VIbns9/asos.com

Iš Studento Vikis.

2013-02-11T18:17:30 versija naudotojo MykolasOK (Aptarimas | įnašas)
(skirt) ←Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija→ (skirt)
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Pasaulyje internetinė prekyba jau spėjo įaugti į žmonių gyvenimo būdą, bet Lietuvoje tai dar tik populiarėje, todėl pasirinkau įvertinti vieną lietuvišką internetinės prekybos puslapįGet style ir pasaulinį asos.com Šiame straipsnyje bus vertinama tinklapio vartotojo sąsaja.


Getstyle.png Paed.png

Turinys

Kas yra Asos.com ir Getstyle.lt?

Asos.com ir Get style yra dvi to paties pobūdžio internetinės drabužių parduotuvės, pardavinėjanti įvairiausių prekinių ženklų vyriškus ir moteriškus drabužius, avalinę, aksesuarus.

Drabužių katalogai

 • Asos.com

Atvėrus tinklalapį Asos.com pirmiausia atsiveria langas su dviem pagrindinėmis kategorijomis susietomis grafinėmis sąsajomis t.y. paveiksleliais.(pav. Nr.0) Dvi pagrindinės katalogų kategorijos "WOMEN" ir "MEN" (pav.: Nr.1) užvedus ant jų kursorių išsiskleidžią meniu (pav. Nr.2), kuriame taip pat yra prekės suskirtytos į kategorijas. Atverus bet kurią iš dviejų kategorijų atsiveria langas kurio viršuje yra tos pačios dvi pagrindinės kategorijos bei tekstinės sąsajos skiltis su jau suskirstytų drabužių katalogais "SHOP by Product" esančiais kairėje tinklalapio pusėje šiektiek paslinktus slinkties juosta žemyn(pav. Nr.3). Be to ši internetinė parduotuvė siūlo dar keletą sugrupuotų drabužių katalogų "Shop by Collection" (pav. Nr.4) bei Style Inspiration (pav. Nr.5) Taip pat yra kategorijų susietų grafine sąsaja, paspaudus ant paveikselio atsiveria kitas kuriame yra sugrupuoti drabužiai, avalinė ar aksesuarai pagal tam tikrus kriterijus.

 • Getstyle.lt

Atverus šį tinklalapį pirmiausia į akis krenta paryškintos spalvomis drabužių kategorijos suskirstytos į keletą grupių: Moterims, Vyrams, Aksesuarai, Batai, Džinsai, Kvepalai, Laikrodžiai, Gamintojai. Išskirtos dvi pagrindės kategorijos bei tikriausiai labiausiai perkamų prekių kategorijos, taip pat viena kategorija Gamintojai tai akcentuojama į žmones perkančius viena megstamų prekinių ženklų (pav. Nr.6) be to gamintojų prekiniai ženklai susieti kaip grafinė sąsaja yra tinklalapio apačioje (pav. Nr.7). Šiame tinklalapyje jau nera išsiskleidžiančių meniu užvedus ant kategorijų.

 • Išvados

Abiejų tinklalapių katalogų kategorijos išdestytos puslapio viršuje. Puslapio asos.com kategorijų mygtukai turi spalvos pasikeitimą kuris parodo jog pelės kursorius yra užvestas ant kategorijos, getstyle.lt puslapis to neturi bei jame naudojama(mano nuomone) per didelė spalvų gama. Abu tinklalapių tekstinės bei grafinės kategorijų sąsajos atitinka ir chiko ir fito dėsnius.


Nr.0 Shopb.png


Nr.1 Aso.png


Nr.2 Asos.png Nr.3Ssss.png


Nr.4 Asoso.png Nr.5Aism.png


Nr.6 Get.png


Nr.7 Gets.png

Prekių Pieška

Prekių paieška vartotojui sutaupo laiko klaidžiojant po visa elektroninę parduotuvę be to tai yra greitesnis būdas norint surasti tam tikra prekę.

