ve lt.jpg

Vakarų ekspresas – dienraštis. Jo tikslas kuo tiksliau ir išsamiau pateikti naujienas.

Apsilankykite svetainėje! http://www.ve.lt

Turinys

Ką lankytojas gali rasti šioje svetainėje?

 • Naujienas iš viso pasaulio
 • Video ir nuotraukų galerijas
 • Sporto naujienas
 • Naujienų prenumeratą
 • Įvairius konkursus
 • Skelbimus apie dovanojamus daiktus
 • TV programą
 • Skaityti kartu su laikraščiu leidžiamus priedus

Kas yra ve.lt?

Vakarų ekspresas – dienraštis, leidžiamas Klaipėdoje nuo 1990 m. rugsėjo 15 d., išeina šešis kartus per savaitę. Kartu su laikraščiu leidžiami priedai „Eteris“, „Autosalonas“, „Sveikata“, „Litas prie lito“, „Prie jūros ir jūroje“, „Kultūros uostas“ ir „Šeštadienis“. Tiražas svyruoja nuo 15 000 iki 20 000, priklauso „Respublikos leidinių“ grupei. Platinamas Klaipėdoje, Gargžduose, Skuode, Mažeikiuose, Naujojoje Akmenėje, Palangoje, Kretingoje, je, Telšiuose, Šiauliuose, Rietave, Šilalėje, Neringoje, Šilutėje, Tauragėje, Jurbarke, Raseiniuose, Kaune, Marijampolėje, Vilniuje.

Trumpa šio dienraščio istorija

Dienraščio „Vakarų ekspresas“ ištakos – savaitraštis „Mažoji Lietuva“. 1988 m. liepos 7 d. grupė jaunų žurnalistų ir techninių darbuotojų, dirbusių tuometiniame LKP Klaipėdos miesto komiteto leidinyje „Tarybinė Klaipėda“, po pirmojo Sąjūdžio aktyvistų susirinkimo ksenografiniu būdu išleido leidinį, kuris vadinosi „Persitvarkymosi naujienos“, kurio tiražas buvo 30 egzempliorių. Nuo antrojo numerio leidinio pavadinimas pakeistas į „Mažoji Lietuva“. Tuo metu savaitraščio redakcija buvo įsikūrusi dviejuose miestuose: Klaipėdoje ir Vilniuje. 1989–1991 m. šio savaitraščio tiražas svyravo nuo 30 000 iki 50 000 egzempliorių. Daugiau nei metus „Mažoji Lietuva“ buvo populiariausias leidinys Lietuvoje[reikalingas šaltinis]. 1990 m. rugsėjo 15 d. išleistas pirmasis „Vakarų ekspreso“ numeris. Jo išleidimo tikslas – alternatyva „Tarybinei Klaipėdai“. Nuo 1992 m. sausio leidžiamas jau tris kartus per savaitę – antradieniais, ketvirtadieniais, šeštadieniais. Nuo 1993 m. nutraukta savitraščio „Mažoji Lietuva“ leidyba, o „Vakarų ekspresas“ tampa dienraščiu.

1996 m. buvo išplėsta veikla: įsteigtos redakcijos atstovybės Gargžduose, Šilutėje, Kretingoje. Liepos 1 d. dienraščio leidybines teises iš UAB „Mažoji Lietuva“ perėmė UAB „Brolių Tomkų leidyba“. 1999 m. startavo internetinė svetainė adresu www.vakaru-ekspresas.lt, kuris 2004 m. pakeistas į www.ve.lt.

Puslapio statistika

Alexa

Pagal Alexa reitingą pasaulio mastu svetainė http://www.ve.lt www.ve.lt] yra 68,200 vietoje, o Lietuvos mastu - 75.

Šis dienraštis nėra itin populiarus Lietuvoje, todėl, kad joje itin daug informacijos iš viso pasaulio, todėl skaitytojų ratas sumažėja, taip pat didžioji vartotojų dalis yra iš Žemaitijos.

Pagrindiniai raktažodžiai, kuriais randama svetainė:

 • vakaru ekspresas (1.91%), ve (1.64%), ve.lt (1.2%), lietuvos rytas (0.72%), vakaru ekspresas dienrastis (0.72%), www.ve.lt (0.55%), klaipedos dienrastis siulo darba (0.44%).

