Vovacka.net

Iš Studento Vikis.

2013-02-02T10:02:13 versija naudotojo MykolasOK (Aptarimas | įnašas)
(skirt) ←Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija→ (skirt)
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Turinys

Įvadas

Straipsnyje supažindinsiu kas yra vovacka.net, pašnekesiu apie jos dizainą, vartotojų registracija bei kaip ji suderinama su įvairiomis naršyklėmis. Pažiesiu kaip ji atitinka vartotojų sąsajos principus ir ant galo palyginsiu su kitu labai panašiu bei populiariu puslapiu cha.lt.

Kas yra vovacka.net

Vovacka.net[1] - yra pramogų portalas skirtas interneto naudotojams, kurie nori pailsėt nuo vien rimtos informacijos internete. Tinklapis labiau skirtas jaunimui, bet tinka ir vyresnio amžiaus žmonėms. Šiame tinklapyje išdėstomi anekdotai, juokingi filmukai, paveiksliukai, audio įrašai ir dar daug ko. Vienintelis kriterijus talpinamų straipsnių - jie turi būti juokingi, įdomūs žmonėms. Straipsnius atsiunčia patys vartotojai, o tinklapio administratorius atrenka straipsnius, kurie yra tinkami publikavimui. Tinkalpis yra atnaujinimas beveik kiekvieną dieną.

Vovacka.jpg

Tyrimas

Navigacija

Navigacija vovacka.jpg

Tinklapio navigacija, kuri yra patiekiama vartotojui, yra suskirstyti į 21 kategoriją. Bet jos visos yra išskirtos į dvi subkategorijas. Pirma tai būtų naudingi mygtukai, kuriuose yra grįžimas į pradinį puslapį, paieška, ryšys su manimi – ryšys su administracija administracija, Reklama - informacija apie reklama, RSS 2.0 - parodo puslapi be jokio dizaino, bei dvi reklamos arba kitaip draugu nuorodos tai lafesta.lt[2] ir vestuvių fotografas (fotogidas.lt[[3]]).


Antra kategorija kur tamsesniame fone tai filtravimas straipsnių, pagal joms skirtus pobūdžius: Foto, Flash, Video, Softas, Muzika, E-book, How-to, Žaidimai, Humoras, Nuorodos, Naujienos, Tube video, Tv serialai, Wallpaper‘iai. Kiekvienoje skiltyje išrenkami jai būdingos naujienos.

Naujo vartotojo registracija

Vartotojo registracija naudinga tuo, kad tinklapio registruotas vartotojas gali įkelti savo straipsnius, nebereikia komentuojant straipsnius iš naujo įvedinėti savo sugalvoto vardo arba slapyvardžio, elektroninio pašto bei apsaugos kodo. Naujo vartotojo registracija vykdomą standartiškai, kaip ir daugelyje tinklapių: sugalvojamas vartotojo vardas, kuris yra patikrinamas ar nėra jau vartotojo su tokiu pačiu vartotojo vardu, sugalvojamas slaptažodis, kuris yra pakartojamas, įvedamas el.pašto adresas tam atvejui, jeigu bus pamirštas slaptažodis ir jis bus išsiųstas į el.pašto dėžutę. Pačioje pabaigoje yra įvedamas apsaugos kodas.

Registracija.jpg

Paieška

Paieska vovacka.jpg

Paieška galima rasti kaip ir daugelyje puslapiu, puslapio viršuje. Paieškos taip pat yra įdiegta į navigacija, kur taip pat galima naudotis išplėstinę paiešką, su kuria galiam lengviau susirasti reikiama failą. Išplėstinėje paieškoje galima pridėti kriterijus kaip : paiešką pagal vartotojo vardą, paieškos rezultatų rūšiavimas, ieškoti duomenis – laikotarpyje, parodyti paieškos rezultatus – kiek rodyti viename lape jų, bei galima pasirinkti skyrių iš kurio norime ieškoti reikiamos naujienos. Isplestine paieska.jpg

Papildomi priedai puslapyje

Kalendorius vovacka.jpg

Archyvas – tai yra kalendorine tvarka išdėstyti straipsniai, kurios galima pasiekti labai greitai - paspaudus reikiamų metų, reikiamo mėnesio, reikiamą dieną. Skaitomiausios naujienos – galima pažiūrėti kokios naujienos yra populiariausios, labiausiai skaitomos kitų vartotojų. Panašiai kaip top10 naujienos. Apklausa – puslapio administratorius daro įvairias apklausas, iš jų galima nustatyti kokio amžiaus žmonės renkasi puslapyje.Naršyklių suderinamumas

Vovacka.net funkcionuoja ir patogu naudotis: Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Opera. Išjungus Java, JavaScript svetainei didelių skirtumu nepastebėta, nes joje įdiegta labai nedaug JavaScript. Išjungus paveikslėlių randama keleta sutrikimų, kaip išvažiavo "search" paieškos bei neryškiai matėsi navigacijos užrašai.

