Naudotojas:Pifas

Iš Studento Vikis.

2010-05-31T14:59:11 versija naudotojo Pifas (Aptarimas | įnašas)
(skirt) ←Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija→ (skirt)
Peršokti į: navigaciją, paiešką

ebay.com - tai didžiausias pasaulyje , internetinio apsipirkinijėjimo tinklalapis. Šis aprašymas skirtas visiems norintiems sužinoti "Kaip išmokti pirkti/parduoti ebay?".

Turinys

Ką galima gauti iš šio tinklalapio?

1. Apsipirkinėti internetu mažiausiomis kainomis neišeinant iš namų visame pasaulyje. 2. Dalyvauti varžytuvėse ir laimėti prekių mažiausiomis kainomis. 3. Turėti garantuotą apsaugą nuo apgavysčių. 4. Mokėjimus atlikti didžiausioje pasaulyje elektroninėje sistemoje Paypal. 5. Turėti asmeninę istoriją bei savo reitingus. 6. Gauti naujausią informaciją apie vykstančias akcijas bei naujoves tinklalapyje. 7. Parduoti savo asmeninius daiktus už pageidaujamą kainą. 8. Parduoti arba neparduoti savo asmeninius daiktus aukcionuose už siūlomą kainą.

Tinklapio istorija:

Tinklalapis buvo įkurtas 1995-08-03 m., gan kurioziškomis aplinkybėmis [1]

Kuriai vartotojų grupei yra skirtas tinklapis?

Tinklalapis skirtas visiems pajėgiantiems spaudyti klaviatūrą. Amžiaus cenzas taikomas paaugliams iki 16 metų, jie negali patys apmokėti už savo prekes, bei gauti mokėjimus į savo asmenines sąskaitas. Daugiau cenzų nėra.

Vartotojo sąsajos formulavimas ir analizavimas:

Užėję į ebay.com iš kart matome akį ir kišenę traukiančius ypatingus pasiūlymus. Greta taip pat matyti aiškios nuorodos užsiregistruoti, pagalba. Nepaisant registracijos, kiekvienas neužsiregistravęs ir nemokantis naudotis gali naršyti ir ieškoti asmeninių prekių. Tai iškart pritraukia žmogų prie tinklalapio, kadangi jis nuo pat pradžių nėra verčiamas įsipareigoti. Paieška yra labai paprasta. Galite įvesti raktažodį būtent tai ko ieškote arba eiti pagal turinį t.y. ebaymotors --> cars --> subaru --> legacy etc. Pagalbos meniu kaip ir įprasta viršuje dešinėje. Neesu matęs tokio aiškaus pagalbos aprašymo. Įvedę raktažodį į pagalbos paiešką gausite atsakymus į visus jums reikalingus klausimus (aišku jei neklausite kodėl pagalba dešinėje iš kairės). Tinklalapį galite atsidaryti daugiau nei 15 kalbų. Mokėdami už prekes galite pasirinkti net iš 17 valiutų. Čia prekių sau ras bet kas, nuo kolekcionieriaus iki kosmonauto.


Registracija ebay.com ir pirkimas :

Įprasta registracija, svarbu teisingai nurodyti savo asmens, gyvenamosios vietos, pašto kodo (pašto kodo paieška - [2] ) duomenis. Tuomet kaip ir įprasta teks patvirtinti emailą (confirm email), daugiau saugumo priemonių čia nebus, jos bus kitame etape, paypal.com registracijoje. Įvedus reikiamą informaciją jūs galite pradėti "shoppintis". Yra dviejų tipų apsipirkinėjimas. "Aukcionai" - aukcion, "pirkti dabar" - buy it now, aukcionas su negalima rezervacija - aukcion, rezerve not met. Ką tai reiškia? Tai reiškia jei spaudžiate "pirkti dabar" iškarto nusiperkate prekę, už ją jums teks sumokėti ir ji tikrai atiteks jums. Sumokėti galite per savaitę laiko, jei nesumokėsite pardavėjas gali jums iškelti "ebay bylą" - ebay case. Ši byla kabės jūsų profilyje ir dauguma pardavėjų gali ignoruoti jus jei norėsite pirkti iš jų prekes. Byla liks visam gyvenimui. Net jei pakeisite ebay profilį, banko kortelė kuria buvo atsiskaitoma automatiškai bus priskiriama naujam profiliui - t.y. byla seks jums iš paskos. Be abejo yra išimčių, jei pardavėjas ignoruoja jūsų laiškus, ne pilnai į juos atsako, jūs galėsite apeliuoti šią bylą, tačiau tik tada kai byla jau pasirodys jūsų profilyje. Todėl prieš pirkdami gerai pamąstykite ar tikrai esate pasiruošę mokėti už prekes. Kitas būdas - "aukcionas". Šiuo būdu galima ypač pigiai įsigyti prekių. Jums tereikia "siūlyti" - place bid, jus tenkinančią kainą iki aukciono pabaigos (aukciono terminai būna įvairūs nuo 3 iki 31 dienos) ir jei neatsiranda kito pirkėjo siūlančio didesnę kainą jūs tampate nugalėtoju. Neretai pasitaiko jog pardavėjai jūsų siūlymą anuliuoja. Taip gali būti todėl jog jūs perkate prekę kuri yra nesiunčiama į jūsų šalį, regioną arba jūsų praeitis (feedback) yra per trumpa ir pardavėjas jumis nepasitiki. Nepagalvokite, kad taip lengvai laimėsite jei iki aukcionos pabaigos likus penkioms valandoms esate aukščiausiai eilėje. Beveik visada aukciono kaina kyla per paskutiniąsias 5 minutes, todėl aktyviai sekite aukciono pabaigą ir "biddinkit" jei prekė jums tikrai reikalinga. Taip pat jei "biddinat" per paskutiniąsias 5-20 sekundžių būkite garantuoti savo interneto greičiu, kadangi būtent jis gali jums pakišti koją, nespėjęs "pasiūlyti". Trečiasis variantas - aukcion, rezerve not met. Viskas identiška kaip ir ką tik apkalbėtame būde, tačiau tai reiškia jog net laimėjęs aukcioną, galite negauti prekės. Taip yra todėl, kad pardavėjas nenori rizikuoti ir jei nieks jos nepirktų atiduoti ją už grąšius, šis variantas pasitaiko retai, bet pasitaiko.