Praktiškai visi raktažodžiai iš karto atveda į puslapį, vienintelis "lietuvos rytas" neatinka to, tačiau jis yra turbūt rodomas, nes "Vakarų ekspresas" yra taip pat dienraštis, kaip ir "Lietuvos Rytas", todėl iš dalies glaudžiai siejasi.

Vartotojų auditorija pagal pasaulio šalis:

Pagal šią statistiką Lietuvos gyventojai daugiausiai lankosi puslapyje. Kitų šalių gyventojų lankomumas padidėtų, jei puslapis būtų kuriamas ne tik lietuvių kalba.

 • Lietuva 94,5%
 • Jungtinė karalystė 3,4%
 • Kitos 2,1%

Bizinformation

 • Tinklapio vertė pagal http://bizinformation.org : apie 732000 Lt
 • Dienos peržiūrų skaičius 9152
 • Dienos lankytojų skaičius 4214

Pagal šiuos duomenis galima daryti išvada, kad tai tikrai nėra vienas lankomiausių Lietuvos tinklalapių, didžioji dalis vartotojų yra iš Žemaitijos.

Icentras

 • Apytikslė puslapio vertė: apie 66 700 LTL
 • Galimas uždarbis per dieną: apie 90 LTL
 • Parodymų per dieną: 14 343

Išorinis sistemos stebėjimas

Puslapio lango išdėstymas

Portalo spalvos parinktos tinkamai. Dominuoja balta ir mėlyna, kurios nevargina lankytojo. Teksto dydis galėtų būti šiek tiek didesnis. Tarpai tarp žodžių atitinka šrifto aukštį. Svarbiausių straipsnių pavadinimai yra išryškinti, kad lankytojas iškart atkreiptų į juos dėmesį.Puslapio viršuje yra pagrindinės informacijos juostos. Žemiau yra pateikiami populiariausi straipsniai, kontaktai, greitos nuorodos, ir nemažai reklamos, kuri truputį trukdo lankytojui surasti tai, ko būtent jis nori iš portalo.


Sistemos populiarumas

Šiame tinklapyje lankosi žmonės, kurie nori sužinoti naujausią ir tikslią informaciją netik iš Lietuvos, bet ir viso pasaulio. Informacinio tinklapio Alexaduomenimis puslapio lankytojų daugumą sudaro Lietuvoje gyvenantys asmenys 94.5%.

Meniu punktų patogumas, pastebimumas

Meniu yra aiškios struktūros, lankytojui nesunku surasti jį dominančią informaciją. Meniu juostoje yra 6 pagrindinės temos, pasirinkus temą informacija yra išskirstoma į dar kelias konkretesne potemes. (Pvz Tema: Žinios. Potemės: Karštos žinios, Lietuva, Ekonomika, Kriminalai, Sportas, Visuomenė, Kultūra, Psaulis, Laisvalaikis;).

Sistemos matomumas skirtingomis naršyklėmis

Puslapis pritaikytas skirtingoms naršyklėms (Mozilla Firefox,Opera, Internet Explorer atidaro įvedus www.ve.lt);

Reklama puslapyje

Puslapyje nėra itin daug reklamos, tačiau itin trukdo dėmesį sutelkti "flash" reklama. Reikia pabrėžti, kad kai kuri reklama gali būti itin naudinga (pvz.: Reklama apie aukštąsias mokyklas ir kolegijas, kur pateikiama informacija abiturientam, apie stojimo sąlygas).

Paieška puslapyje

Tinklapis www.ve.lt yra pritaikytas paieškai,kuria yra visiškai paprasta ir patogu naudotis. Paieškos lauką rasime lango viršuje, dešinėje pusėje. Įvedus raktinį žodį pirmiausia lankytojui yra pateikiama su tuo žodžiu susijusi informacija būtent iš www.ve.lt portalo.

