Omnitel.lt

Iš Studento Vikis.

2010-05-22T14:45:45 versija naudotojo Sigute (Aptarimas | įnašas)
(skirt) ←Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija→ (skirt)
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Turinys

Omnitel-kas tai?

UAB "Omnitel" buvo įkurta 1991 metais. Tai buvo pirmoji Rytų Europoje privati telekomunikacijos įmonė, kuri suteikė Lietuvai galimybę užmegzti ryšį su visu pasauliu. 1996 metais "Omnitel" tapo Lietuvos mobiliojo ryšio rinkos lydere, o nuo 2001 metų yra ne tik didžiausia šalies bendrovė, bet ir didžiausia telekomunikacijų bendrovė Baltijos šalyse. 2004 metais „Omnitel” tapusi „TeliaSonera” grupės, kuri šiuo metu valdo 100 proc. bendrovės akcijų, nare, perėmė didžiulę Šiaurės Europos operatoriaus patirtį kuriant naujas paslaugas ir diegiant pažangias technologijas.

Nuoroda į šios kompanijos internetinę svetainę: Omnitel.lt

Tinklapio paskirtis

Šios bendrovės tinklalapis yra informacinio pobūdžio. Jame detalią informaciją gali rasti kiekvienas lankytojas. Tam tikrai informacijai pasiekti nėra reikalinga registracija svetainėje.

Tinklapio navigacija

Lankytojų patogumui tinklapyje yra svetainės medis bei navigatorius. Svetainės medis pasiekiamas vos vienu pelės paspaudimu.
Navigatoriaus pagalba lankytojas žino, kurioje svetainės vietoje yra, ir gali grįžti vienu ar net keliais katalogais aukščiau vienu pelės spragtelėjimu (navigatoriaus juostoje).

Svetainės populiarumas

Srauto analizė pagal Alexa.com

Bendrovės "Omnitel" internetinis tinklalapis sulaukia didžiulio lankytojų srauto tiek iš Lietuvos, tiek ir iš užsienio valstybių. Šios svetainės srauto iš Lietuvos Alexa reitingas yra 106, o srauto iš Jungtinės Karalystės Alexa reitingas yra 318,906 . Nepaisant to, kad iš 288 svetainių yra nuorodos į kompanijos Omnitel tinklalapį, nemaža dalis lankytojų į šią svetainę patenka naudodami raktažodžius paieškoje.

Dažniausiai naudojami raktažodžiai:

 1. omnitel
 2. omnitel.lt
 3. omnitel savitarna
 4. mobili linija
 5. omni connect
 6. iphone
 7. omnitel extra

Omnitel.lt didžiausia lankytojų auditorija, nepriklausomai nuo patekimo į svetainę būdo, yra 18-24 bei daugiau kaip 65 metų amžiaus žmonės, kurių dauguma naršo šioje svetainėje prisijungę iš savo namų kompiuterių.

Svetainės analizė pagal bizinformation.org

Kompanijos "Omnitel" internetinė svetainė yra įvertinta 322186.05Lt. Šios svetainės dienos peržiūrų skaičius siekia 9002, o dienos lankytojų skaičius yra 1677.

Ko vartotojas tikisi iš šios svetainės?

 • Gauti informaciją apie Omnitel siūlomus mobiliojo ryšio paslaugų planus;
 • Rasti informaciją apie naujausius telefonų modelius;
 • Sužinoti telefonų kainas;
 • Sužinoti apie akcijas ir jų sąlygas;
 • Rasti informaciją apie nuolaidas su OMNI ID kortele.

Meniu ir kiti pasirinkimai

Meniu

Svetainės meniu lankytojų patogumui yra suskirstytas ne tik pagal temas ar paslaugas, bet ir pagal vartotojų grupes.

Meniu pasirinkimai:

 • Apie Omnitel
 • Verslui
 • Biudžetinėms įstaigoms
 • Privatiems
 • Studentams
 • EXTRA
 • Pramogos
 • Savitarna
 • OMNI ID
 • Klauskite

Svetainės lankytojas spragtelėjęs pele ant vieno iš meniu punktų, iš karto pamato su juo susijusias temas ir gali pasirinkti jam reikalingiausią. Meniu suprojektuotas taip, kad lankytojas vos 2-3 kartus spragtelėjęs pele patektų į jį dominusį straipsnį ar aprašymą.

