Ebay.com

Iš Studento Vikis.

2010-06-09T12:10:46 versija naudotojo Pifas (Aptarimas | įnašas)
(skirt) ←Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija→ (skirt)
Peršokti į: navigaciją, paiešką

ebay.com - tai didžiausias pasaulyje internetinio apsipirkinėjimo tinklalapis. Šis aprašymas skirtas visiems norintiems sužinoti "Kaip išmokti pirkti ebay?".

1. Apsipirkinėti internetu mažiausiomis kainomis neišeinant iš namų visame pasaulyje.                       
2. Dalyvauti varžytuvėse ir laimėti prekių mažiausiomis kainomis.                                 
3. Turėti garantuotą apsaugą nuo apgavysčių.                                            
4. Mokėjimus atlikti didžiausioje pasaulyje elektroninėje sistemoje Paypal.                            
5. Turėti asmeninę istoriją bei savo reitingus.                                          
6. Gauti naujausią informaciją apie vykstančias akcijas bei naujoves tinklalapyje.                         
7. Parduoti savo asmeninius daiktus už pageidaujamą kainą.                                     
8. Parduoti arba neparduoti savo asmeninius daiktus aukcionuose už siūlomą kainą. 
                        

Turinys

Kuriai vartotojų grupei yra skirtas tinklalapis?

Tinklalapis skirtas visiems norintiems apsipirkinėti internetu. Amžiaus cenzas taikomas paaugliams iki 16 metų, jie negali patys apmokėti už savo prekes(t.y. pirkti), bei gauti mokėjimus į savo asmenines sąskaitas(t.y. parduoti). Skirtingose šalyse amžiaus cenzas gali būti ir daugiau metų, kadangi skiriasi amžius nuo kurio yra išduodamos debetinės bei kreditinės kortelės. Taip pat jei jau buvote užsiregistravę ebay.com savo asmenine informacija ir dėl tam tikrų priežasčių buvote pašalintas, niekada nebegalėsite naudotis ebay.com. Daugiau cenzų nėra.

Tinklalapio istorija

Tinklalapis buvo įkurtas 1995-08-03 m., gan kurioziškomis aplinkybėmis. 1995 m. rugsėjo mėn. Pierre Omidyar, Silicio slėnio programuotojas, gimęs Paryžiuje, greitosiomis sukūrė namų tinklalapį, kuris vadinosi „Auctionweb“ tam, kad savo merginai padėtų parduoti kai kuriuos daiktus. Idėjos esmė – automatizuoti varžytines, kad jose dalyvauti galėtų kiekvienas, nesvarbu, kur bebūtų. Pavadinimas „eBay“ atsirado vėliau, kai jis bandė užregistruoti sugalvotą pavadinimą EchoBay. Kadangi jis jau buvo užimtas, pavadinimas buvo sutrumpintas iki eBay. Daugiau informacijos Vikipedija.lt: --> [1]

Tinklalapio statistika

Google

[2] randa apie (459.000.000) rezultatų per (0,06 sek.);

Kodo validumas

Atsižvelgus į tinklalapio dydį, kodas tikrai pakankamai validus, tad galima prognozuoti, jog ir su visomis kitomis populiariausiomis naršyklėmis tinklalapis bus atvaizduotas taip kaip ir priklauso. Net skirtingose OS aplinkose, tinklalapis atvaizduojamas puikiai. Tai galima pažiūrėti per


Išsami serverio informacija iš Alexa

Dažniausiai naudojami raktažodžiai :

1. ebay 23.38%
2. ebay.com 3.11%
3. ebay motors 0.59%
4. half.com 0.34%
5. e bay 0.25%
6. www.ebay.com 0.24%
7. e-bay 0.20%

Alexa

Daugiausiai lankytojų yra iš:

