Vz.lt

Iš Studento Vikis.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

VZ.lt - Verslas - Verslo naujienos - Verslo žinios - tai vienas populiariausių ir išsamiausių verslo naujienų portalų Lietuvoje.

Turinys

Koks puslapio turinys?

 • Verslui aktualios naujienos
 • Svarbiausios dienos naujienos
 • Laikraščio "Verslo žinios" e-versija
 • Prekyba verslui aktualiais dokumentų ruošiniais
 • Prekyba žinynais

VZ.lt Populiarumas

Alexa teigia, kad VZ.lt yra 53 puslapis pagal populiarumą Lietuvoje, didžioji auditorijos dalis - universitetinį išsilavinimą turintys vyrai iki 34 metų amžiaus. Tai - išskirtinai lietuviškas portalas, todėl ~90% lankytojų yra iš lietuvos:

Šalis Lankytojai %
Lietuva 88.7%
Švedija 6.0%
Didžioji Britanija 2.5%
Vokietija 0.7%
Lenkija 0.5%
Kitos 1.5%

Taip pat Alexa.com pasaulio reitingas 46,049. Duomenys pateikti 2010.03.26 dieną

Google PageRank 7 iš 10, taip pat google paieškoje įvedę verslas ar verslo pirmu numeriu rasime VZ.lt, kas labai pagirtina. Duomenys pateikti 2010.03.26 dieną

Netcraft duomenimis, puslapis pradėjo savo veikla 1999 metų kovą. Tuo metu jis startavo ant Windows platformos, bet gan greitai - 2001 metų lapkričio mėnesį persikėlė ant Linux, ant jos dirba ir šiuo metu. Duomenys pateikti 2010.03.26 dieną

Vartotojo sąsaja

Pirmasis puslapis labai informatyvus, iš pirmo žvilgsnio gal net perkrautas, bet racionaliai (įprastai) sudėliotas. Visuose puslapiuose randamas grįžimas į pagrindinį meniu, o atsidarius straipsnį, likę meniu punktai nekeičia savo vietos. Taip pat kiekvieno straipsnio pabaigoje yra pateikiamos paskutinės puslapio naujienos. Nepatinka viduryje straipsnio įterpiama flash reklama, kuri savo dinaminiu vaizdu nuolatos blaško (bet tai jos paskirtis).

Sistemoje įdiegta paprasta ir intuityvi vidinė paieška, turinti išplėstinį variantą.

Puslapis sudarytas iš 5 segmentų, turinčių bendrą dizainą, bet skirtingą sandarą ir valdymo algoritmą:

 • vz.lt pagrindinis portalas
 • e-Laikraštis elektroninė dienraščio kopija
 • archyvas "Verslo žinių" archyvas
 • foto žymių asmenų nuotraukų duomenų bazė
 • žinių centras žinynų, dokumentų šablonų, teisinių rekomendacijų e-parduotuvė

Kiekvienas skaitytojas gali papildyti svetainę savo atsiųsta istorija. Paspaudus viršutinėje įrankių juostoje "siųskite savo istoriją", atsidaro atskiras langas. Tekstui pateikti skirtas laukas galėtų būti didesnis - taip būtų patogiau dirbti su tekstu. Taip pat trūksta galimybės įkelti/prisegti nuotrauką, o tai stipriai skurdina autoriaus galimybes pateikti išsamų straipsnį.

Puslapis atrodo pakankamai margas ir įvairiaspalvis, todėl būtų tikslinga “paslėpti” dalies straipsnių nuotraukas, kad jos matytųsi tik atsidarius patį straipsnį. Dešinėje pusėje stulpeliu pateiktos straipsnių nuotraukos ir pavadinimai dėmesio neblaško. Tačiau kairiajame straipsnių reziumė pateikiančiame stulpelyje nuotraukos yra įvairaus dydžio, todėl informacija užima daug vietos vertikaliai, ir tokiame kontekste naudinga informacija „paskęsta“.

Neregistruotiems vartotojams informacijos prieinamumas yra ribotas. Per 7 dienas vartotojui skaičius 3 pilnus straipsnius, paspaudus ketvirtojo pavadinimą, iššoka lentelė su reikalavimu prisijungti. Prisiregistravęs vartotojas galės 14 dienų skaityti nemokamai elektroninę VZ dienraščio versiją bei kiekvieną dieną gaus svarbiausių verslo įvykių santrauką el. paštu. Taip pat užsiregistravęs vartotojas galės teikti pranešimus spaudai.

Apžvalga ir palyginimas

Puslapis sukurtas fiksuotai 1024x768 raiškai, kaip ir dauguma lietuviškų delfi.lt, balsas.lt, lrytas.lt, 15min.lt, diena.lt, atn.lt, naujienų portalų, bei užsienietiškų cnn.com, france24.com, bbc.com bet tik vienintelis VZ.lt yra lygiuotas į kairę o ne centruotas, kas blaško naudojant didelės raiškos monitorius.

Patikrinus programavimo kodo kokybę, likau nustebęs, kad tokio lygio portalas turi tiek daug klaidų. Bet peržvelgus konkurentus, radau tik viena bbc.com parašytą 100% be klaidų, bendram įvertinimui pateikiu kitų portalų statistiką:

portalas klaidos
VZ.lt 270 Errors, 24 warning(s)
delfi.lt 849 Errors, 765 warning(s)
balsas.lt 101 Errors, 74 warning(s)
lrytas.lt 86 Errors
15min.lt 1 Error
diena.lt 1 Error
atn.lt 74 Errors, 1 warning(s)
cnn.com 65 Errors, 35 warning(s)
france24.com 133 Errors, 22 warning(s)
bbc.com 0

Duomenys pateikti 2010.03.24 dieną

Apibendrinimas

Apibendrinant galima teigti, jog internetinis portalas vz.lt yra išsamus ir pakankamai patogus ir aiškus vartotojo atžvilgiu. Galima išskirti šiuos puslapio privalumus:

 • Talpinama informacija plataus spektro ir aktuali verslui įvairias aspektais, todėl puslapis yra populiarus
 • Neregistruoti vartotojai turi galimybę susipažinti su portale talpinama informacija prieš prisiregistruodami
 • Nepaisant didelio puslapio lankomumo, jo „langai“ pakankamai greitai „užsikrauna“
 • Portalas turi keletą duomenų bazių – straipsnių archyvą, fotoarchyvą ir įvairių žinynų bei aktualių dokumentų šablonų, t.y. teikia praktinės naudos
 • Puslapis turi aiškų turinį

Portalo pagrindiniai minusai:

 • Turi nemažai programavimo klaidų
 • Perkrautas nuotraukomis pirmasis puslapis, informacija „paskęsta“ tarp nuotraukų, neaišku, ką norėta akcentuoti
 • Viduryje straipsnio įdėta flash reklama, kuri blaško skaitytoją
 • Tobulintina skiltis „siųskite savo istoriją“

Dokumentą parengė Vytautas

Asmeniniai įrankiai
Google AdSense