 • Asos.com svetainės paieškos laukelis yra svetaines viršuje. Įvedus į paieškos laukelį kokį nors drabužį jau pradejus rašyti žodį paieška iškleidžia meniu su keleis variantais, tai labai palengvina paiešką ir sumažina galimybę padaryti rašybos klaidų(pav. Nr.1)
 • Get style.lt prekių paieška ne taip lengva surasti, bet šis puslapis taip pat ją turi, ją galima surasti atverus tekstinę sąsają "Pagalba perkant", kuri yra puslapio viršuje paryškinta geltonomis raidėmis.

 • Išvados

Asos.com prekių paieškos sistema yra funkcionalesnė nei Getstyle.lt, vartotojas asos.com gali lengviau surasti prakes jam yra pasiūlomi keli variantai, getstyle.lt paieška pirmiausia reikia atrasti, bei vedant žodį nėra išsiskleidžiančio paieškos meniu.


Shirt.png

Atsiskaitymo būdai

Vienas populeriausių būdų internete yra kreditinės kortelės: pirkėjas pateikia kreditinės kortelės numerį, galiojimo datą, pristatymo ir apmokėjimo informaciją.

 • Asos.com atsiskaitimui už prekes priima visas kreditines korteles mokejimo procesas yra surištas us intenetine persiuntimo pinigų sistema paypal.com, kuri užtikrina sauguma bei atsako už pardavėją.
 • Getstyle.lt priima mokėjimas pavedimu į GETSTYLE sąskaitą.

Naudodamasis savo banku internete (SEB arba Swedbank).

Mokėjimas "Paypal" sistema.

Atsiskaitydamas grynais su kurjeriu pristatymo metu. Atsiskaitymui grynais yra taikomas 500 litų apribojimas kiekvienam atskiram užsakymui. Norint įsigyti prekių už didesnę nei 500 litų sumą, reikėtų pasirinkti vieną iš elektroninių mokėjimo būdų arba mokėjimą pavedimu.

Atsiskaitydamas grynais GETSTYLE salone adresu: J.Jasinskio g. 5, Vilniuje, darbo dienomis I-V nuo 11:00 iki 18:00 val.


 • Išvados

Ir asos.com ir getstyle.lt naudoja pasaulinę pinigų siuntimo sistemą paypal, kuri užtikrina sauguma. Asos apmokėjimas už prekes ribotas, nes yra priimamos tik kreditinės kortelės, getstyle.lt apmokejimo yra daugiau bet atsisžvelgiant į tai, jog kiti būdai galimi tik šalies viduje.

Naudotojo sąsajos vertinimas

Kriterijus asos.com getstyle.lt
Draugiškumas vartotojui Vartotojas gali reikšti savo nuomonę apie parduotuvę jos bloge arba facebook profilyje. Vartotojas negali reikšti savo nuomonę apie parduotuvę.
Kokybė Fono spalvos parinktos klasikinės: balta, juoda, pilka. Meniu elemetų spalvos taip pat “draugiškos”, pilka, juoda, balta. Teksto elementų spalvos (juoda) leidžia lengvai skaityti tekstą. Tinklapio spalvos dera tarpusavyje. Grafinių sąsajų spalvos kiek ryškesnės, bet nevarginancios. Fono spalvos parinktos tamsios. Meniu elemetai spalvoti truputi vargina. Tekstas šviesių atspalvių. Tinklapio spalvos dera tarpusavyje, bet šiektiek meniu juostoje ju perdaug.
Patogumas Įėjus į puslapį viršuje matomas meniu su kategorijomis ir išsiskleidžiančiai meniu, tai leidžia iš karto pasiekti reikiamą prekių kategoriją. Įėjus į puslapį viršuje matomas meniu su kategorijomis, leidžiančiomis ribotai pasiekti reikiamą prekių kategoriją.
Individualizavimas Vartotojas negali pritaikyti visų sąsajos elementų savo poreikiams. Vartotojas negali pritaikyti visų sąsajos elementų savo poreikiams.
Prieinamumas Sąsaja nėra pritaikyta bei tinkama vartotojams, turintiems regėjimo, klausos ir judėjimo negalią. Sąsaja nėra pritaikyta bei tinkama vartotojams, turintiems regėjimo, klausos ir judėjimo negalią.