P.S. Baigdama analizuoti šią svetainę pastebėjau, kad nebėra meniu pasirinkimo klauskite. Vietoje to, svetainės lankytojas pasirinkęs kurią nors meniu skiltį pasirinkimuose mato nuorodą į pagalbą arba dažniausiai užduodamus klausimus (susijusius su ta skiltimi).

Kiti pasirinkimai

Tik patekęs į bendrovės "Omnitel" internetinį tinklalapį lankytojas mato ne tik kairėje pusėje esantį meniu, bet ir centre išsidėsčiusius kitus pasirinkimus. Pavyzdžiui, akcijas, naujus planus ar mobiliuosius telefonus. Taip pat šioje svetainėje yra ir paieškos galimybė. Paieškos laukelį naudotojas gali rasti dešiniajame viršutiniame kampe, kuriame įvedęs raktažodį, gali patekti į visus susijusius straipsnius. Naršymas tarp visų šių straipsnių yra labai patogus, nes svetainė suplanuota racionaliai t.y. taip, kad vartotojui reiktų, kuo mažiau persukinėti puslapį.

Svetainės vaizdas skirtingomis naršyklėmis

Svetainė labiausiai paplitusiomis naršyklėmis, tokiomis kaip Mozilla Firefox ir Opera, atidaroma visiškai identiškai, be jokių iškraipymų. Net ir išjungęs JavaScript naudojimą naršyklėje, lankytojas mato visiškai nepakitusią svetainę. Pakitimų atsiranda tik tada, kai išjungiami paveikslėliai, tačiau naršymo galimybė visiškai nesutrinka, tiesiog svetainė tampa mažiau spalvinga. Svetainėje galima puikiai naršyti ir iš pačių paprasčiausių mobiliųjų telefonų modelių, matoma neiškraipyta informacija.

Kiek žingsnių prireikia aprašytiems vartotojų scenarijams?

Tarkime, kad svetainės lankytojas nori surasti mobiliojo telefono Nokia 5230 aprašymą ir kainą. Tai padaryti yra keletas būdų:

 1. Paieškos laukelyje įvedame telefono modelį. Rastas vienas rezultatas pagal šią užklausą. Atidarome jį ir randame aprašymą bei kainą mobiliojo telefono Nokia 5230.
 2. Kairėje esančiame meniu pasirenkame privatiems. Tada spustelime mobilieji telefonai. Šiuo metu Nokia 5230 yra gana modernus telefonas, todėl jis matomas pasirinkus mobilieji telefonai. Kitu atveju, reiktų pasirinkti Nokia, o tada norimą modelį (5230).
 3. Pasirenkame apie Omnitel ir spustelime nuorodą į mobiliuosius telefonus, kuri atsiranda svetainės viršuje.

Taigi, surasti šiam telefono modeliui, priklausomai nuo pasirinkto būdo, prireikia nuo 2 iki 5 žingsnių.

Reklama

"Omnitel" svetainė nėra perpildyta reklamomis į kitus puslapius. Yra tik du maži logotipai(youtube, facebook) svetainių, kuriose galima rasti "Omnitel", bei akcijos "Augink atsakingai", kurią palaiko bendrovė, reklaminis skydelis. Daugiau nuorodų į kitas svetaines nėra, o tai labai patogu omnitel.lt naudotojams.

Privalumai

 • Svetainė išlieka funkcionali net ir išjungus JavaScript bei paveikslėlius;
 • Norimai informacijai rasti reikia vos kelių žingsnių;
 • Svetainės naudojimas paprastas net ir pradedantiems vartotojams.

Trūkumai

 • Svetainėje galima tik lietuvių kalba;
 • Nėra svetainės versijos pritaikytos neįgaliesiems.

Naudotojas: Sigutė Žilinskaitė

Asmeniniai įrankiai
Google AdSense