Iš United States - 69.2%    
Iš United Kingdom - 2.3%    
Iš Canada - 2.2%      
Iš India - 2%        
Iš Australia - 1.4%      
 • Ebay.com tinklalapio IP adresas 66.135.200.27

www.Ripe.net informacija

www.ripe.net --> informacija [3]

organisation:  ORG-eG23-RIPE
org-name:    eBay GmbH
org-type:    LIR
address:     Ebay GmbH
        2145 Hamilton Ave
        San Jose, CA 95125
        United States
phone:      +13037054926
fax-no:     +13037902636
e-mail:     lsabo@ebay.com
mnt-ref:     EBAY-DE-MNT
-ref:     RIPE-NCC-HM-MNT
-by:     RIPE-NCC-HM-MNT
source:     RIPE # Filtered
role:      eBay Network  
address:     2145 Hamilton Ave, San Jose, CA 95125 
e-mail:     network@ebay.com  
admin-c:     EN505-RIPE 
tech-c:     EN505-RIPE  
nic-hdl:     eN505-RIPE 
source:     RIPE # Filtered 

www.whois.net informacija

www.whois.net informacija --> [4]

 Domain Name: EBAY.COM
 Registrar: MARKMONITOR INC.
 Whois Server: whois.markmonitor.com
 Referral URL: http://www.markmonitor.com
 Name Server: SJC-DNS1.EBAYDNS.COM
 Name Server: SJC-DNS2.EBAYDNS.COM
 Name Server: SMF-DNS1.EBAYDNS.COM
 Name Server: SMF-DNS2.EBAYDNS.COM
 Status: clientDeleteProhibited
 Status: clientTransferProhibited
 Status: clientUpdateProhibited
 Status: serverDeleteProhibited
 Status: serverTransferProhibited
 Status: serverUpdateProhibited
 Updated Date: 18-nov-2008
 Creation Date: 04-aug-1995
 Expiration Date: 03-aug-2018

Instrukcijos būsimiems vartotojams

Neregistruotiems vartotojams

Neregistruoti vartotojai ebay.com yra taip pat laukiami. Prieš apsispręsdami ar norės tapti nuolatiniais vartotojais jie turi tokias pat galimybes naršyti - ieškoti juos dominančios prekės, stebėti pasaulines įvairiausių prekių kainas ( dėvėtų ir naujų), gauti karščiausius pasiūlymus elektroniniu paštu. Jei randate ypatingą pasiūlymą kuris gali netrukus išgaruoti, galite prašyti draugų, kad jie jį jums nupirktų per savo profilį, tačiau visada geriausia būti nepriklausomam ir turėti savo.

Registracija ebay.com ir pirkimas

Įprasta registracija, svarbu teisingai nurodyti savo asmens, gyvenamosios vietos, pašto kodo (pašto kodo paieška - [5] ) duomenis. Tuomet kaip ir įprasta teks patvirtinti emailą (confirm email), daugiau saugumo priemonių čia nebus, jos bus kitame etape, paypal.com registracijoje. Įvedus reikiamą informaciją jūs galite pradėti "shoppintis". Yra dviejų tipų apsipirkinėjimas. "Aukcionai" - aukcion, "pirkti dabar" - buy it now, aukcionas su negalima rezervacija - aukcion, rezerve not met. Ką tai reiškia? Tai reiškia jei spaudžiate "pirkti dabar" iškarto nusiperkate prekę, už ją jums teks sumokėti ir ji tikrai atiteks jums. Sumokėti galite per savaitę laiko, jei nesumokėsite pardavėjas gali jums iškelti "ebay bylą" - ebay case. Ši byla kabės jūsų profilyje ir dauguma pardavėjų gali ignoruoti jus jei norėsite pirkti iš jų prekes. Byla liks visam gyvenimui. Net jei pakeisite ebay profilį, banko kortelė kuria buvo atsiskaitoma automatiškai bus priskiriama naujam profiliui - t.y. byla seks jums iš paskos. Be abejo yra išimčių, jei pardavėjas ignoruoja jūsų laiškus, ne pilnai į juos atsako, jūs galėsite apeliuoti šią bylą, tačiau tik tada kai byla jau pasirodys jūsų profilyje. Todėl prieš pirkdami gerai pamąstykite ar tikrai esate pasiruošę mokėti už prekes. Kitas būdas - "aukcionas". Šiuo būdu galima ypač pigiai įsigyti prekių. Jums tereikia "siūlyti" - place bid, jus tenkinančią kainą iki aukciono pabaigos (aukciono terminai būna įvairūs nuo 3 iki 31 dienos) ir jei neatsiranda kito pirkėjo siūlančio didesnę kainą jūs tampate nugalėtoju. Neretai pasitaiko jog pardavėjai jūsų siūlymą anuliuoja. Taip gali būti todėl jog jūs perkate prekę kuri yra nesiunčiama į jūsų šalį, regioną arba jūsų praeitis (feedback) yra per trumpa ir pardavėjas jumis nepasitiki. Nepagalvokite, kad taip lengvai laimėsite jei iki aukcionos pabaigos likus penkioms valandoms esate aukščiausiai eilėje. Beveik visada aukciono kaina kyla per paskutiniąsias 5 minutes, todėl aktyviai sekite aukciono pabaigą ir "biddinkit" jei prekė jums tikrai reikalinga. Taip pat jei "biddinat" per paskutiniąsias 5-20 sekundžių būkite garantuoti savo interneto greičiu, kadangi būtent jis gali jums pakišti koją, nespėjęs "pasiūlyti". Trečiasis variantas - aukcion, rezerve not met. Viskas identiška kaip ir ką tik apkalbėtame būde, tačiau tai reiškia jog net laimėjęs aukcioną, galite negauti prekės. Taip yra todėl, kad pardavėjas nenori rizikuoti ir jei nieks jos nepirktų atiduoti ją už grąšius, šis variantas pasitaiko retai, bet pasitaiko.