Vartotojo sąsajos projektavimo principai

Vartotojų pažinimas - Sąsaja turi būti pagrįsta vartotojui suprantamais terminais ir koncepcijomis. Taip (viskas puslapyje pateikta taip, kad suprastu kiekvienas vartotojas)

Minimalus nustebimas - Komandos veikia žinomu būdu ir vartotojas gali iš anksto nustatyti panašios komandos veiksmus. Taip (komandos turi aiškius pavadinimus, kurios atitinką jų funkcijas)

Atstatomumas - Lengvas klaidų taisymas – galimybė panaikinti atliktus veiksmus. Taip (galima taisyti sava komentarus bei įdėtas naujienas)

Vartotojų skirtingumas - Turi būti skirtingos sąsajos skirtingiems vartotojų tipams. Taip (viskas suskirstyta taip, kad kiekvienas vartotojas susirastu sau individualiai pagal savo poreikius)

Greitas išmokstamumas - Nereikia investuoti pernelyg daug laiko norint išmokti, kaip naudotis. Taip (nes puslapio valdymas yra labai paprastas)

Struktūriškumas - Bet kuri sąsaja turi turėti savo struktūrą. iš dalies (struktūra nėra pere daug originali, jau nemažai puslapių yra sukurta su panašia struktūra)

Vidinės paieškos sistema - Vartotojo sąsaja turi turėti paieškos sistemą savo viduje. Rezultatai turi būti tikslūs pagal užklausą. Taip (turi gera paieškos sistemą bei "išplėstinę paiešką" )

Informacijos neperkrautumas - Neturi būti nereikalingos informacijos, nereikalingų nuorodų ir pan. iš dalies (yra keletas reklamų)

Malonumas - Gana subjektyvus principas teigiantis, jog vartotojui turi būti malonu naudotis sukurta sąsaja. taip (paprasta naudotis, tik akį rėžančios google reklamos)

Kita informacija

Informacija iš alexa.com

Alexa pasaulinis reitingas - 699,265

Reitingas Lietuvoje - 1,236

Top 5 paieškos raktažodžiai:

1 vovacka 56.54%

2 vovacka.lt 6.19%

3 vovacka.net 2.43%

4 softas 1.96%

5 wovocka 1.16%

Apsilankiusių žmonių amžius

Amziaus lentele.jpg

Palyginimas

Palyginimas su cha.lt

Pasirinkau šį puslapį todėl, nes cha.lt puslapis labai panašus į vovacka.net tiek paltinamom naujienom, tiek savo vartotojų sąsaja.

Cha.lt - pramogų portalas kuriame platina juokinga informacija žmonėms kurie nori atsipūsti nuo dienos sunkumu. Cha.lt talpinama juokingi paveiksliukai, video, audio įrašai ir kitą juokinga informacija.

Panašumai

  • Straipsniai taip pat suskirstyti kategorijomis bei jų išdėstymas puslapiuose vienodas(iš viršaus į apačią).
  • Straipsnių talpinimas vyksta taip pat, juos atsiunčia vartotojai, o administratorius juos patalpina.
  • Vertinimas yra abiejuose puslapiuose 5 žvaigždutėmis.
  • Abu puslapiai turi naujienų archyvą.
  • Turi grupes facebook.com socialiniame tinklapyje.

Skirtumai

Skirtumus buvo sunku atrasti, nes abu puslapiai yra labai panašūs:

  • Informacijos atnaujinimo laikas(cha.lt atnaujina kiekvieną dieną, vovacka.net beveik kiekviena dieną bei savaitgaliais)
  • vovacka.net platinama įvairesnė informacija

Išvados

Svetainė dizainas yra geras, sukurtas taip, kad viską būtu galima rasti nesunkiai. Kategorijos išdėstytos tik įėjus į puslapį kairiame šone, registruoti vartotojai galės lengvai prisijungti, nes prisijungimo mygtukas yra puslapio viršuje. Paieškos laukelis taip pat yra įdiegtas puslapio viršuje, tad jo nereikės ieškoti po menių.

Sąsajos privalumai, tai jog labai paprasta ja naudotis, kad ir pirmą kartą žmogus užėjus į puslapį tikrai jame nepasiklys ir surast tai ko ieško.

Trūkumai tai, kad šita sąsaja nėra unikali, ar turinti savo struktūrą, jau daug panašia struktūra puslapiu yra sukurta.

Autorius

Simonas Savickas Vibns9-02

Asmeniniai įrankiai
Google AdSense