Kksa.lt

Iš Studento Vikis.

2010-03-26T15:25:30 versija naudotojo Tokazilion (Aptarimas | įnašas)
(skirt) ←Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija→ (skirt)
Peršokti į: navigaciją, paiešką


Turinys

Kas yra kksa.lt

Kauno kolegijos studentų atstovybės tinklapis, skirtas aktualiai informacijai rasti, siųsti užklausas atstovybės vadovams, peržiūrėti nuotraukas, dalyvauti apklausose. Sukurtas 2006 metais.

Galimybės vartotojui

Vartotojas gali naršyti po šiuos pagrindinius tinklapio meniu punktus:

  • naujienos;
  • apie KKSA;
  • vadovai;
  • galerija;
  • nuorodos;
  • apklausa;
  • kontaktai;
  • keliauk;
  • LSP;
  • kas? kur? kada?

Sekančių lygių meniu punktai egzistuoja tik archyvinio pobūdžio punktuose, pvz. naujienose ar galerijoje.

7 žingsniai tinklapio analizei

Tikslas
tinklapis turi akivaizdų tikslą - informuoti apie atstovybės gyvenimą, praeitį bei naujienas. Pagal matomus duomenis akivaizdžiai atitinka informacinio pobūdžio tinklapį. Galime daryti išvadą, jog tinklapis turi tikslą bei jis yra pasiektas.
Aiškumas
atsižvelgiant į meniu išdėstymą (kairėje bei viršutinėje tinklapio dalyse), galime daryti išvadą, jog tinklapis pakankamai aiškus navigacijos požiūriu. Informacijos kiekis yra ne per didelis kiekvienai atskirai tinklapio skilčiai, o tai vartotojui suteikia galimybę aiškiai analizuoti pateiktą informaciją. Kuriant tinklapį panaudotas minimalistinis dizainas, o tai vienas iš faktorių, lemiančių tinklapio sėkmę aiškumo atžvilgiu.
Praktiškumas
ar šis tinklapis praktiškai? Turbūt daug kas priklauso nuo paties vartotojo poreikių, ko jis tikisi. Atsižvelgiant į tinklapio tikslą bei paskirtį, informacijos išdėstymą, svarbios informacijos pirmenybę rodant, praktiškumo netrūksta. Nekantrus vartotojas gali pasigesti turtingesnės grafinės aplinkos tinklapio naršymo pradžioje, norėdamas vizualiai susipažinti su pateikiama informacija. Tačiau tipiniam vartotojui toks kriterijus nėra pirmenybinis. Pagrindinis minusas - nėra paieškos modulio. Norint rasti informacijos straipsniuose pagal ieškomus kriterijus, greito nukreipimo negalima tikėtis. Greičiausia tinklapio kūrėjai nemanė, jog pasieks tokią informacinę apimtį. Tinklapyje egzistuojančios nuorodos apie save nedaug pasako. Tam, kad įsitikinti, jog tai navigacinė priemonė, būtina užvesti palės žymeklį. Trūksta nuorodų pačiuose straipsniuose į aktualią bei susijusią informaciją.
Prieinamumas
Internet Explorer 8 ir Mozilla Firefox 3.6.2 naršyklės atvaizdavo tinklapį vienodai, tad galime daryti išvadą, jog vartotojui nereikia rinktis specialaus įrankio, kad galėtų sėkmingai ir praktiškai naudotis tinklapiu. Tinklapyje nera gausu naujos kartos grafinių elementų kaip Flash, tad skirtingų technologijų versijų nesuderinimas nebus kliūtis. Naršyklėse išjungus paveikslėlių rodymą, informacija nėra iškraipoma, tinklapio dalys yra fiksuotos, vartotojui nesukelia sunkumų naršant.
Koncentracija į vartotoją
akivaizdu, jog tinklapis pristato objektą, o nėra įrankis bendravimui, duomenų apsikeitimui. Informacijos pateikimo klausimu visi tinklapiai gali būti vadinami koncentruotais į vartotoją. Šio tinklapio tokiu nepavadintume, kadangi jis turi tik apklausos modulį, kuriuo tiesiogiai bendraujama su vartotoju. Tačiau tai nėra minusas, kadangi tokia yra tinklapio paskirtis, tikslas.
Navigacija
šiuo klausimu tinklapio kūrėjai tikrai nepersistengė. Žvelgiant klasikiniu požiūriu, net ir logotipas turėtų būti nuoroda į tinklapio pradžią. Jau nekalbant apie praktiškumo minusą - paieškos modulį, navigacija šiame tinklapyje neturi savo pagrindo struktūriniu požiuriu - svetainės medžio. Kodėl jis nėra atvaizduojamas? Galbūt kūrejai tikrai nesitikėjo didesnės meniu apimties. Sėkmingai atliktas pagrindinio meniu atvaizdavimas - kairėje bei viršuje. Tai įprasta standartiniam vartotojui. Reklaminės bei "draugiškos" nuorodos nevaizduojamos tinklapio viršutinėje dalyje, tai pateisina tinklapio tikslą.
Išvaizda
kartais tai būna lemiamas faktorius, įtakojantis tinklapio sėkmę. Tačiau jokiu būdu dizainas negali užgošti tinklapio turinio. Nagrinėjamo tinklapio išvaizda yra pakankamai novatoriška, naudojamos "ramios" spalvos, blankesni atspalviai. Taip neleidžiama dizaino fragmentams užgožti norimo atvaizduoti teksto bei kitos vaizdinės medžiagos. Dizainas atspindi tinklapio idėją. Jau minėtas minusas dėl nuorodų išvaizdos. Apskritai teksto stilius nėra kryptingo formato - daugelio straipsnių tekstas bei nuorodos yra skirtingo formato (dydžio, šrifto, spalvos). Tai gali klaidinti vartotoją.

Pasiūlymai

Patartina įdiegti paieškos modulį, atvaizduoti tinklapio medį. Galimybė komentuoti straipsnius būtų įrankis pritraukiant daugiau lankytojų - aktyvių studentų. Būtina suvienodinti teksto bei nuorodų formatus, stilių. Patartina įdiegti apsilankymų skaitliuką bei statistiką. Tinklapio kūrėjai nepaliko savo kontaktų, nuorodos, susidomėjusiems darbu jie nebus pasiekiami.

Kita

Alexa sistemoje tinklapio pasaulinis lankomumo reitingas yra 4 105 503, Lietuvos reitingas 4 109. Visi vartotojai yra iš Lietuvos. Duomenys iš http://www.alexa.com, 2010-03-26.

VIbn8-01 Tomas Kazilionis

Asmeniniai įrankiai
Google AdSense