Registracija paypal.com

Įprasta registracija, svarbu teisingai nurodyti savo asmens duomenis, kreditinės ar diabetinės kortelės informaciją, kitaip ji nebus autorizuota. Užsiregistravus jums reikės atlikti dvi operacijas - patvirtinti emailą ( confirm email) ir autorizuoti banko kortelę ( confirm credit card). Autorizuojant banko kortelę, nuo jūsų kortelės bus nuskaitytas 1.5 euro mokestis, po to jūs jį galėsite išleisti apsipirkinėdami ar etc. Taigi patartina į kortelę persivesti bent šešis ar septynis Litus. Kai savo internetinio banko išraše pamatysite, kad šie pinigai nuskaičiuoti, šalia matysite užrašą - "for paypal registration" ir keturių skaitmenų kodą, kurį reikės įvesti jūsų paypal.com profilyje. Neišsigaskite jei pinigai nuskaičiuoti, o savo banko išraše informacijos apie tai kur jie nukeliavo nematote net 4 dienas. Paypalas rašo, kad šio kodo - (credit card verification code) tenka laukti vidutiniškai 2-3 dienas. Poto kai atliekate visas išvardintas operacijas galite pradėti internetinį apsipirkinėjimą ar pinigų pervedimus.

Mokesčiai perkant prekes

Ebay jums nuskaičiuos iki 2.5% mokesčių už valiutos konvertavimą, jei valiutos konvertuoti nereikės nuskaičiuos mažiau. Kaip žinote norėdami įsidėti pinigų į savo asmeninę banko sąskaitą tam, kad galėtumėte sumokėti už prekes jums nieko nekainuoja. Kitas mokestis gali būti pvm ir muitas, tokiu atveju jei perkate ne iš europos sąjungos. Šie mokesčiai taikomi nuo 180Lt arba $75us prekės kaina kartu su SIUNTIMO IŠLAIDOMIS, neapsiskaičiuokite. Be abejo siekdami išvengti šių mokesčių galite susitarti su pardavėju, kad jis nurodytų prekės kainą (invoice) mažesnę ir jums nereiktų mokėti šių mokesčių, būtinai paprašykite, kad pardavėjas ĮDĖTŲ "INVOICE" kartu su jūsų preke, kitu atveju jums teks kalbėtis su muitinės darbuotojais ir jiems nusiųsti tikrąjį sąskaitos išrašą. Gana dažnai kai prekė būna sulaikoma(trūksta aukščiau įvardintų dokumentų) galima ten paskambinėti ir pasakyti, kad jums siuntė dovaną, ar nusiųsti tikrąjį išrašą. Sekančią dieną jau galite atsiimti prekę savo pašte ir sumokėti mokesčius arba ne. Priklausomai kaip sugebėjote susitarti. Lengvai pavyksta susitarti su pardavėjais iš rytų - Hong kong, China ir pan. Susitarti galite net su firmomis. Šiek tiek sunkiau, bet įmanoma su JAV, UK pardavėjais. Yra pardavėjų kurie prekes siūs tik į confirmed address (jis įmanomas tik USA, Canada, UK gyventojams). Taigi įdėmiai perskaitykite prekės aprašymą bei siuntimo informaciją, net jeigu pardavėjas ir rašo, kad prekę gali siūsti po visą pasaulį.