Registracija paypal.com :

Įprasta registracija, svarbu teisingai nurodyti savo asmens duomenis, kreditinės ar diabetinės kortelės informaciją, kitaip ji nebus autorizuota. Užsiregistravus jums reikės atlikti dvi operacijas - patvirtinti emailą ( confirm email) ir autorizuoti banko kortelę ( confirm credit card). Autorizuojant banko kortelę, nuo jūsų kortelės bus nuskaitytas 1.5 euro mokestis, po to jūs jį galėsite išleisti apsipirkinėdami ar etc. Taigi patartina į kortelę persivesti bent šešis ar septynis Litus. Kai savo internetinio banko išraše pamatysite, kad šie pinigai nuskaičiuoti, šalia matysite užrašą - "for paypal registration" ir keturių skaitmenų kodą, kurį reikės įvesti jūsų paypal.com profilyje. Neišsigaskite jei pinigai nuskaičiuoti, o savo banko išraše informacijos apie tai kur jie nukeliavo nematote net 4 dienas. Paypalas rašo, kad šio kodo - (credit card verification code) tenka laukti vidutiniškai 2-3 dienas. Poto kai atliekate visas išvardintas operacijas galite pradėti internetinį apsipirkinėjimą ar pinigų pervedimus.

Ar trūksta kažko ko tikimasi iš tinklalapio?

Kadangi tai yra vienas populiariausių internetinio apsipirkinėjimo tinklalapių, jo valdymas, pagalbų meniu yra ypač ištobulintas. Asmeniškai naudodamasis šio tinklalapio paslaugomis dvejus metus ir pusę metų aktyviai - nepasigedau nieko. Jis pritaikytas tiek užsiėmusiems, tiek daugiau laisvo laiko turintiems žmonėms. Dalyvauti aukcionuose galima ir per mobilųjį telefoną, taip galima gauti kitą informacija, kaip, kad "jūs buvote aplenktas aukcione". Dar vienas pastebėjimas, jog "ebajus" labiau saugo savo pirkėjus, nei pardavėjus. Taip yra todėl, kad pardavėjai nebandytų blefuodami pardavinėti daiktus kurių neturi ir už tai būti nebaudžiami. Valdyme yra įkyrus dalykas, tas jog apsaugos sistema gan dažnai liepia prisijungti iš naujo, jei kurį laiką nieko neveikiate savo profilyje, tačiau tai saugumo sumetimais. Atsiskaitymas už prekes yra tikrai paprastas, jums tereikia paspausti du mygtukus - "pay now", "confirm payment" ir jau būsite sumokėjęs už prekes. Prieš perkant prekę patartina pažiūrėti pardavėjo charakteristiką ir atvirkščiai - prieš parduodant prekę pažiūrėti pirkėjo charakteristiką. Kadangi pardavėjas turintis 0 (feedback) gali atsiūsti prastą prekę, o pirkėjas gali dingti ir jums teks vėl iš naujo pardavinėti prekę. Geras dalykas, kad šių niuansų nėra daug, ebay jie visi plačiai aprašyti.

Mokesčiai perkant prekes:

Ebay jums nuskaičiuos iki 2.5% mokesčių už valiutos konvertavimą, jei valiutos konvertuoti nereikės nuskaičiuos mažiau. Kaip žinote norėdami įsidėti pinigų į savo asmeninę banko sąskaitą tam, kad galėtumėte sumokėti už prekes jums nieko nekainuoja. Kitas mokestis gali būti pvm ir muitas, tokiu atveju jei perkate ne iš europos sąjungos. Šie mokesčiai taikomi nuo 180Lt arba $75us prekės kaina kartu su SIUNTIMO IŠLAIDOMIS, neapsiskaičiuokite. Be abejo siekdami išvengti šių mokesčių galite susitarti su pardavėju, kad jis nurodytų prekės kainą (invoice) mažesnę ir jums nereiktų mokėti šių mokesčių, būtinai paprašykite, kad pardavėjas ĮDĖTŲ "INVOICE" kartu su jūsų preke, kitu atveju jums teks kalbėtis su muitinės darbuotojais ir jiems nusiųsti tikrąjį sąskaitos išrašą. Gana dažnai kai prekė būna sulaikoma(trūksta aukščiau įvardintų dokumentų) galima ten paskambinėti ir pasakyti, kad jums siuntė dovaną, ar nusiųsti tikrąjį išrašą. Sekančią dieną jau galite atsiimti prekę savo pašte ir sumokėti mokesčius arba ne. Priklausomai kaip sugebėjote susitarti. Lengvai pavyksta susitarti su pardavėjais iš rytų - Hong kong, China ir pan. Susitarti galite net su firmomis. Šiek tiek sunkiau, bet įmanoma su JAV, UK pardavėjais.

Reikalingi telefono numeriai:

Muitine - 852104804 (09);(20);(24); šis numeris jums pagelbės perkant iš europos sąjungos ( ebay.co.uk )

  • jei perkate iš JAV neišsigaskite, šiais telefonais galite pasiteirauti oro uosto muitinės numerėlių.

Saugumo sumetimais:

Kaip ir visur taip ir čia galite sutikti nesąžiningų žmonių besitaikančių jus apmulkinti. Stenkitės visada, visus savo apmokėjimus Ebay atlikti tik per Paypal sistemą. Nepirkite labai brangių prekių iš pardavėjų turinčių prastą reputaciją (feedback) ją galite pažiūrėti užsukę į pardavėjo profilį. Svarbiausia, stenkitės mąstyti logiškai ir kritiškai žiūrėti į nepažįstamų asmenų "ypatingus" pasiūlymus būtent jums. Man asmeniškai per du metus neteko patekti į sukčių pinkles, tačiau visada gali būti pirmas kartas. Sėkmės ir "Grab a bargain" =))

Vartotojo sąsajos projektavimo principų lentelė:

Principas Paaiškinimas Vertinimas (maksimalus įvertinimas - a)
Vartotojų pažinimas Sąsaja turi būti pagrįsta vartotojui suprantamais terminais ir koncepcijomis. A
Minimalus nustebimas Jei komanda veikia žinomu būdu, vartotojas turi sugebėti iš anksto nustatyti panašios komandos veiksmus. A
Atstatomumas Lengvas klaidų taisymas – galimybė panaikinti atliktus veiksmus. A
Vadovavimas vartotojams Turima omenyje vartotojo gidus bei pagalbos sistemas. A
Vartotojų skirtingumas Turi būti skirtingos sąsajos skirtingiems vartotojų tipams. B
Vartotojų teisės Galimybė apskųsti netinkamą kitų vartotojų elgesį. A
Greitas išmokstamumas Nereikia investuoti pernelyg daug laiko norint išmokti, kaip naudotis. A
Struktūriškumas Bet kuri sąsaja turi turėti savo struktūrą. A
Atgalinis ryšys Kiekvienam vartotojui suteikta teisė apie sąsają pateikti atgalinį ryšį("feedback"). A
Paprastumas Atvėrus sąsają iškart suprantamas jos naudojimo principas. A
Kalbos barjeras Visos sąsajos turi būti prieinamos jų gimtąja kalba. A
Vidinės paieškos sistema Vartotojo sąsaja turi turėti paieškos sistemą savo viduje. Rezultatai turi būti tikslūs pagal užklausą. A
Informacijos neperkrautumas Neturi būti nereikalingos informacijos, nereikalingų nuorodų ir pan. A
Malonumas Principas teigiantis, jog vartotojui turi būti malonu naudotis sukurta sąsaja. A

Ar tinklalapis atitinka savo keliamus reikalavimus?

Paprastas naudojimasis Yra
Vertimas į užsienio kalbą Yra
Geriausi pasiūlymai matomiausioje vietoje Yra
Prekių palyginimas su kitomis internetinėmis parduotuvėmis Nėra
Informacija apie atsiskaitymo būdus Yra
Nuolaidos lojaliems vartotojams Nėra
Informacija apie parduotuvės patikimumą Yra
Prekių garantija Yra
Informacija kaip atsiimti prekes Yra
Pagalba Yra
Lengvas klaidų taisymas Yra

Statistika

  • Google: [3] (356.000.000);
  • Serverio informacija: Alexa
  • Dažniausiai naudojami raktažodžiai :
1. ebay 23.38%
2. ebay.com 3.11%
3. ebay motors 0.59%
4. half.com 0.34%
5. e bay 0.25%
6. www.ebay.com 0.24%
7. e-bay 0.20%

Alexa

  • Ebay.com populiariausi puslapiai:
1. ebay
2. ebay com
3. motors
4. ebay motors
5. half com
6. ebay auction
7. e bay
  • Ebay.com IP adresas 66.135.200.27

Iš United States - 69.2% Iš United Kingdom - 2.3% Iš Canada - 2.2% Iš India - 2% Iš Australia - 1.4%

--Naudotojas:Adsaltenas

Asmeniniai įrankiai
Google AdSense