Vartotojo sąsaja

Vartotojo sąsajos projektavimo principų lentelė

Principas Paaiškinimas Ar atitinka? Komentaras
Vartotojų pažinimas Sąsaja turi būti pagrįsta vartotojui suprantamais terminais ir koncepcijomis. Taip Terminai suprantami, kalba yra aiški, labai kasdieniška.
Minimalus nustebimas Komandos veikia žinomu būdu ir vartotojas gali iš anksto nustatyti panašios komandos veiksmus. Taip Navigacija po svetainę paprasta ir suprantama, nera nieko nereikalingo.
Atstatomumas Lengvas klaidų taisymas – galimybė panaikinti atliktus veiksmus. Taip Veikia atgalinė komanda.
Vartotojų skirtingumas Turi būti skirtingos sąsajos skirtingiems vartotojų tipams. Ne Sąsaja beveik nesiskiria prisijungus, sunku tai pastebėti.
Greitas išmokstamumas Nereikia investuoti pernelyg daug laiko norint išmokti, kaip naudotis. Taip Meniu pasirinkimai lengvai suprantami, aiškūs, viskas išdėstryta, taip, kad kuo lengviau būtų naudotis.
Atgalinis ryšys Kiekvienam vartotojui suteikta teisė apie sąsają pateikti atgalinį ryšį (feedback). Taip Galima susisiekti su administratoriumi elektroniniu paštu.
Kalbos barjeras Visos sąsajos turi būti prieinamos jų gimtąja kalba. Ne Tik lietuvių kalba.
Vidinės paieškos sistema Vartotojo sąsaja turi turėti paieškos sistemą savo viduje. Rezultatai turi būti tikslūs pagal užklausą. Taip Paieška veikia gerai, galima ieškoti strai[psnių pagal datą, žodžius ar simbolius.
Informacijos neperkrautumas Neturi būti nereikalingos informacijos, nereikalingų nuorodų ir pan. Ne Reklamos yra šiek tiek per daug.
Malonumas Gana subjektyvus principas teigiantis, jog vartotojui turi būti malonu naudotis sukurta sąsaja. Taip Puslapyje dominuoja mėlyna spalva, todėl veikia atpalaiduojančiai..


Ar yra viskas, ko tikimasi iš tinklapio?

Tikslas Atsakymas
Paprastas naudojimasis Taip
Vertimas į užsienio kalbą NE
Naujausios/įdomiausios naujienos matomiausioje vietoje Taip
Patogi straipsnių paieškos sistema Taip
Galimybė naujienas gauti elektroniniu paštu Taip
Reklamos perteklius Ne
Lengvas klaidų taisymas, atstatumumas Taip
Straipsnių aprašymai, nuotraukos, video, komentarai Taip
Galimybė atsiųsti ve.lt redakcijai savo naujieną Taip

XHTML kodas

Patikrinus XHTML rekomedacijas :

 • Errors found while checking this document as XHTML 1.0 Transitional!

Result: 46 klaidos (errors), 3 įspėjimai (warnings)

Pagal gautus duomenis matyti, jog tinklalapio kūrėjai neišpildė apsibrėžtų XHTML 1.0 taisyklių.

CSS kodas

Radau:

 • 92 klaidas (errors) ir 1305 įspėjimai (warnings)
 • URI: Patikrinimas

Pagal gautus duomenis puikiai matosi, kad puslapis nėra itin tvarkingas.

Privalumai, trūkumai bei patarimai

Privalumai

 • Puslapis turi aiškų turinį, skirtinga informacija yra skirtingose skiltyse;
 • Portalas turi savo laikraštį;
 • Svarbiausias ir įdomiausias dienos naujienas galima gauti tiesiai į savo el. pašto dėžutę;
 • Portalo lankytojai drąsiai gali reikšti savo nuomonę vienu ar kitu klausimu komentaruose;
 • Turi savo grupę www.facebook.com socialiniame tinklapyje;
 • Yra paieškos laukas;
 • Norint komentuoti straipsnius nereikia būti registruotu lankytoju;


Trūkumai

 • Puslapyje pernelyg daug reklamos, ji vargina skaitytoją;
 • Puslapyje nėra galimybės susikurti elektroninį paštą;
 • Puslapio lankytoją trikdo nuolat išmetamos "flash" reklamos;

Patarimai

 • Mažinti reklamos kiekį;
 • Galimybė susikurti elektroninį paštą;


Panašios svetainės

Puslapio pavadinimas Puslapio aprašymas Puslapio pranašumai Puslapio trūkumai Puslapių panašumai

delfi.lt

DELFI – internetinis naujienų portalas, veikiantis nuo 1999 m.

