Skandinavija

Iš Studento Vikis.

2015-11-13T13:51:38 versija naudotojo MykolasOK (Aptarimas | įnašas)
(skirt) ←Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija→ (skirt)
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Skandinavija – istorinis ir geografinis regionas šiaurės Europoje Skandinavijos pusiasalyje. Jį sudaro Norvegijos, Švedijos ir Danijos karalystės, kai kas dar priskiria ir Suomiją.

Švedija

Švedija yra valstybė Skandinavijoje, Šiaurės Europoje. Švedija ribojasi su Suomija ir Norvegija. Pietvakariuose Švedijos krantus skalauja Skagerako ir Kategato sąsiauriai, o rytuose – Baltijos jūra ir Botnijos įlanka. Dėl nedidelio gyventojų skaičiaus Švedijos kraštovaizdis garsus savo ramumu ir dideliais žmogaus nepaliestų miškų ir kalnų plotais. Švedijos Karalystė – didžiausia iš trijų Skandinavijos šalių. Švedija vakaruose yra kalnuota, o šalies viduryje, rytuose ir pietuose kraštovaizdį sudaro daugiausia plokščiakalniai ir kalvotos žemumos. Didžiausias Švedijos miestas Stokholmas – jau šešis šimtus metų šalies sostinė. Jis įsikūręs Baltijos pakrantėje ir salose, kurias su žemynu jungia senoviniai ir šiuolaikiniai tiltai. Stokholmas laikomas vienu vaizdingiausių pasaulio miestų.

Plotas: 449 964 km2
Gyventojų: 9 016 596
Sostinė: Stokhlomas
Pagrindinė kalba: švedų
Pagrindinė religija: evangelikų liuteronų
Piniginis vienetas: Švedijos krona
Valdymas: parlamentinė demokratija; konstitucinė monarchija

Norvegija

Norvegija – kalnuota šalis (beveik du trečdaliai teritorijos aukštesni nei 500 m), viena rečiausiai gyvenamų Europoje. Šalis, nutįsusi išilgai Skandinavijos pusiasalio iš šiaurės rytų į pietvakarius. Nuo Danijos ją skiria Skagerako sąsiauris. Ji ribojasi su Švedija, Suomija ir Rusija. Žemyninėje Norvegijoje vyrauja kalnai ir plokščiakalniai. Šalies sostinė Oslo miestas yra kultūros, mokslo ir pramonės centras bei didžiausias uostas.

Plotas: 385 252 km2
Gyventojų: 4 610 820
Sostinė: Oslas
Pagrindinė kalba: norvegų
Pagrindinė religija: evangelikų liuteronų
Piniginis vienetas: Norvegijos krona
Valdymas: parlamentinė demokratija; konstitucinė monarchija

Danija

Danija yra mažiausia ir tankaiusiai apgventa Skandinavijos šalis, kurią sudaro pusiasalis ir 406 salos. Žemyninė Danija užima Jutlandijos pusiasalį, kuris nuo Vokietijos beveik 340 km driekiasi į šiaurę, Šiaurės jūros link. Rytinę Danijos pakrantę nuo Švedijos skiria Kategato sąsiauris, o šiaurės vakarų Daniją nuo Norvegijos – Skagerako sąsiauris. Jutlandijos pusiasalio pietuose eina 68 km ilgio Danijos siena su Vokietija. Šis pusiasalis sudaro 70 procentų Danijos sausumos teritorijos. Kitus 30 procentų sudaro salos, dauguma išsibarsčiusios į rytus nuo Jutlandijos. Danija – lygumų kraštas, vienas lėkščiausių pasaulyje.

Plotas: 43 098 km2
Gyventojų: 5 450 661
Sostinė: Kopenhaga
Pagrindinė kalba: danų
Pagrindinė religija: evangelikų liuteronų
Piniginis vienetas: euras
Valdymas: parlamentinė demokratija; konstitucinė monarchija
Asmeniniai įrankiai
Google AdSense