Naršyklių palaikymas

Naršyklė Asos.com Getstyle.lt
Mozilla Firefox 4.0.1 Veikia Veikia
Google Chrome 12.0.742.77 Veikia Veikia
Opera 11.11 Veikia Veikia
Internet Explorer 9.0 Veikia Veikia

Puslapių klaidos

 • Asos.com This page is not Valid XHTML 1.0 Strict!Rastos 108 klaidos tačiau čia daug kartų užfiksuotos panašios klaidos.

Kelios neesminės klaidos dėl JavaScript žymėjimo netikslumo. Taip pat nebūtų sunku ištaisyti ženklo „&“ vartojimą Klaidos


Informacija is Alexa

 • Asos.com

Top užklausimai:

The top queries driving traffic to asos.com from search engines. Updated monthly.Query Percent of Search Traffic

 1. asos 40.58%
 2. asos.com 0.91%
 3. assos 0.64%
 4. asos uk 0.59%
 5. asos discount code 0.53%
 6. river island 0.52%
 7. dresses 0.41%
 8. dress 0.39%
 9. fashion 0.32%
 10. clothes 0.31%

Lankomumo statistika Stat.png


Lankytojai apsilankantys iš kitų tinklalapių: Crop.png


Išejimas į kitas svetaines: Click.png


 • Getstyle.lt

Top užklausimai: Query Percent of Search Traffic

 1. drabuziai 7.45%
 2. get style 7.17%
 3. drabuziai internetu 4.02%
 4. aksesuarai 3.81%
 5. getstyle 3.75%
 6. dzinsai 3.45%
 7. nike kedai 2.80%
 8. rubai internetu 2.64%
 9. vyriski dzinsai 1.76%
 10. puma dzemperis vyrams 1.75%

Lankomumo statistika: Audi.png


Lankytojai apsilankantys iš kitų tinklalapių: google.lt 100%

Išejimas į kitas svetaines: google.lt 100%

Vartotojo sąsajos projektavimo principų lentelė

Principas Paaiškinimas asos.com. vertinimas (iš 10) getstyle.lt vertinimas (iš 10)
Vartotojų pažinimas Sąsaja turi būti pagrįsta vartotojui suprantamais terminais ir koncepcijomis. 10 10
Minimalus nustebimas Jei komanda veikia žinomu būdu, vartotojas turi sugebėti iš anksto nustatyti panašios komandos veiksmus. 9 7
Atstatomumas Lengvas klaidų taisymas – galimybė panaikinti atliktus veiksmus. 9 7
Vadovavimas vartotojams Turima omenyje vartotojo gidus bei pagalbos sistemas. 10 4
Vartotojų skirtingumas Turi būti skirtingos sąsajos skirtingiems vartotojų tipams. 7 2
Greitas išmokstamumas Nereikia investuoti pernelyg daug laiko norint išmokti, kaip naudotis. 10 8
Struktūriškumas Bet kuri sąsaja turi turėti savo struktūrą. 10 7
Atgalinis ryšys Kiekvienam vartotojui suteikta teisė apie sąsają pateikti atgalinį ryšį. 10 7
Paprastumas Atvėrus sąsają iškart suprantamas jos naudojimo principas. 10 8
Kalbos barjeras Visos sąsajos turi būti prieinamos jų gimtąja kalba. 10 10
Vidinės paieškos sistema Vartotojo sąsaja turi turėti paieškos sistemą savo viduje. Rezultatai turi būti tikslūs pagal užklausą. 10 5
Informacijos neperkrautumas Neturi būti nereikalingos informacijos, nereikalingų nuorodų ir pan. 9 7
Malonumas Gana subjektyvus principas teigiantis, jog vartotojui turi būti malonu naudotis sukurta sąsaja. 9 7
Viso Susumuojame taškus: 113 89

Išvados

Išnagrinėtų sveitainių vartotojo sąsajos "draugiškos", lengvai išmokstamos, abiejuose tinklalapiuose naudojamos grafinės sąsajos bei tekstinės sąsajos, nei viena iš svetainių nepritaikyta neįgaliems žmonėms, asos.com svetainė pranašesne savo paieškos sistema bei pagalbos sistema, abiejų tinklalapių strukturos yra supaprastintos be perdidelio kiekio duomenų ir yra patiogios vartotojams.

Autorius

Gytis Balčiūnas, VIbns9-1

Asmeniniai įrankiai
Google AdSense