Reikalingi telefono numeriai ir el. paštas?

Deklarantas.ppc@post.lt - prekių ne iš ES klausimais; Muitinė - 852104804; 852104809; 852104820; 852104824; šie numeriai jums pagelbės perkant iš europos sąjungos ( ebay.co.uk )

 • jei perkate iš JAV neišsigąskite, šiais telefonais galite pasiteirauti oro uosto muitinės numerėlių.

Saugumo sumetimais

Kaip ir visur taip ir čia galite sutikti nesąžiningų žmonių besitaikančių jus apmulkinti. Stenkitės visada, visus savo apmokėjimus Ebay atlikti tik per Paypal sistemą. Nepirkite labai brangių prekių iš pardavėjų turinčių prastą reputaciją (feedback) ją galite pažiūrėti užsukę į pardavėjo profilį. Svarbiausia, stenkitės mąstyti logiškai ir kritiškai žiūrėti į nepažįstamų asmenų "ypatingus" pasiūlymus būtent jums. Man asmeniškai per du metus neteko patekti į sukčių pinkles, tačiau visada gali būti pirmas kartas. Sėkmės ir "Grab a bargain =))".

Vartotojo sąsajos formulavimas ir analizavimas

Vartotojo sąsajos aprašymas

Užėję į ebay.com iš kart matome akį ir kišenę traukiančius ypatingus pasiūlymus. Greta taip pat matyti aiškios nuorodos užsiregistruoti, pagalba. Nepaisant registracijos, kiekvienas neužsiregistravęs ir nemokantis naudotis gali naršyti ir ieškoti asmeninių prekių. Tai iškart pritraukia žmogų prie tinklalapio, kadangi jis nuo pat pradžių nėra verčiamas įsipareigoti. Paieška yra labai paprasta. Galite įvesti raktažodį būtent tai ko ieškote arba eiti pagal turinį t.y. ebaymotors --> cars --> subaru --> legacy etc. Pagalbos meniu kaip ir įprasta viršuje dešinėje. Neesu matęs tokio aiškaus pagalbos aprašymo. Įvedę raktažodį į pagalbos paiešką gausite atsakymus į visus jums reikalingus klausimus (aišku jei neklausite kodėl pagalba dešinėje iš kairės). Tinklalapį galite atsidaryti daugiau nei 15 kalbų. Mokėdami už prekes galite pasirinkti net iš 17 valiutų. Čia prekių sau ras bet kas, nuo kolekcionieriaus iki kosmonauto.

Vartotojo sąsajos projektavimo principų lentelė:

Principas Paaiškinimas Įvertinimas balais Konkretus paaiškinimas
Vartotojų pažinimas Sąsaja turi būti pagrįsta vartotojui suprantamais terminais ir koncepcijomis. 10 Daug ypatingų pasiūlymų, tačiau paieška išlieka gerai matoma ir reklama ieškoti netrugdo.
Minimalus nustebimas Komandos veikia žinomu būdu ir vartotojas gali iš anksto nustatyti panašios komandos veiksmus. 9 Tinklalapio naršymas, naudojimas aiškus, nustebimą gali kelti itin platus asortimentas.
Atstatomumas Lengvas klaidų taisymas – galimybė panaikinti atliktus veiksmus. 10 Tradiciškai, kaip ir visuose tokio pobūdžio portaluose yra galimybė komentuoti, t.y. palikti atsiliepimą apie vieną ar kitą pardavėją, pirkėją. Komentarą galima redaguoti tol, kol nėra paspaudžiamas išsaugojimo mygtukas.
Vadovavimas vartotojams T.y. vartotojo gidai, pagalbos meniu. 10 Susisiekti su administracija nesunku, taip pat yra ypač aiškus pagalbos paieškos varikliukas, kuriame galima rasti atsakymą i kiekvieną klausimą.
Vartotojų skirtingumas Turi būti skirtingos sąsajos skirtingiems vartotojų tipams. 10 Vienas profilis tinka visiems - pardavėjams, pirkėjams, verslo įmonėms, tereikia imtis veiklos. Labai patogu.
Greitas išmokstamumas Nereikia investuoti pernelyg daug laiko norint išmokti, kaip naudotis. 8 Įprasta naudotis, visa struktūra pakankamai nuspėjama, tačiau komandų yra gan daug ir tapti profesionalu be abejo reikia šiek tiek laiko.
Struktūriškumas Bet kuri sąsaja turi turėti savo struktūrą. 9 Sistemą sudaro labai daug kategorijų. Struktūra egzistuoja, bet yra daug pasirinkimo variantų, bet jei jūs žinote ko ieškote tikrai rasite.
Atgalinis ryšys Kiekvienam vartotojui suteikta teisė apie sąsają pateikti atgalinį ryšį (feedback). 10 Galimybė palikti (feedback) visam laikui, pardavėjui, pirkėjui. Tai padeda spręsti apie vartotojo patikimumą.
Daugkartiškumas Kiekvieną sykį nereikia papildomai pergalvoti apie sąsajos elementus, juos specialiai prisiminti (ši savybė siejasi su paprastumu). 10 Tinklapis sukurtas patogiai, jei įpranti juo naudotis, tai tampa ypač paprasta.
Kalbos barjeras Visos sąsajos turi būti prieinamos jų gimtąja kalba. 8 Tinklalapis pasiekiamas daugiau nei 20 kalbų, registracija pritaikyta kiekvienai valstybinei kalbai atskirai. Tačiau Lietuvių kalbos dar nėra.
Vidinės paieškos sistema Vartotojo sąsaja turi turėti paieškos sistemą savo viduje. Rezultatai turi būti tikslūs pagal užklausą. 10 Yra vidinė paieškos sistema, joje galima ieškoti ir kitų portalo narių, kaip pvz. draugas.lt
Informacijos neperkrautumas Neturi būti nereikalingos informacijos, nereikalingų nuorodų ir pan. 10 Labai daug reklamų, tačiau jos orientuotos į aktyviausius pirkėjus. Kadangi puslapis konkuruoja su kitais elektroninės prekybos puslapiais, daug nuorodų į juos nėra, išskyrus tuos, kurie yra dukterinės ebay.com įmonės.
Malonumas Gana subjektyvus principas teigiantis, jog vartotojui turi būti malonu naudotis sukurta sąsaja. 10 Tinklalapyje naršyti malonu, turi tarytum savo "blog'ą", kuriame yra geri ir blogi atsiliepimai apie tave, tavo įgytus, parduotus daiktus, valdymas labai malonus.

Elementų išdėstymas, dydis ir patogumas

Pliusai

 • Elementai išdėstyti patogiai, nereikalauja daug laiko jų įsiminimui.
 • Pagrindinis meniu yra gana aiškios struktūros, neperkrautas.
 • Patogi, aiški ir paprasta paieška pagal tam tikrus kriterijus arba tik raktinį žodį.
 • Meniu papunkčiai rodomi visi kairėje pusėje, kur dažniausiai atkreipiamas dėmesys.
 • Nesudėtinga registracijos forma.
 • Aiškus prisijungimo meniu.
 • Labai lengvas susisiekimas su administracija.

Minusai

 • Pagrindiniame puslapyje norima pateikti per daug informacijos vienu metu.

Pasiūlymai

 • Kadangi tinklapis yra pasaulinio dydžio galėtų būti daugiau nuorodų į kitas ebay.com atšakas kaip: ebay.it, ebay.co.uk, ebay.de ir t.t.
 • Galėtų būti daugiau pardavejų siunčiančių "po visą pasaulį", kad ir už didesnį siuntimo mokestį.

Ar trūksta ko nors, ko tikimasi iš tinklalapio?