Delfi.lt – viena populiariausių naujienų svetainių Lietuvoje. Portalas taip pat veikia Estijoje, Latvijoje ir Ukrainoje. 100 % DELFI pajamų sudaro reklama – reklaminiai skydeliai. 60 % DELFI auditorijos sudaro vyresni nei 24 metų žmonės. Daugiausiai tai - išsilavinę, didesnes nei vidutines pajamas turintys skaitytojai.

Delfi įsikūręs žymiai seniau nei ve.lt, todėl turi daugiau vartotojų ir skaitytojų. Portale galima užsiregistruoti ir naudotis elektroniniu paštu. Yra daugiau galimų pasirinkti kalbos platformų: rusų, estų, latvių, ukrainiečių. Delfi.lt taip pat pateikia savo televiziją: Delfi TV, kurioje naujienos ne tik raštu, bet ir vaizdu. Trūkumai – pagrindinis puslapis labai perkrautas nereikalingomis reklamomis, peržiūros langas ilgesnis nei ve.lt. Galimybė gauti pačių naujausių įvykių apžvalgas, komentuoti straipsnius, nusiųsti savo naujieną, straipsniai suskirstyti į skyrelius.

lrytas.lt

Lrytas.lt - naujienų svetainė, kuri buvo sukurta pasiremiant dienraščiu Lietuvos Rytas. Lrytas.lt svetainėje pateikiamos visos naujienos iš jau minėtojo dienraščio ir dar daugiau. Galimybė žiūrėti Lietuvos Ryto TV laidas, patogiai rasti norimus straipsnius, mažiau reklamos nei delfi.lt. Nėra galimybės susikurti elektroninio pašto, puslapio dizainas truputį nykus, trūksta spalvų, peržiūros langas mažesnis. Yra galimybė patogiai skaityti visas naujienas, komentuoti straipsnius, iš šio puslapio nukeliauti į kitas naudingas nuorodas.

balsas.t

Balsas.lt - internetinis informacijos ir naujienų portalas. Balsas.lt vienas populiariausių internetinių svetainių Lietuvoje. Puslapio privalumas – įdomesnis ir patogesnis straipsnių ir naujienų išdėstymas puslapyje. Galimybė žiūrėti TV laidas, žinias. Daugiau nuorodų į gerus ir naudingus puslapius. Tinklapio dizaino spalva dominuoja raudona, kuri truputį erzina vartotojo akis, labai daug reklamos, kartais jos daugiau nei viso straipsnio. Naujienų apžvalgos ir straipsnių komentavimas, nuorodos į kitas svetaines.

15min.lt

15min.lt – interneto naujienų portalas. Pagrindinis jo tikslas – skaitytojams pateikti „gyvas“ naujienas. 2008 m. rugpjūčio 7 d. – paleistas naujienų portalas 15min.lt. Naujienos portale atnaujinamos ne rečiau kaip kas 15 minučių. Skaitytojams nereikia naudoti mygtuko „back“, nes perskaičius straipsnį, visas portalas matomas apačioje. Tinklalapyje galima rasti nuotraukų, galerijų, video, stebėti svarbiausius įvykius tiesiogiai. Dešinėje portalo pusėje galima rasti konkursų, žaidimų, interneto dienoraščių (redakcijos bei studentų tinklaraščiai), komentarų ir patarimų, televizijos programą ir t.t. Be to žalia spalva palengvina vartotojų žiūrėjimą į monitorių. Daugokai reklamos, ilgas peržiūros langas, nėra galimybės susikurti elektroninio pašto. Straipsnių skaitymas ir komentavimas, video ir foto peržiūros, konkursai.

Palyginimui su ve.lt pateikiu visų šių: delfi.lt, lrytas.lt, balsas.lt, 15min.lt palyginumus pagal alexa.com:

 • delfi.lt Alexa Traffic Rank 3254, Traffic Rank in LT 5. delfi.lt
 • lrytas.lt Alexa Traffic Rank 5339, Traffic Rank in LT 7. lrytas.lt
 • balsas.lt Alexa Traffic Rank 15051, Traffic Rank in LT 16. balsas.lt
 • 15min.lt Alexa Traffic Rank 12514, Traffic Rank in Lt 11. 15min.lt

Kita informacija

Darbą atliko

Mantas Janevičius Vibd8-01

Naudotojas: majanevici Vakarų ekspresas

Asmeniniai įrankiai
Google AdSense