Naudojimosi ebay.com pastebėjimų aprašymas

Kadangi tai yra vienas populiariausių internetinio apsipirkinėjimo tinklalapių, jo valdymas, pagalbų meniu yra ypač ištobulintas. Asmeniškai naudodamasis šio tinklalapio paslaugomis dvejus metus ir pusę metų aktyviai - nepasigedau nieko. Jis pritaikytas tiek užsiėmusiems, tiek daugiau laisvo laiko turintiems žmonėms. Dalyvauti aukcionuose galima ir per mobilųjį telefoną, taip galima gauti kitą informacija, kaip, kad "jūs buvote aplenktas aukcione". Dar vienas pastebėjimas, jog "ebajus" labiau saugo savo pirkėjus, nei pardavėjus. Taip yra todėl, kad pardavėjai nebandytų blefuodami pardavinėti daiktus kurių neturi ir už tai būti nebaudžiami. Valdyme yra įkyrus dalykas, tas jog apsaugos sistema gan dažnai liepia prisijungti iš naujo, jei kurį laiką nieko neveikiate savo profilyje, tačiau tai saugumo sumetimais. Atsiskaitymas už prekes yra tikrai paprastas, jums tereikia paspausti du mygtukus - "pay now", "confirm payment" ir jau būsite sumokėjęs už prekes. Prieš perkant prekę patartina pažiūrėti pardavėjo charakteristiką ir atvirkščiai - prieš parduodant prekę pažiūrėti pirkėjo charakteristiką. Kadangi pardavėjas turintis 0 (feedback) gali atsiūsti prastą prekę, o pirkėjas gali dingti ir jums teks vėl iš naujo pardavinėti prekę. Geras dalykas, kad šių niuansų nėra daug, ebay jie visi plačiai aprašyti.

Ar tinklalapis atitinka sau keliamus reikalavimus?

Paprastas naudojimasis Yra
Vertimas į užsienio kalbą Yra
Geriausi pasiūlymai matomiausioje vietoje Yra
Prekių palyginimas su kitomis internetinėmis parduotuvėmis Nėra
Informacija apie atsiskaitymo būdus Yra
Nuolaidos lojaliems vartotojams Nėra
Informacija apie parduotuvės patikimumą Yra
Prekių garantija Yra
Informacija kaip atsiimti prekes Yra
Prekių grąžinimas Yra
Pagalba Yra
Lengvas klaidų taisymas Yra

Panašūs puslapiai

 • ebay.com pasaulinio lygio reitingas - 25.
 • amazon.com - turbūt panašiausios struktūros tinklalapis į ebay.com. Sparčiai augantis tinklalapis, įkurtas 1994 metais. Taip pat amazon.com yra prieinamas mažiau skirtingų kalbų, mokėjimai galimi paypal.com todėl valiutų skaičius nesikeičia. Paieška beveik identiška ebay, vartotojo sąsaja skiriasi spalvomis ir kitu išdėstymu. Yra aukcionai. pasaulinio lygio reitingas - 18.
 • buy.com - gerokai mažesnės apimties ir mažesnio populiarumo tinklalapis. Tačiau atsižvelgus į tai jog jis pora metų jaunesnis, galbūt prisivys ebay.com. Šis tinklalapis turi daug kategorijų, pardavinėjamos įvairios prekės, vartotojo sąsaja skiriasi spalvomis, išdėstymu. Yra aukcionai. Pasaulinio lygio reitingas - 1055.
 • drugstore.com - tai elektroninės farmacijos tinklalapis. Atsižvelkite į Lietuvos įstatymus, nes ne visi vaistai Lietuvoje yra legalūs. Vartotojo sąsaja primena vaistinę. Paieška pagal vaistų pavadinimus arba raktinį žodį, orientuotas į farmaciją tinklalapis. Nėra aukcionų. Įkurtas 1997 metais. Pasaulinio lygio reitingas - 2722.
 • beauty.com - struktūra panašiausia į drugstore.com, tačiau čia galite rasti ir įvairesnių gamintojų odos priežiūros priemonių ir pan. Paieška ne pagal gamintojus, o pagal reikmenis pvz., kremas, aliejus ir t.t. Galima teigti jog tai puslapis moteriškosios lyties atstovėms, pagal reitingus tolimas konkurentas ebay.com ar amazon.com. Nėra aukcionų. Pasaulinio lygio reitingas - 320,496.
 • overstock.com - pagrinde papuošalų, rūbų ir panašių reikmenų tinklalapis. Be abejo yra ir technikos, buitinių prekių ir kitų. Yra aukcionai. Vartotojo sąsajos pagrindinis skirtumas, jog iš pirmo žvilgsnio tinklapis panašiausias į papuošalų tinklalapį. Vartotojo sąsaja labai jauki, spalvos nedominuojančios, ramios. Be abejo nuo ebay.com skiriasi populiarumu, įkurtas 1997 metais. Pasaulinio lygio reitingas - 613.
 • Reitingai pagal [6]

Naudota literatūra ir informacijos šaltiniai


Darbą rengė

Adomas Šaltėnas Vibd08-03

--Naudotojas:Adsaltenas

Asmeniniai įrankiai
Google AdSense